Γενικά Καλοκαίρι στην Ευρώπη αλλά που;

turms

Member
Μηνύματα
2.073
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
fuerteventura....o νεος μου ερωτας (ταξιδιωτικος)
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Kαι απο εμένα Βαυαρία, Μοναχο ή Νυρεμβεργη ως βαση και εκδρομές στα περιξ.
Εχω πάει καλοκαίρι και ήταν υπέροχα.
Αλλιως σε μεσόγειο θα πρότεινα Πορτογαλία
Συμφωνω απολυτα για Βαυαρια,αν μπορεις σε συνδυασμο με Τυρολο.Δροσια,αξεπεραστη φυση,πολιτισμος.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
+1 και από μένα για Βαυαρία...πανέμορφα τοπία!!! Ταξίδεψα εκεί το Δεκέμβριο! Παραμυθένιο μέρος! Δες και την ιστορία μου αν θέλεις να πάρεις καμιά ιδέα... http://www.travelstories.gr/community/threads/Παραμυθένια-Χριστούγεννα-στη-Βαυαρία.43734/
Σα βάση θα έχετε το Μόναχο και θα κάνετε εκδρομές στα πέριξ! Μπορείτε να πάτε και Salzburg που είναι σχετικά κοντά, και στο χωριουδάκι Hallstatt!

Μια άλλη περίπτωση είναι το Παρίσι...βλέπω δεν το αναφέρεις στα μέρη που έχεις πάει! o_O
Εξαιρετική είναι και η περιοχή της Νορμανδίας στη Γαλλία και για 5-6 ημέρες είναι ιδανικά! Για δες για Honfleur, Deauville, Giverny, Mont Saint Michel, Rouen, Caen...
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Πανεμορφη η Νορμανδια, Honfleur και Deauville εξαιρετικα!!!
+1 και απο μενα
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Ιδανική χώρα για 5-6 μέρες είναι η Σλοβενία... Είναι μικρή αλλά τα έχει όλα και συμφέρει:
1. Η Λουμπιάνα, η πρωτεύουσα της είναι πολύ ωραία, εύκολη να τη γυρίσεις με τα ποδια και αρκετά ζωντανή. Το καλοκαίρι έχει αρκετές πολιτιστικές εκδηλώσεις στο κέντρο και πάνω στο κάστρο.
2. Αν βαρεθείς την πρωτεύουσα, έχει απίστευτη φυσική ομορφιά να εξερευνήσεις.. Το πιο γνωστό μέρος είναι η λίμνη Bled. Δεν θα έμενα μόνο εκεί.. Ολη η ευρύτερη περιοχή των Julian Alps έχει αρκετά ενδιαφέροντα μέρη.. Λίμνη Bohinj, το φαράγγι Vintgar (είναι πανέμορφο και εύκολα προσπελάσιμο).
3. Το υπόγειο φαράγγι - σπήλαιο στην περιοχή Skocjan. Απλά !!!!!
4. Τη βενετσιάνικη παραθαλάσσια πόλη Piran. Αντε, βάλε και το Koper (τη γενέτειρα πόλη του Καποδίστρια).
5. Αξίζει και μια βόλτα στις ενδιαφέρουσες πόλεις Maribor, Ptuj και στην ευρύτερη κρασοπεριοχή.
6. Γενικά, βόλτα στην επαρχία της Σλοβένιας με τις αμέτρητες φυσικές ομορφιές και τα γραφικά χωριουδάκια.
7. Αν νομίζεις ότι θέλεις και άλλα, πετάγεσαι και στην Ιταλία, στην Τεργέστη. Ενα τσιγάρο δρόμος!
 
Μηνύματα
10
Likes
5
Φέτος αποφάσισα να κάνω πρώτη φορά καλοκαιρινές διακοπές στην Ευρώπη. Επειδή θέλω να αποφύγω τη ζέστη προσανατολίζομαι για κεντρική και βόρεια Ευρώπη.Για πείτε μερικές ιδέες για 5-6 μέρες.
Ειναι ανάλογα απο που φεύγεις,εάν ειναι απο Αθήνα λίγο δύσκολο σε συμφέρει καταρχάς να φύγει απο πόλεις που εχουν πτήσεις οι χαμηλού κόστους εταιρείες,Π.χ Χανιά rayn air .για προορισμό πίστευω ότι πρεπει να ξεχάσεις και την βόρεια Ιταλια ,μιλανο,Βενετία,τορινο,bologna απίστευτη υγρασία ,άρα μια καλή βόλτα θα ήταν Δανία ,Σουηδία και γενικά σκανδιναβικες χώρες !
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Θα σου προτεινα το Ελσινκι, το οποιο επισκεφτηκα προσφατα (Μαιος 2013). Υπεροχη πολη και σιγουρα με την δροσια που θελεις να βρεις! Ψαξε λιγο στο site της Norwegian, παιξε με τις ημερομηνιες και πιστευω να βρεις και καλες τιμες. Αυτα, απο εμενα.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Ειναι ανάλογα απο που φεύγεις,εάν ειναι απο Αθήνα λίγο δύσκολο σε συμφέρει καταρχάς να φύγει απο πόλεις που εχουν πτήσεις οι χαμηλού κόστους εταιρείες,Π.χ Χανιά rayn air .για προορισμό πίστευω ότι πρεπει να ξεχάσεις και την βόρεια Ιταλια ,μιλανο,Βενετία,τορινο,bologna απίστευτη υγρασία ,άρα μια καλή βόλτα θα ήταν Δανία ,Σουηδία και γενικά σκανδιναβικες χώρες !

Δηλαδη προτεινεις να πληρωσει εξοδα καραβιου, να φαει και 8 ωρες για να πεταξει με την emirates του λιγδη απο τα χανια με ολες τις παροχες που αυτος προσφερει? ας δινουμε και καμια σοβαρη συμβουλη που και που
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ θα σου πρότεινα τη Βιέννη αν θες να περάσεις τις μέρες σου σε μά πόλη που προσφέρει όλες τις δυνατότητες. Αν πάλι μπορείς και σου αρέσει να κάνεις εκδρομές, προτείνω Βέλγιο-Ολλανδία-Λουξεμβούργο ή Βαυαρικές και αυστριακές Άλπεις.
 
Μηνύματα
10
Likes
5
sγια άκου λίγο καταρχάς δεν ξέρω που μένει αλλά και Αθήνα να μένει κατεβαίνει με 45 ευρω χανια και περνάει την πτήσης αΠο εκεί !!!, αυτο ήθελα να πω ,ΠΑΡΑΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΟΣΝΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΤΣΙ,[/quote]
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
sγια άκου λίγο καταρχάς δεν ξέρω που μένει αλλά και Αθήνα να μένει κατεβαίνει με 45 ευρω χανια και περνάει την πτήσης αΠο εκεί !!!, αυτο ήθελα να πω ,ΠΑΡΑΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΟΣΝΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΤΣΙ,
[/quote]


Αρχηγε, εχει ανακαλυφθει το spacebar. Ξερεις αυτο το μεγαλο πληκτρο στο πληκτρολογιο σου ε? Και μην γραφεις κεφαλαια και φωναζεις, κανεις δεν σε φοβαται.

Αλλα συγγνωμη δεν ξερω ποσα καβουρια εχει η τσεπη καποιου αλλα το να προτεινεις σε καποιον να κανει 8 ωρες ταξιδι και να δωσει 45€ συν μεταφορικα για το αεροδρομιο για να πεταξει με τον Λιγδη και τα ''κεντρικα'' αεροδρομια του, ειναι ηλιθιοτητα. Μπορεις να κανεις και οτοστοπ, αυτο να δεις τι φθηνο που ειναι. Κανεις οτοστοπ στην Αθηνων-Πατρων, κλεινεις ενα καταστρωμα στο καραβι, κυλιεσαι εκει 23 ωρες, και μετα ολο και καποια νταλικα για βορεια ευρωπη θα σε μαζεψει, μα γερμανικη, μα εγγλεζικη και τσουπ εφτασες. Τσαμπιδι
 
Μηνύματα
10
Likes
5
Χίλια συγνώμη ,καμία διάθεση τέτοια δεν εχω ,απλα τυχαία το έγραψα με κεφάλαιο!
Απλα την γνώμη μου δεν χρειάζεται να φτάνουμε μέχρι την ένταση !
Απο ένα λάθος ,sorry
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom