Ιταλία Καλοκαίρι στην ιταλική Ριβιέρα - Πληροφορίες

Titi07

Member
Μηνύματα
16
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία Σουηδία
Με αυτοκίνητο θα έλεγα και εγώ αλλά θέλει προσοχή στον προγραμματισμό.
Έμεινα το προηγούμενο Παρασκευοσαββατοκύριακο στο Rapallo (γιατί το Portofino ήταν sold out).

To Σάββατο το πρωί (11:00) πριν φτάσουμε στο Portofino μας γύρισαν πίσω γιατί ήταν full τα parking και δεν μπορείς να αφήσεις το αυτοκίνητο κάπου αλλού. Παρκάραμε στο προηγούμενο χωριό και δοκιμάσαμε χωρίς επιτυχία να πάμε με λεωφορείο που είναι πολύ μικρό, φτάνει στις στάσεις γεμάτο και δεν παίρνει άλλους επιβάτες.

Φύγαμε με σκοπό να κάνουμε απόπειρα το μεσημέρι. Μας γύρισαν πάλι πίσω και τελικά καταφέραμε να μπούμε (μετά από μισάωρη αναμονή στον δρόμο) γύρω στις 19:30.

Ως εναλλακτική (αν δεν καταφέρναμε να μπούμε) είχαμε το ferry που ξεκινάει από το Rapallo και κάνει μια ώρα διαδρομή σε όλη την ακτή. Σκέψου το μήπως αφήσετε το αυτοκίνητο εκεί (ή σε κάποιο άλλο χωριό πριν) και φτάσετε στο Portofino με ferry. Δες εδώ τα δρομολόγια και τις τιμές.
Σε ευχαριστώ παρα πολύ που μου μετέφερες την όλη εμπειρία! Μπήκα στο σάιτ με τα καραβάκια και όντως νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή, αν και δεν βρήκα τρόπο να τα κλείσω διαδικτυακά🥲
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.097
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom