Ινδονησία Καλοκαίρι στο Μπαλί..!

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Καλησπέρα,
μιας και το καλοκαίρι πλησιάζει, είπα να διοργανώσω τις καλοκαιρινές μας διακοπές.. :)
Είναι καλός καλοκαιρινός προορισμός το Μπαλί? Ή να κοιτάξω για αλλού??

Επίσης αν είναι καλός προορισμός, σε ποιά περιοχή πρέπει να κοιτάξω για ξενοδοχείο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υ.Γ. Αναφέρομαι για τον μήνα Αύγουστο..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλησπέρα,


Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
έχουν γραφτεί αρκετά για το μπαλί.ανάτρεξε σε προηγούμενα πόστ,και πάλι εδώ ειμαστε!
για προορισμό μην το συζητάς ....the best of..
θα σου πεί και ο gts που φεύγει συντομα...λίγη υπομονή..
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Ρενάτα μου έχω διαβάσει τις ιστορίες..
Αλλά διάβασα το παρακάτω :
"
ΝΟΤΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΣΙΑ (ΜΠΑΛΙ, ΤΑΪΛΑΝΔΗ)
Καλύτεροι μήνες: από Οκτώβριο μέχρι Φεβρουάριο.
Χειρότεροι μήνες: Το καυτότερο διάστημα είναι μεταξύ του Μαρτίου και του Μαΐου. Ο καιρός είναι βροχερός από τον Ιούνιο μέχρι το Σεπτέμβριο.
"
και λέω κάτσε να κάνω μια ερώτηση για να είμαστε σίγουροι...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ρενάτα μου έχω διαβάσει τις ιστορίες..
Αλλά διάβασα το παρακάτω :
"
ΝΟΤΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΣΙΑ (ΜΠΑΛΙ, ΤΑΪΛΑΝΔΗ)
Καλύτεροι μήνες: από Οκτώβριο μέχρι Φεβρουάριο.
Χειρότεροι μήνες: Το καυτότερο διάστημα είναι μεταξύ του Μαρτίου και του Μαΐου. Ο καιρός είναι βροχερός από τον Ιούνιο μέχρι το Σεπτέμβριο.
"
και λέω κάτσε να κάνω μια ερώτηση για να είμαστε σίγουροι...

Αυτά που γράφονται ισχύουν για την Ταϋλάνδη αλλά όχι για το Μπαλί.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ο καιρός οταν θα πάς θα είναι μιά χαρά..πήγαινε ανεξάρτητος δεν είναι για γκρούπ το μπαλί.οι θεοί θα είναι κοντά σου σε κάθε βήμα.μείνε στο ubud και πουθενά αλλού.απο εκεί εύκολα και φτηνα θα πάς σε όλο το νησί,με μονοήμερες εκδρομές.ολα ειναι ασφαλή,ειρηνικά και ζείς σε άλλο πλανήτη...κλείσε μιά μερα rafting στον agung ποταμό.εμπειρία.τα αξιοθέατα ειναι στάνταρ θα τα δείς όλα.το βράδυ γύρνα στην όαση και την υπέροχη ατμόσφαιρα του ubud! το μπάλι ειναι θεικό...δεν μπορώ να σου μεταδώσω τίποτα ..οτι και να σου πώ.
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
Ρενάτα μου χίλια ευχαριστώ!!!
Ξεκινάω τώρα το ψάξιμο για ξενοδοχείο κ αν βρω κάτι ενδιαφέρον θα ενημερώσω :)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
Ρενάτα μου χίλια ευχαριστώ!!!
Ξεκινάω τώρα το ψάξιμο για ξενοδοχείο κ αν βρω κάτι ενδιαφέρον θα ενημερώσω :)
Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις πρώτα από το αεροπορικό εισιτήριο γιατί ο Αύγουστος είναι δύσκολος μήνας και απευθείας πτήση για Μπαλί δεν υπάρχει.
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις πρώτα από το αεροπορικό εισιτήριο γιατί ο Αύγουστος είναι δύσκολος μήνας και απευθείας πτήση για Μπαλί δεν υπάρχει.
έχω βρει εισητήρια.. (δεν τα έχω κλείσει ακόμα γιατί πρέπει να ενημερώσω κ το έτερον ήμιση :D)
Από Athens --> Jakarta και έπειτα από Jakarta --> Bali
Υπάρχει απευθείας πτήση με την qatar αλλά είναι πανάκριβα τα εισητήρια.. :(
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
έχω βρει εισητήρια.. (δεν τα έχω κλείσει ακόμα γιατί πρέπει να ενημερώσω κ το έτερον ήμιση :D)
Από Athens --> Jakarta και έπειτα από Jakarta --> Bali
Υπάρχει απευθείας πτήση με την qatar αλλά είναι πανάκριβα τα εισητήρια.. :(

Απο Αθήνα για Τζακάρτα απευθείας πτήση δεν παίζει. Απευθείας πτήσεις προς Ανατολική Ασία από Αθήνα υπάρχουν μόνο προς τις πόλεις Μπανγκόγκ της Ταϋλάνδης, Σιγκαπούρη της Σιγκαπούρης και Πεκίνο της Κίνας. Σε οποιαδήποτε άλλη πόλη της Ανατολικής και Νοτιοανατολικής Ασίας θα πας μέσω ενδιάμεσου προορισμού.




 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλό είναι να ενημερώσεις και τον άλλον ειδικά αν είναι αυτός που θα πληρώσει!!!:clap::clap::clap:
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..

Απο Αθήνα για Τζακάρτα απευθείας πτήση δεν παίζει. Απευθείας πτήσεις προς Ανατολική Ασία από Αθήνα υπάρχουν μόνο προς τις πόλεις Μπανγκόγκ της Ταϋλάνδης, Σιγκαπούρη της Σιγκαπούρης και Πεκίνο της Κίνας. Σε οποιαδήποτε άλλη πόλη της Ανατολικής και Νοτιοανατολικής Ασίας θα πας μέσω ενδιάμεσου προορισμού.
ναι ναι δίκιο έχεις sorry! άλλο εννοούσα :S

Από Αθήνα για Τζακάρτα μέσω Ντουμπάι και με την Qatar από Αθήνα για Μπαλί μέσω Ντόχα..
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Μιας και δεν πανε 10 μερες που "εκλεισα" τα αεροπορικα μου για Αυγουστο στο ΣΑΜΟΥΙ (Ταιλανδη) θα σου προτεινα να τσεκαρεις τις Τουρκικες αερογραμμες .
Oι Τurkish airlines εχουν μακραν -ακομη- την καλυτερη προσφορα για Bangkog , μεσω Κωνσταντινουπολης ...

690 ευρω / ατομο ...

Απο BKK (Bangkog) νομιζω με air asia ειναι ευκολο να μεταβεις μπαλι (αλλα 150 ευρω περιπου)

με 850 ευρω πανω κατω και με αυτους τους συνδιασμους τα οδοιπορικα σου ειναι τακτοποιημενα....

Καλη επιτυχια στην αναζητηση σου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom