Γενικά Καλοκαιρινές Διακοπές εξωτερικό με παιδια

csmarias

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Χαιρετώ! Είμαι νέο μέλος. Το site αυτό και οι ιστορίες που διάβασα είναι απίθανες κ πολύ βοηθητικό. Ήθελα την γνώμη σας για προορισμούς εξωτερικό εκτος απο Ελλαδα για καλόκαιρινες διακοπές με παιδια ηλικίας 11 κ 6 χρονών. Ευχαριστώ πολύ εκ τω προτέρων
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Καλησπέρα και καλώς ήρθες, Μαρία (;). :)
Έχετε πάει στην Τουρκία, στα παράλιά της; Αν όχι, είναι έυκολος, όμορφος και φθηνός προορισμός. Επίσης φαντάζομαι οι δαλματικές ακτές (χωρίς να έχω πάει) πολύ καλή επιλογή. Κι αν δε θέλετε θάλασσα αλλά βουνό, όπως διάβασα και σε άλλο post, Ρουμανία, Καρπάθια .
 

csmarias

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Γεια σας. Τι προτείνετε για καλόκαιρινες διακοπές με παιδια; Εννοείται όσο πιο οικονομικά γίνεται. (Εκτός από Λονδίνο, Σουηδία, Φινλανδία διότι ήδη έχουμε πάει)
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Γεια σας. Τι προτείνετε για καλόκαιρινες διακοπές με παιδια; Εννοείται όσο πιο οικονομικά γίνεται. (Εκτός από Λονδίνο, Σουηδία, Φινλανδία διότι ήδη έχουμε πάει)
Καλησπερα και καλως ηρθες! Μια αρκετα οικονομικη πολη ειναι η Βουδαπεστη. Να πανε και τα παιδια για μπανακι στα λουτρα! Ειχα παει πριν χρονια 3-4 χρονια και ακομα δεν μπορω να ξεχασω ποσο φθηνη ηταν. Και ποσο ομορφη βεβαιως! Ποσο χρονων ειναι τα παιδια ?
 

csmarias

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Καλησπερα, μια αρκετα οικονομικη πολη ειναι η Βουδαπεστη. Να πανε και τα παιδια για μπανακι στα λουτρα! Ειχα παει πριν χρονια 3-4 χρονια και ακομα δεν μπορω να ξεχασω ποσο φθηνη ηταν. Και ποσο ομορφη βεβαιως! Ποσο χρονων ειναι τα παιδια ?
8 χρονών κ 11 χρονων κορίτσια
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
8 χρονών κ 11 χρονων κορίτσια
Καντε μια ερευνα για τη Βουδαπεστη. Ομορφη πολη, θα αρεσει και στις μικρες! ΚΑι ειδικα η περιοχη διπλα απο το ποταμι. Ακομα θυμαμαι που ετρωγα τεραστιο κομματι πιτσα με 200 φιορινια (1 ευρω=310-320 φιονινια περιπου), ποτο με 300 φιορινια κτλπ. Τον εχεις σκεφτει σαν προορισμο?
 

csmarias

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Καντε μια ερευνα για τη Βουδαπεστη. Ομορφη πολη, θα αρεσει και στις μικρες! ΚΑι ειδικα η περιοχη διπλα απο το ποταμι. Ακομα θυμαμαι που ετρωγα τεραστιο κομματι πιτσα με 200 φιορινια (1 ευρω=310-320 φιονινια περιπου), ποτο με 300 φιορινια κτλπ. Τον εχεις σκεφτει σαν προορισμο?
Ναι είχα πάει όταν ήμουν ελεύθερη πριν αρκετά χρόνια. ...πολύ πράσινο κ όντως φθηνη πολη. Αλλά δεν ξέρω εάν θα έχει ενδιαφέροντα πράγματα για τις μικρές
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Ναι είχα πάει όταν ήμουν ελεύθερη πριν αρκετά χρόνια. ...πολύ πράσινο κ όντως φθηνη πολη. Αλλά δεν ξέρω εάν θα έχει ενδιαφέροντα πράγματα για τις μικρές
Τα ανιψακια μου τα μικρα που ειναι παρομοιες ηλικιες και πηγαν περυσι ξετρελαθηκαν!
Παρολα αυτα οπως και να το κανεις ο Νο1 προορισμος για παιδια τετοιας ηλικιας ειναι η disneyland και το Παρισι αλλα δεν στο προτεινα γιατι θα σας φυγει μια περιουσια και στη διαμονη και σε ολα.
 

csmarias

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Τα ανιψακια μου τα μικρα που ειναι παρομοιες ηλικιες και πηγαν περυσι ξετρελαθηκαν!
Παρολα αυτα οπως και να το κανεις ο Νο1 προορισμος για παιδια τετοιας ηλικιας ειναι η disneyland και το Παρισι αλλα δεν στο προτεινα γιατι θα σας φυγει μια περιουσια και στη διαμονη και σε ολα.
Το Παρίσι το αποκλεισαμε λόγω τρομοκρατικών επιθέσεων....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom