1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ιταλία Μάλτα Καλοκαιρινές διακοπές για πάντα… σε Μάλτα και Σικελία!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος giannismits, στις 10 Ιουλίου 2017.

1. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Thank you again Dina:)

Αν δεν βαριέμαι θα ξεκινήσω μια ακόμα ιστορία!

gelf, makisg, vickokka and 1 other person like this.
  2. STKF

STKF Member

Ήταν μία ακόμη απολαυστική ιστορία. Θέλω όμως να σου δώσω συγχαρητήρια ειδικά για το κομμάτι του Παλέρμο. Διότι θεωρώ ότι είναι δύσκολο να περιγραφούν οι αντιθέσεις αυτής της πόλης. Η περιγραφή σου όμως ήταν εξαιρετική.

Υ.Γ Άσε που με έψησες και για την Μάλτα.! :)

giannismits likes this.
  3. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ωω σ' ευχαριστώ πολύ:)

Πάντα προσπαθώ να μεταφέρω τις προσωπικές μου εντυπώσεις χωρίς τρελές αναλύσεις, αλλά όπως τα νιώθω και τα βλέπω εγώ. Αλλά μη νομίζεις, κι εγώ κάποιες φορές δυσκολεύομαι να εκφράσω σωστά τις σκέψεις μου και τις απόψεις μου. Οπότε χαίρομαι που το πέτυχα. Είναι ειδική περίπτωση το Παλέρμο και πιστεύω θέλει λίγο χρόνο για να το καταλάβεις.

Ψήσου, ψήσου! Ωραιότατη είναι η Μάλτα. Κι εγώ δεν την είχα για άμεσο ταξιδιωτικό στόχο, αλλά αξίζει όλες τις εποχές και μη ξεχνάς πόσο οικονομικά εισιτήρια έχει η Ryanair από Αθήνα.

STKF likes this.
  4. oanna mpourletou

περιμενω την επομενη ιστορια σου να δω που θα ειναι το επομενο ταξειδι μας κυριολεκτω γιαυτο μην αργεις δεν το εχω με την οργανωση

5. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Δηλαδή αν το επόμενο ταξίδι μου είναι στη Γροιλανδία θα πας κι εσύ?:D

Αν γράψω το ανοιξιάτικο ταξίδι που έκανα το κόβω να ανεβαίνει τέλη Αυγούστου ή από Σεπτέμβρη.

6. oanna mpourletou

γροιλανδια οχι γιατι δεν μπορω να λειψω πολλες ημερεσ αλλα δωσε ιδεες ποτε δε ξερεις παντως το βελιγραδι το εκανα πανομοιοτητο ειχα εκτυπωσει και πηγαιναμε δεν δεχτηκα καμμια αλλαγη μου ελεγε η αδερφη μου που τα ξερεις και της ελεγα εχω γιαννη

7. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    χαχαχα οκ. Γροιλανδία δεν έχω αλλά ιδέες από τα ταξίδια που έχω κάνει και έχω γράψει μπορείς να πάρεις;)

8. oanna mpourletou

απο εκει αντλω ιδεες

και σε ευχαριστω για την προετοιμασια που μας προσφερεις επαναλαμβανομαι αλλα κυριολεκτω

εννοειται πως ολοι περιμενουμε τελη αυγουστου την καινουργια ιστορια δεν ξερετε εσεις που γραφετε τοσο ομορφα ποσο βοηθατε

Last edited by a moderator: 16 Αυγούστου 2017
    vanda, Dina Z and giannismits like this.
  9. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    Εγω παντως σ ενα πειρασμο ομολογω πως θα εμπαινα - ακομα κι αν ειχα ξαναπαει :haha:

vanda and giannismits like this.
  10. Sassenach77

Sassenach77 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Μάλτα: Πολλές και πάρα πολύ όμορφες αναμνήσεις !!! Σε ευχαριστώ :)
    Σικελία: Πήρα μία μικρή γεύση και συνέλεξα κάποιες πολύ καλές πληροφορίες :) Χρειάζομαι περισσότερες όμως γι' αυτό που θέλω να κάνω :rolleyes:....Η Σικελία είναι εξαιρετική ! Θέλω να την "οργώσω" όλη.-
    Οι φωτογραφίες σου είναι εξαιρετικές !!!

Εύχομαι πάντα όμορφα και ασφαλή ταξίδια !!!

Υ.Γ
    Μόλις αναθάρρεψα.....
    Ξενέρωσα με τη μία....και ζεστή, και ρηχή......:confused:

Last edited: 2 Αυγούστου 2017
  11. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ε μη τα θες όλα δικά σου χαχα. Ναι είναι από τις πιο ρηχές θάλασσας που έχω μπει.
    Τώρα για το ζεστή μη φανταστείς ότι είναι για ξύρισμα :D

Σ'ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σου λόγια!

Sassenach77 likes this.
  12. AndreasLooper

AndreasLooper Member

Πόσο μα πόσο γαματη περιγραφή. Είχα πάει στο πρώτο μου αεροπορικό ταξίδι Μάλτα, το 2004. Μετά από αυτήν την περιγραφή με έψησες να ξαναπάω μιας κ είχα μείνει μονάχα 3 μέρες τότε και δεν θυμάμαι πολλά! ☺️

giannismits likes this.