Καλοκαιρινές διακοπές με θάλασσα και ήλιο :)

gkontos10

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Καλημέρα φίλοι μου

έχουμε αρχίσει την έρευνα με την γυναίκα μου για τις καλοκαιρινές διακοπές μας ...

τι ψάχνουμε
ένα μέρος κατά προτίμηση νησί (εντός η εκτός Ελλάδας) όπου να διαθέτει
όμορφες παραλίες, ήλιο, ξεκούραση, καλό φαγητό και άντε για κανένα ποτάκι το βράδυ

μέχρι τώρα έχουμε πάει
Σε Ελλαδα - Χανιά, Σαντορίνη, Ιο, Πάρο, Μύκονο, Χαλκιδική,
Σε Ευρώπη - Παρίσι,

τι θα προτείνατε ρε παιδιά γιατί έχω πελαγώσει ???
δεν μας νιάζει αν είναι ευρώπη ή ελλάδα
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.086
Έχω γυρίσει τα περισσότερα νησιά μας και ένα από αυτά που με ξετρέλανε ήταν οι Λειψοί. Επειδή καταλαβαίνω πως θέλετε ήρεμες διακοπές για δες εδώ.Αν δεν ψάχνεις για μεγάλο νησί και κοσμικότητες,είναι παράδεισος οι Λειψοί.

https://www.travelstories.gr/community/threads/Λειψοί-Τυρκουάζ-μαγεία-στον-επίγειο-παράδεισο.57528/
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Θα σας προτεινα την Σκιαθο.
Εχει ολα αυτα που ζητατε.
Πολυ ωραιες παραλιες, μερικες φανταστικες, πολυ πρασινο, ηλιο, καλο φαγητο και για κανα ποτακι το βραδυ
στην χωρα οπου ειναι συγκεντρωμενα ολα σχεδον τα κλαμπ και τα μπαρακια.
Θα σας προτεινα μαλιστα το Μεριλυν, που ειναι στην ακρη του παλιου λιμανιου οπου θα πιειτε το ποτο σας
διπλα στη θαλασσα συνοδεια ωραιας μουσικης.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Θα σας προτεινα την Σκιαθο.
Εχει ολα αυτα που ζητατε.
Πολυ ωραιες παραλιες, μερικες φανταστικες, πολυ πρασινο, ηλιο, καλο φαγητο και για κανα ποτακι το βραδυ
στην χωρα οπου ειναι συγκεντρωμενα ολα σχεδον τα κλαμπ και τα μπαρακια.
Θα σας προτεινα μαλιστα το Μεριλυν, που ειναι στην ακρη του παλιου λιμανιου οπου θα πιειτε το ποτο σας
διπλα στη θαλασσα συνοδεια ωραιας μουσικης.
Χωρίς να έχω πάει αλλά από τι έχω ακούσει στην Σκιάθο όμως γίνετε του σώσε! Ο άνθρωπος μάλλον εφόσον θα είναι με την γυναίκα του θέλει κάτι ποιο χαλαρό! Υποθετικά μιλάω πάντα!
 
Μηνύματα
626
Likes
2.872
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Η Σκιάθος ενδείκνυται και για τα 2. Υπάρχει η πλευρά με τα club που γίνεται ο χαμός αλλά υπάρχει και η χαλαρή πλευρά με τα ήσυχα μπαράκια!
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Χωρίς να έχω πάει αλλά από τι έχω ακούσει στην Σκιάθο όμως γίνετε του σώσε! Ο άνθρωπος μάλλον εφόσον θα είναι με την γυναίκα του θέλει κάτι ποιο χαλαρό! Υποθετικά μιλάω πάντα!
Το σωσε γινεται αν παει καποιος τον Αυγουστο.
Δεν μας διευκρινιζουν για ποια περιοδο ενδιαφερονται.
Ανεξαρτητα απο αυτο ομως, το πως θα περασει κανεις στη Σκιαθο, ειναι θεμα επιλογης του
οπως και στα περισσοτερα μερη.
Διαθετει παμπολες παραλιες κι οσο για βραδινο ποτακι αν κανεις αποφυγει τα μεγαλα κλαμπ και κυκλοφορησει
στα μπαρακια στο παλιο λιμανι σιγουρα θα βρει κατι πολυ πιο ησυχο και κοντα στις προτιμησεις του
 

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
234
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αίγυπτος
Προτείνω Νάξο και Αμοργό.
(Η Αμοργός δεν εχει απέραντες παραλίες αλλά είναι πεντακάθες και τα νερά "κρυστάλλινα").
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.293
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom