Καλοκαιρινές διακοπές 2023

angelucky

Member
Μηνύματα
68
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Καλαμάτα-Μεσσηνια
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά! Αν και νωρίς... πλάνο καλοκαιρινών διακοπών για Αύγουστο. Ψάχνω για προορισμο+ ξενοδοχείο με πισίνα, family friendly. Ιδανικά υδατινο παρκο είτε στο ξενοδοχείο, είτε στην γύρω περιοχή(έστω ένα παιδότοπο, λούνα παρκ κάτι..) για να έχουν και μια διέξοδο τα 9χρονα μας . Γενικότερα εκτός από το ξενοδοχείο θα θέλαμε και η περιοχή γύρω να έχει κάτι να δεις, εξερευνήσεις (παραλίες, τοπία, καταρράκτες, μουσείο κτλ...) Από γρήγορο ψάξιμο βρήκα το Grecotel στη Κυλλήνη. Συνδυάζει ωραίες εγκαταστάσεις, πάρκο μέσα στη τιμή και η γύρω περιοχή μπορείς να κάνεις αρκετές εκδρομές-βόλτες. Κάποια άλλη πρόταση θα μπορούσα να έχω; Το συγκεκριμένο συγκρότημα πιστεύεται θα μας καλύψει; Ευχαριστώ και περιμένω τις απαντήσεις - κατευθύνσεις σας.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
8.003
Το συγκεκριμενο resort ειναι απο τα καλυτερα που εχω επισκεφθει στην Ελλαδα. Απαιχτη παραλια, ωραιοι χωροι, δραστηριοτητες για μικρα παιδια με αποκορυφωμα φυσικα το waterpark…ακομα και το spa ειναι τοπ!
Τα παιδια δεν θα βαρεθουν ουτε σε ενα μηνα, για τους ενηλικες ενα 5μερο ειναι μια χαρα ακομα και αν δεν βγεις εξω.
 

angelucky

Member
Μηνύματα
68
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Καλαμάτα-Μεσσηνια
Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου. Οπως ειδα και εγω τις εγκαστασεις ειναι πολυ ωραιες ειναι αληθεια. Σε τι προγραμμα ησουν, πρωινό ή ημιδιατροφη? Γενικοτερα οι τιμές εντος του resort πως ηταν? Σε φυσιολογικά επίπεδα? Επίσης, εκδρομές στη γύρω περιοχες τι προτείνες ή αν έκανες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
8.003
Παλιοτερα με Αll Inclusive, αφου φτιάχτηκε το water park με ημιδιατροφη. Εχε υποψιν οτι και ημιδιατροφη να παρεις, το μεσημερι τα παιδια μπορουν να τρωνε δωρεαν απο τον παιδικο μπουφε που υπαρχει.
Οι τιμες σε σπα και θαλασσια σπορ ειναι τσουχτερες. Τα ποτα το ιδιο.
Εκδρομες δεν εκανα οσο ημουν εκει αλλα συνδυαζεται με Αρχαια Ολυμπια και επισης με ημερησια στη Ζακυνθο (την οποια μπορεις να κανονισεις και μεσα απο το ξενοδοχειο αλλα ειναι ακριβα).
Αν μεινεις λιγες μερες θεωρω οτι δεν χρειαζεται να φας ολο σου τον χρονο σε μετακινησεις. Αλλωστε και τα παιδια σου δε νομιζω οτι θα θελουν να φυγουν απο εκει 🙂
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου. Οπως ειδα και εγω τις εγκαστασεις ειναι πολυ ωραιες ειναι αληθεια. Σε τι προγραμμα ησουν, πρωινό ή ημιδιατροφη? Γενικοτερα οι τιμές εντος του resort πως ηταν? Σε φυσιολογικά επίπεδα? Επίσης, εκδρομές στη γύρω περιοχες τι προτείνες ή αν έκανες.
Να φτάσεις μεχρι τη κυλλήνη και να μην πας Αρχαία Ολυμπία για μένα είναι έγκλημα!
Αξίζει πολύ και το Χλεμούτσι. Γενικά το καλοκαίρι ο νομός "το ζεί" 😁. Ο δήμος οργανώνει και πολύ ενδιαφέρουσες μουσικές και θεατρικές παραστάσεις (για μικρούς και μεγάλους) στον αρχαιολογικό χώρο της Ήλιδας. Η παραλία στο resort είναι από τις καλύτερες του νομού, η επονομαζόμενη"χρυσή ακτή".
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μια άλλη πρόταση είναι Κανάλι, κοντά στην Πρέβεζα.
Water Park στην Ήπειρο - νεροτσουλήθρες, πισίνες

Υποδεέστερο απο το Grecotel, υποθέτω όμως οικονομικότερο. Πολύ κοντά (με αυτοκίνητο) στη μεγάλη παραλία. Βολικότατο για εκδρομές πέριξ (Πρέβεζα, Ζάλογγο,Πάργα κλπ)
 

Maria82

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Ειμαι νεο μελος. Ειμαι απο Κυπρο και θελω να ερθω διακοπες στην υπεροχη Ελλαδα το καλοκαιρι.
Θελω να παω σε μεροι με υπεροχο πρασινο, φρεσκο ψαρι, θαλασσα και δραστηριοτητες για παιδια 10 και 14.
Περσι πηγαμε Χαλκιδική οπου περασαμε υπεροχα. Ακριβως οτι ζητουσαμε.
Φετος σκεφτομαι καπου κοντα απο Αθήνα. Ποια ειναι η γνωμη σας?
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.095
Likes
23.936
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Ειμαι νεο μελος. Ειμαι απο Κυπρο και θελω να ερθω διακοπες στην υπεροχη Ελλαδα το καλοκαιρι.
Θελω να παω σε μεροι με υπεροχο πρασινο, φρεσκο ψαρι, θαλασσα και δραστηριοτητες για παιδια 10 και 14.
Περσι πηγαμε Χαλκιδική οπου περασαμε υπεροχα. Ακριβως οτι ζητουσαμε.
Φετος σκεφτομαι καπου κοντα απο Αθήνα. Ποια ειναι η γνωμη σας?
:welcome2:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.668
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ειμαι νεο μελος. Ειμαι απο Κυπρο και θελω να ερθω διακοπες στην υπεροχη Ελλαδα το καλοκαιρι.
Θελω να παω σε μεροι με υπεροχο πρασινο, φρεσκο ψαρι, θαλασσα και δραστηριοτητες για παιδια 10 και 14.
Περσι πηγαμε Χαλκιδική οπου περασαμε υπεροχα. Ακριβως οτι ζητουσαμε.
Φετος σκεφτομαι καπου κοντα απο Αθήνα. Ποια ειναι η γνωμη σας?
To "πράσινο" είναι το θέμα. Πόσο κοντά στην Αθήνα ψάχνουμε;
 

Maria82

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Ας το αφησουμε το πρασινο και να παμε σε τελειες παραλιες και ψαρακι φρεσκο?
Πρασινο εχει περισσοτερο πελλοπονησο μερια?
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.932
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Βόρεια Εύβοια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.560
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom