Γενικά Καλοκαιρινές διακοπές

djdados

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλησπέρα, θα ήθελα τα φώτα σας για το πού θα μπορούσα να περάσω τις διακοπές μου φέτος το καλοκαίρι. Συγκεκριμένα οι ημερομηνίες που θα έχω διαθέσιμες είναι το πρώτο μισό του Ιουλίου. Ενδιαφερόμαστε να πάμε ζευγάρι, σε νησάκι κατά προτίμηση, το οποίο να έχει τις ήσυχες περιοχές του αλλά να έχει και μαγαζάκια για ποτό, χορό κλπ. Έχω σκεφτεί μερικά μέρη π.χ Σκιάθο, Ρόδο ή κάποιο από τα νησιά του Αιγαίου. Θα ήθελα τη γνώμη σας και από εμπειρία τι θα συνέφερε και σαν διαμονή και σαν μετακίνηση (ακτοπλοϊκά, αεροπορικά). Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Για ζευγάρι την περίοδο που αναφέρεις, θα πρότεινα Αμοργό. Διαμονή Αιγιάλη.
Το νησί είναι μαγεία από όλες τις απόψεις. Αυτοκίνητο μη πάρετε μαζί, θα νοικιάζετε εκεί σε πολύ καλές τιμές.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Για ζευγάρι την περίοδο που αναφέρεις, θα πρότεινα Αμοργό. Διαμονή Αιγιάλη.
Το νησί είναι μαγεία από όλες τις απόψεις. Αυτοκίνητο μη πάρετε μαζί, θα νοικιάζετε εκεί σε πολύ καλές τιμές.
Όσο προλαβαίνεις Panagiota! Σε 2-3 μήνες θ'αρχίσεις να προτείνεις μόνο Κάρπαθο... :haha:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.493
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
αυτη την περίοδο είχα πάει κάποτε Σαμοθράκη και την είχα λατρέψει. Συνδιάζει βουνό - θάλασσα και μνημεία ιστορικού ενδιαφέροντος. Όσο για φαγητό, τ-ε-λ-ε-ι-ο !
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Κλείστε τα μάτια και επιλέξτε ένα νησί από τις μικρές Κυκλάδες. Θα τις λατρέψεις όλες, την κάθε μια για έναν ξεχωριστό λόγο. Ειδικώς την περίοδο που πας, που δεν θα έχει τρελό κόσμο θα απολαύσεις και παραλία και φθηνότερη διαμονή και καλό φαγητό και βόλτες στα σοκάκια αμέριμνος..;)
 

djdados

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Αρχικά ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας και τη βοήθειά σας. Ήθελα να ρωτήσω από άποψη νυχτερινής ζωής πώς είναι τα συγκεκριμένα μέρη. Δηλαδή για να το διευκρινήσω λίγο, θέλουμε την ηρεμία μας γενικά αλλά να υπάρχει και κάποιο club ενδεχομένως για το βράδυ.
Hint: Στη Σίφνο,για παράδειγμα, από όπου κατάγομαι, το σπίτι μου είναι στη χώρα, αλλά πάνω στο βουνό όπου έχει ησυχία και αν θέλω το βράδυ κατεβαίνω στην πλατεία που έχει όλα τα μαγαζιά για να πιω ένα ποτό ή να χορέψω. Κάτι τέτοιο θα ήθελα και στο μέρος που θα πάω φέτος τελικά. Ελπίζω να σας κατατόπισα λίγο! Ευχαριστώ και πάλι.
 

PopiTzil

Member
Μηνύματα
89
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
...........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία,Κούβα..
Η Σκιάθος που ανέφερες ωραίος προορισμός είναι, μικρό νησάκι και ήσυχο αλλά και με μαγαζάκια για το βράδυ. Γενικά πάντως έχεις πολλές επιλογές, κατέληξε σε 3-5 και αποφάσισε από αυτές γιατί αλλιώς θα μπερδευτείς με τόσα νησιά!!
 

PopiTzil

Member
Μηνύματα
89
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
...........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία,Κούβα..
Σε όλα τα μέρη αν το θέλεις μπορείς να βρεις και την ήσυχη πλευρά τους....και όχι δεν πήγα πριν 10 χρόνια!!:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.244
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom