Καλοκαιρινες διακοπες με εγχειρισμενο ποδι

mariawashere

Member
Μηνύματα
31
Likes
21
Γεια σας!
Ειμαι καινουργια εδω, χαιρετω και χρειαζομαι τη συμβουλη σας. Αρχες Ιουλιου εχω αδεια. Ζω και εργαζομαι στο Βερολινο αλλα ειμαι απο τη Θεσσαλονικη. Το καλοκαιρι λοιπον θα ηθελα να παω σε καποιο νησι ομως εχω το εξης θεμα. Θα εχω εγχειρησει το ποδι μου τον Απριλιο και θα ειναι ακομα πρησμενο. Αυτο σημαινει τα εξης: δεν θα μπορω να οδηγησω, μεγαλοι περιπατοι και πολλες σκαλες δεν επιτρεπονται, σαγιοναρα μονο στο αλλο ποδι ... Με αυτες τις -ομολογω πως οχι και τοσο καλες- προυποθεσεις, που θα μου προτεινατε να παω;
Θα ηθελα να αποφυγω τη Χαλκιδικη γιατι την εχω ψιλοσιχαθει σαν Σαλονικια, αλλα απομακρα νησακια ειναι επισης δυσκολα. Θα προτιμουσα να παω σε καποιο νησι το οποιο ειναι προσβασιμο αεροπορικως, εχει καλη συγκοινωνια, και ωραιες παραλιες. Τι μου προτεινετε;
 

mariawashere

Member
Μηνύματα
31
Likes
21
Χαχαχα! Ωραία και σε ποιο μέρος της Κρήτης; Α, άσε ξέρω την απάντηση: κοντά στο νοσοκομείο!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σου και καλώς ήρθες. Το πρώτο νησί που μου ήρθε στο μυαλό για την περίπτωση σου είναι η Νάξος. Νομίζω ότι καλύπτει τα περισσότερο από αυτά που ζητάς. Βέβαια με τη συγκοινωνία δεν μπορείς να πας παντού, αλλά αυτό είναι αυτονόητο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι τα θες τα νησια; Αφου ξες πως σαν τη Χαλκιδικη δεν εχει!
 

mariawashere

Member
Μηνύματα
31
Likes
21
Γεια σου και καλώς ήρθες. Το πρώτο νησί που μου ήρθε στο μυαλό για την περίπτωση σου είναι η Νάξος. Νομίζω ότι καλύπτει τα περισσότερο από αυτά που ζητάς. Βέβαια με τη συγκοινωνία δεν μπορείς να πας παντού, αλλά αυτό είναι αυτονόητο.
Το σκεφτομουν και περυσι να παω στη Ναξο αλλα τελικα κατεληξα Μηλο και Σιφνο. Φετος δεν τη παλευω με τιποτα τη Μηλο χωρις αυτοκινητο. Σ'ευχαριστω! Θα το ψαξω.

Τι τα θες τα νησια; Αφου ξες πως σαν τη Χαλκιδικη δεν εχει!
Λυπαμαι αλλα δεν συγκρινονται τα νησια με την ασχημη Χαλκιδικη ... Απο πλευρας χωρας τουλαχιστον. Οι παραλιες ειναι αλλη κουβεντα. ;-)

Δεν θελει αυτοκινητο η Κερκυρα;
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εν θα μπορω να οδηγησω, μεγαλοι περιπατοι και πολλες σκαλες δεν επιτρεπονται, σαγιοναρα μονο στο αλλο ποδι ... Με αυτες τις -ομολογω πως οχι και τοσο καλες- προυποθεσεις, που θα μου προτεινατε να παω;
Σπιναλόγκα.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Χαίρομαι που έχεις και εσύ (χιούμορ). Στα σοβαρά? ότι και να επιλέξεις μάλλον θα ταλαιπωρηθείς...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.794
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom