Καλοκαιρινες διακοπες 2014

nikos88

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λημνος
Αν θυμαμαι καλα γιατι ειχα παει πριν 4-5 χρονια κανενα 30αρι πηγαινε-ελα ηταν το ατομο κ περιπου 3 ωρες εκανες για να φτασεις
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
γενικα σαν τοποθεσία που θα ήταν καλό να μείνουμε στη Σκιάθο?μιας και δεν έχουμε αμάξι κάτι που να βολεύει.Να έχει μια ωραία παραλία π.χ και μια ταβέρνα?
 

nikos88

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λημνος
καλυτερα μεσα στην πολη της Σκιαθου που ειναι κ σχεδον ολη η ζωη του νησιου και απο εκει με λεωφορειο για τις παραλιες, οι αποστασεις δεν ειναι μεγαλες κ τα δρομολογια απο οτι θυμαμαι ειναι συχνα.
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ

nikos88

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λημνος
η Μεγαλη Αμμος ειναι κοντα στην πολη της Σκιαθου ειχε ταβερνες κ καφε απο οτι θυμαμαι δεν ξερω μονο για το βραδυ αν θα εχει λεωφορεια αν θες να πας καμια βολτα στην πολη, αλλιως μια χαρα επιλογη η μεγαλη αμμος
 

valia F

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΟΡΤΟ ΡΙΚΟ
Παιδια καλησμερα!σκεφτομουν φετος με το αγορι μου να παμε διακοπες στη αμοργο θα ηθελα καποιος να μου πει που ειναι καλυτερα να μεινουμε. Χωρα-Καταπολα-Αιγιαλη ? Κατα πασα πιθανοτητα θα υπαρχει αυτοκινητο αλλα θελουμε να υπαρχουν και δυο πραγματα που να μπορουμε να παμε και με τα ποδια!!
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Γειά σου Valia F!!! Για αρχή να σου πω ότι έκανες την καλύτερη επιλογή!!
Καλο θα είναι να έχετε μαζί σας, χρειάζεται μεταφορικό στην Αμοργό.
Κατάπολα δε θα συνιστούσα δε λένε τίποτα, καλύτερα Χώρα ή Αιγιάλη. Δε ξέρω πόσες μέρες θα μείνεις, αλλά μπορείς να χωρίσεις τη διαμονή σου. Εγώ πέρυσι έμεινα 5 μέρες Χώρα και 3 Αιγιάλη.
Και στα 2 έχει νυχτερινή ζωή μη φανταστεις τρελά πράγματα, απλά η Χώρα είναι πιο ατμοσφαιρική και γραφική.
Με αυτό τον τρόπο χωρίζεις το νησί στα δύο και εκμηδενίζεις τις αποστάσεις με το αυτοκίνητο.
Ό,τι άλλο χρειαστείς τα λέμε ξανά.:)
 

valia F

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΟΡΤΟ ΡΙΚΟ
Ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια!!θα το σκεφτω για να χωρισω την διαμονη! Να σαι καλα!! :D
 

nicol--5

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας, ειμαι νεα στην παρέα σας και θα ήθελα την βοήθεια σας!
Θελω με φίλο μου (οχι ζευγαρι) να παμε καπου διακοπές κυριως για θαλασσα!
απλα εχουμε παει σε μερικα μερη προηγούμενες χρονιές (οχι μαζι) και φέτος γενικα κολλήσαμε!
για φετος ψάχνουμε νησι που για αρχη να μπορεις να πας με αεροπλανο ειμαστε απο θεσσαλονικη και προτειμαμε αεροπλανο γιατι αλλιως πρεπει να κατεβουμε πειραια. (αν και δεν αποκλειουμε το να παμε και με πλοιο αλλα θα προτειμουσαμε αερ.)
Παραλια θελουμε κατι σε ησυχη αμμωδης (χαχαχ παραγγελία) και αν δεν ζηταω πολλα να ειναι οργανωμενη! δεν μας πειραζει ο κοσμος! που να μην χρειαζεται να παρουμε λεωφορειο/ταξι για να παμε εκει. (εδω ειναι τα δυσκολα)

Γενικα θελουμε να παμε καπου να ξεφυγουμε απο την ρουτινα της καθημερινοτητας (δουλεια) που μολις γυρισουμε θα μας περιμενει. (ηλικια 25)

εχουμε παει περσυ μαζι οποτε δεν θα θελαμε (μαλλον) παλι στην κρητη, ροδο, λευκαδα, κερκυρα ,θασο, αιγινα , κυπρο, μυτιληνη, κυλλίνη, (παρο ναξο αλλα για λιγο ).
δεν θα ηθελα ικαρια , σαμοθρακη και σκιαθο..

κοιτουσα για Κω αλλα δεν ξερω αν στην πολη μπορω να βρω αυτο που ψαχνω!
και σαντρορινη αν και νομιζω ειναι περισσοτερο για ζευγαρια και δεν θυμηζετε για τις παραλιες...

περιμενω την γνωμη σας! Σας ευχαριστω!!
 

nikos88

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λημνος
για Λημνο εχεις κοιταξει ?? εχει πολυ ωραιες παραλιες και μονο αμμο τσεκαρε μικρο φαναρακι, γοματι, ρηχα νερα, ευγατη. παει κ πλοιο απο θεσσαλονικη και αεροπλανο. Μενεις Μυρινα εχεις κοντα σου με τα ποδια 3 παραλιες και εχει και ζωη για το βραδυ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom