Καλως σας βρηκα,καλα που σας βρηκα!

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
τελεια! με τα τεκνα θα πας, μονη, με φιλους; :clap:
καλη ερωτηση.......τα τεκνα ειναι ανηλικα,αρα διαβατηριο και αδεια γραπτη απ τον πατερα τους,εχουμε παρει διαζυγιο εδω και πολλα χρονια αλλα εχουμε καλες σχεσεις οσον αφορα τα παιδια μας.εχω εγω την επιμελεια,εκεινες τις μερες θα μεινουν στον μπαμπα τους ομως.μενω πατμο γιαυτο τον λογο για να τον βλεπουν.......εγω ειμαι πειραιωτισσα....αλλα μενω πατμο 25 χρονια.....οποτε τον δεκεμβρη θα παρω τα ρουχα μας,των παιδιων,τα δικα μου,τις γατες μου θα κλεισω το σπιτι εδω και θα παω πειραια στο πατρικο μου,που ευτυχως δεν το εχω νοικιασει.απο εκει τον δεκεμβρη θα ταξιδευω,και θα ξαναερχομαι σπιτι(πειραια)τα παιδια μου θα τα φερει ο μπαμπας τους οταν κλεισουν τα σχολεια για να κανουμε μαζι γιορτες χριστουγεννα κλπ κι εκεινος θα μεινει με την κοπελα του στο σπιτι της.......πολιτισμενα πραγματα,που ομως θελουν πολυ προγραμμα και πολυ δουλεια.
ΥΓτα γατονια ειναι 5 ζωη να χουν χαχαχα
και για να απαντησω στην ερωτηση σου.........αυτη τη φορα θα παω μονη ταξιδι,και γιατι τελικα οι φιλοι αλλοι μπορουν αλλοι οχι,και γιατι αν περιμενω να βρω παρεα,στη φαση που ειμαι εγω κομματακι δυσκολο,οποτε πρωτη μου φορα θα παω μονη μου.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
παντα τετοια! κι εγω θα ηθελα να ταξιδεψω μονη, ισως καποια στιγμη το δοκιμασω.

κι εγω 3 εχω (γατια, οχι παιδια) ειναι τρυφερα τα ατιμα μεχρι να τα μαζεψεις και μετα γινονται αδιαφορες ντιβες που ενοχλουνται και μονο που τα αγγιζεις:haha:
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
παντα τετοια! κι εγω θα ηθελα να ταξιδεψω μονη, ισως καποια στιγμη το δοκιμασω.

κι εγω 3 εχω (γατια, οχι παιδια) ειναι τρυφερα τα ατιμα μεχρι να τα μαζεψεις και μετα γινονται αδιαφορες ντιβες που ενοχλουνται και μονο που τα αγγιζεις:haha:
οταν πρωτοηρθα στο νησι το 1995 ειχα μια γατουλα,σαν νορμαλ ανθρωπος....εδω ομως δεν υπαρχει παιδεια για τα ζωακια και κατεληξα με πολλα τα στειρωνω δωρεαν μια φορα το χρονο και τα εμβολιαζω,δεν εχουμε εδω κτηνιατρο,και παιδιατρος ηρθε προσφατα στο νησι........ειναι περιεργα....κλειστη κοινωνια,αν και αγαπω το νησι πολυ,γιατι εγω το επελεξα.........να ταξιδεψεις μονη,εχει τοσες πληροφοριες να δεις που θα πας κλπ....και μονο η αισθηση οτι φευγω αρκει......για αρχη πηγαινε καπου ευκολα,ευρωπη πχ και αργοτερα κατι πιο συνθετο.......κατσε να παρω το κολάι και θα σου πω......!καλα ταξιδια και να χαιρεσαι τα γατουλια σου.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
ολος ο κοσμος χαιρεται που ειναι καλοκαιρακι και τρεχει για μπανακια,και τσακωνεται λες και βρισκεται στην ομονοια,μες στο λαλαρο του ηλιου,κατω απ τον ανω καμπο.....χαχαχα κι εγω ανυπομονω να ρθει ο χειμωνας......οχι δεν ειμαι χειμερινος τυπος......το αντιθετο.......αλλα να.......φετος θελω να χειμωνιασει..........κατι το νησι που με κουρασε λιγακι.....κατι ο ελληναρας που ολο κλαιγεται........κατι το να,κατι τ αλλο,κατι τα εισητηρια που εχω κλεισει για διαφορα ταξιδακια....κατι που χαρηκα,κατι που φυσα αποψε ενα υπεροχο αερακι, σαν να μου λεει φυγε,ακομα εδω εισαι;
ε πολυ θελει ο ανθρωπος;
μην ακουτε παντως........αδικα κλαιγονται..........στα νησια εχουν δουλεια,δοξα το θεο ακομα οι ανθρωποι.....απλα κλαψομ..........νιαζουν απο συνηθεια......μεχρι εγω που ουτε μαγαζι,ουτε δουλεια σταθερη εχω,κατι εκανα φετος.......το λοιπον.......ενα βραδακι αυγουστιατικο........αρχισε ο γιος μου τη μουρμουρα και τη γκρινα........κι εμενα δε με πας πουθενα,και μονο την αδελφη μου περνεις και εμενα κανεις δεν με παει ταξιδια,και και και......ρε γιαννακη μου,δεν εχεις καν ταυτοτητα ακομα.......που να σε παω;μονο το διαβατηριο θα μου κοστισει οσο το αεροπορικο.......κοιμηθηκε με μια φατσουλα χειλακια κατω και τον λυπηθηκα........εκλεισα εισητηρια 31 αυγουστου με 3 σεπτεμβρη για σύρο............διπλα ειναι λεω,πατμο μενουμε........θα κανουμε την τσαρκα μας,θα δουμε και το μουσειο του μαρκου βαμβακαρη,θα ακουσουμε και τις πενιες μας καθοσον κι εγω κι ο μικρος ειμεθα ρεμπετες απο αποψη........εκλεισα εισητηρια,εκλεισα και δωματιακι στην ερμουπολη......λουκουμι!Αυτο https://www.booking.com/hotel/gr/ai...3e18d8;dist=0;sb_price_type=total;type=total&
περναν οι μερες.......κατι ζωγραφιες εκανα.........και μου περνα απ το μυαλο η μαλτα........βρε γμτ........δεν κοιμομουν με τιποτα......μπαινω ryanair για πρωτη μου φορα δεν την ξερω την κυρια......και κλεινω κοψοχρονια πηγαινε-ελα με ολα τα κολπα........και θεση παραθυρο κλπ και προτεραιοτητα 57 ευρω και απευθειας.......αθηνα μαλτα........χαρα εγω πανηγυρια......κλεινω κι ενα χοστελ στον αγιο ιουλιανο που ειχε 9,6 βαθμολογια και τελεια τιμουλα......απλα θα μοιραστω τις 4 μερες μαλτα με αλλες 3 κοπελες δε βαριεσαι......με πρωινο μεσα και με ολα τα καλα........Ετσι κι αλλιως 5 με 9 μαρτιου θα παω του 2019......Αυτο https://www.booking.com/hotel/mt/in...c3e18d8;dist=0;sb_price_type=total;type=total
ερχεται χειμωνας βαρυς........το ξερω κι ασηκωτος........κι εχω και 5 γατονια και 2 παιδια.......αλλα εχω και ματι που γυαλιζει......και θα τα καταφερουμε.......δεκεμβρης εχουμε να παμε πειραια να δουμε το σοι μας,μαζι με γατονια,αμαξι και παιδια,εχω ηδη κλεισει παρισι 5 μερες και βουδαπεστη αλλες 4 μερες και αρχες γεναρη ρωμη για 3ημερο.........αν το χειμωνα σας κλαφτω μην με λυπηθητε βαρατε αλυπητα........θα τα καταφερω...ακομα αυγουστος ειναι κατι θα γινει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom