Καλώς ήρθατε.

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ευχαριστώ αλλά έχω δυο δυσκολίες. Πρώτη ότι δεν ξέρω ακόμα το σύστημα . Είναι εύκολο?
Η δεύτερη δυσκολία είναι ότι τα ταξίδια μου είναι λίγο παλιά. Θα άξιζε να τα γράψω μετά ένα χρόνο και πλέον?
Τελευταία ερώτηση: πόσο μεγάλο να είναι το στόρι? Συνήθως γράφω από 500 λέξεις και πάνω για κάθε ημέρα ταξιδιού. Πρέπει να στείλω όλο το στόρι με μιάς?
Περιμένω απάντησή σου φίλε μου.
Anas Τάσος
Καλημέρα Τάσο, είσαι αυτός που γνωριστήκαμε το Φεβρουάριο σε μια μάζωξη του Χάρη; Κώστας.

Το μέγεθος που προτείνεις είναι το πιο συνηθισμένο εδώ, αν και όλα τα μεγέθη "παίζουν". Υπάρχουν κι αυτοί που περιγράφουν ολόκληρο ταξίδι σε 500 λέξεις, υπάρχουν και οι φαφλατάδες όπως εγώ που τώρα ανεβάζω ιστορία 18.000+ λέξεων για επταήμερο ταξίδι.

Τα κείμενα τα ανεβάζουμε σε συνέχειες, κεφάλαιο - κεφάλαιο ή όπως προτιμά ο καθένας. Άλλοι τα έχουμε γραμμένα από πριν και απλώς τα αναβάζουμε λίγα λίγα (για να διευκολύνουμε και την ανάγνωση), άλλοι τα γράφουν απευθείας στο site. Γενικά υπάρχουν καλές οδηγίες, αλλά θα πάρεις μια καλύτερη ιδέα αν διαβάσεις μερικές ταξιδιωτικές ιστορίες από άλλους:
https://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-σε-εξέλιξη.72/
 

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ταξίδι-Όνειρο
Παπούα Νεα Γουινέα
@Yorgos Άλλη μια ερώτηση (σαν πρωτάρης που είμαι). Ποστάρεις με μυνήματα στους moderators και μετά αυτοί ενώνουν τα κείμενα? Εγώ έγραψα τη Σαουδική Αραβία (έχω πολλές πληροφορίες αν σκέπτεσαι ακόμα να πας) με ένα απευθείας post και μου λένε ότι καλύτερα θα ήταν σε κεφάλαια.
 
Last edited by a moderator:

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ταξίδι-Όνειρο
Παπούα Νεα Γουινέα
Πολύ ωραία έτσι.Ποστ και λίγες φωτογραφίες.Είτε μέσα στο κείμενο είτε στο τέλος.
Καλημέρα, έχω ακόμα απορίες!!!
Τι είναι + - παράθεση?? Πότε το χρησιμοποιούμε?
Και ακολουθώ κάποιον? Παίρνει αναίρεση φαντάζομαι?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Καλημέρα, έχω ακόμα απορίες!!!
Τι είναι + - παράθεση?? Πότε το χρησιμοποιούμε?
Και ακολουθώ κάποιον? Παίρνει αναίρεση φαντάζομαι?
Το να ακολουθείς ή να αγνοείς κάποιον είναι προαιρετικό.Και αλλάζει όποτε θέλεις.Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε διαφορετικά ποστ.Από το ίδιο μέλος ή πολλά και διαφορετικά μέλη.Κάνεις παράθεση στα ποστ που θέλεις να απαντήσεις και απαντάς ταυτόχρονα σε όλα.
 
Last edited:

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ταξίδι-Όνειρο
Παπούα Νεα Γουινέα
Το να ακολουθείς ή να αγνοείς κάποιον είναι προαιρετικό.Και αλλάζει όποτε θέλεις.Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε διαφορετικά ποστ.Από το ίδιο μέλος ή πολλά και διαφορετικά μέλη.Κάνεις παράθεση στα πιστ που θέλεις να απαντήσεις και απαντάς ταυτόχρονα σε όλα.
Ok σε ακολουθώ!
 

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ταξίδι-Όνειρο
Παπούα Νεα Γουινέα
Ευχαριστώ.Εντάξει το έκανα και εγώ.Γνώμη μου πάντως είναι ότι η εκτίμηση σε ένα άλλο μέλος φαίνεται καλύτερα με ένα θετικό σχόλιο σε κάποιο ποστ ή ένα like.
Συμφωνώ πλήρως, εγώ το έκανα περισσότερο στα πλαίσια της εξοικείωσής μου με την τεχνική της σελίδας. Ελπίζω να "φύγω" σήμερα από το Μπισάου, χωρίς άλλες τεχνικές δυσκολίες!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Συμφωνώ πλήρως, εγώ το έκανα περισσότερο στα πλαίσια της εξοικείωσής μου με την τεχνική της σελίδας. Ελπίζω να "φύγω" σήμερα από το Μπισάου, χωρίς άλλες τεχνικές δυσκολίες!
ΟΚ.Μετά την εξοικείωση η επόμενη ιστορία(που θα είναι ; ) θα "πετάει" φαντάζομαι... :)
 

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ταξίδι-Όνειρο
Παπούα Νεα Γουινέα
ΟΚ.Μετά την εξοικείωση η επόμενη ιστορία(που θα είναι ; ) θα "πετάει" φαντάζομαι... :)
Α αυτό δεν το ξέρω, βρίσκομαι ακόμα στη φάση της εκπαίδευσης! Και η αλήθεια είναι ότι αυτό είναι ένα ημερολόγιο που έγραψα (ως συνήθως, για εμένα και κάτι κολλητούς) χωρίς να έχω κατά νουν ότι θα γίνω μέλος στο site. Κάνω μόνο μια προσαρμογή και μεταφορά. 'Οπως θα δεις Είμαι τώρα Σενεγάλη. Αρκετά για σήμερα?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Α αυτό δεν το ξέρω, βρίσκομαι ακόμα στη φάση της εκπαίδευσης! Και η αλήθεια είναι ότι αυτό είναι ένα ημερολόγιο που έγραψα (ως συνήθως, για εμένα και κάτι κολλητούς) χωρίς να έχω κατά νουν ότι θα γίνω μέλος στο site. Κάνω μόνο μια προσαρμογή και μεταφορά. 'Οπως θα δεις Είμαι τώρα Σενεγάλη. Αρκετά για σήμερα?
Ναι εντάξει.Καλή συνέχεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom