Καλώς ήρθατε.

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Γειά σας!
Είμαι ο Κώστας από τα Τρίκαλα. Έχω ταξιδέψει σχεδόν σε όλη την Ελλάδα και περίπου 15 φορές στο εξωτερικό.
Είδα φως και μπήκα... :)
Και πολύ καλά έκανες. Καλώς ήρθες και περιμένουμε τη συμμετοχή σου :) .
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έτσι όπως το λες είναι λες και έχουμε εκλογές και τον καλείς να συμμετάσχει!! :D

Κώστα καλώς ήρθες!! :)
 

Giorgos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Denmark, Sweden, Luxembur
Ταξίδι-Όνειρο
Arctic Cycle
Καλησπέρα,

Με λένε Γιώργο, είδα φως και μπήκα όπως και ο προηγούμενος. :) (πολύ φώς πρέπει να έχει εδώ, δεν εξηγείται αλλιώς).

Παρεπιπτόντως, πολύ όμορφο το site, και όμορφα δομημένο με αρκετές και ιδιαίτερα χρήσιμες πληροφορίες.

Πάθος μου τα ταξίδια αλλά δυστυχώς ο περιορισμένος χρόνος δεν μου επιτρέπει να πάω όπου θα ήθελα. Έχω επισκεφθεί αρκετά έως πολλά μέρη στην Ελλάδα (μακάρι να είχα χρόνο και χρήμα για ακόμα περισσότερα) και αρκετά επίσης στο εξωτερικό, αλλά εντός Ευρώπης προς το παρόν. Γουστάρω τρελά ένα ταξιδάκι στην Αλάσκα, αλλά δυστυχώς είναι πανάκριβα (ποιός θα έλεγε όχι σε ένα tour με το τρένο μέσα από παρθένα τοπία;).

Τα τελευταία μου ταξίδια ήταν στις Κύπρο (φανταστικά ορεινά) και Βουλγαρία (εκπληκτικά βουνά και σούπερ διαδρομές για μοτό). Από Ελλάδα, το τελευταίο μου ταξίδι ήταν στην Χαλκιδική (πανέμορφη και πανάκριβη όμως).

Επόμενοι στόχοι Ταιλάνδη, Νέα Υόρκη, Παρίσι. Επίσης, ψάχνομαι για βαλκανo-ευρωπαικό τουρ μέσω Interail αλλά θέλει καλό σχεδιασμό και αρκετές ημέρες άδειας... ;-)

Όπως θα καταλάβατε είμαι φαν των βουνών του τρένου και της μοτό. Η κλασική μου ερώτηση: τρένο πάει εκεί; lol

Αυτά τα ολίγα προς το παρόν... ;-)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου Γιώργο και καλώς ήρθες! Πολύ φως έχει, λάμπουμε λάμπουμε!!! :D

Όπως κατάλαβες τα ταξίδια είναι το πάθος των περισσότερων -αν όχι όλων- εδώ. Βλέπω ότι κι'εσύ έχεις κάνει αρκετά, και έχεις όρεξη για ακόμα περισσότερα και πιο μακρινά. Ότι καλύτερο δηλαδή.

Η Αλάσκα είναι και δική μου επιδίωξη, αλλά όντως είναι ακριβό ταξίδι, βολευόμαστε τώρα με Αμερικές-Ασίες που έιναι πιο φτηνά :D και βλέπουμε.

Επίσης έχω στα πιο άμεσα (από την Αλάσκα :p) πλάνα μου ένα ταξίδι στην Ευρώπη με τρένο, και έχω ήδη κάνει τα πρώτα ψαξίματα για κάρτες απεριορίστων διαδρομών στα ευρωπαϊκά τρένα κλπ. Ίσως ήρθε η ώρα να ανοίξουμε ένα τόπικ για να κουβεντιάσουμε για το ταξίδι αυτό.

Και πάλι welcome. :)
 

Giorgos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Denmark, Sweden, Luxembur
Ταξίδι-Όνειρο
Arctic Cycle
Ευχαριστώ, καλώς σας βρήκα... :grin:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.986
Likes
9.507
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλωs ηρθεs κι απο εμενα Giorgo..
Η δικη μου κλασικη ερωτηση ειναι: εχει λευκεs παραλιεs με φοινικεs?:lol:
Καθεναs με την τρελλα του ειμαστε αλλα ωραια τρελλα ετσι?

Παρολο που κυνηγαω οτιδηποτε βρισκεται γυρω απο τον ισημερινο , δεν θα ελεγα οχι σε ενα road trip στον Alaska highway και βολτεs με υδροπλανο στα παγωμενα ψαροχωρια γυρω απ'το Anchorage hihihi..

Η Ταυλανδη ειναι πανεμορφη , οικονομικη και εχει τραινα που διασχιζουν καταπληκτικα τοπια και ζουγκλεs.Γυρισα το Πουκετ με μηχανη και ηταν φοβερα,να παs:cool: .

Αυτο για τη Χαλκιδικη , οτι ειναι ακριβη δε μου αρεσε , θα παω τον Αυγουστο για διακοπεs για πρωτη φορα..μηπωs ενα Bali θα μου ερθει πιο φθηνα εκει που καταντησαμε!
 

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
Καλώς ήρθες και από μένα George..!
Απ' ότι βλέπω ένας από τους επόμενους στόχους σου είναι η Ιταλία...!!
Να πάς να πάς οπως+δίποτε ..!Εγώ θα ξαναπάω σίγουρα στο μέλλον...
Όπως καταλάβατε την λατρεύω αυτή τη χώρα...:p
ουφ...
όσο για σένα ταξιδιάρα ψυχή άντε έλα από δω καμιά βόλτα να σε δούμε και άσε το μπαλί..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Διαφωνώ. Έλα στο Μπαλί -που σίγουρα θα πεταχτώ στις 20 μέρες που θάμαι Singapore- και άσε το Μεξικάνο να λέει :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.986
Likes
9.507
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Defkalion , τωρα θα παs και Μπαλι?? Να δω που θα πρωτοπαs σε 20 μερεs :grin:.
Να σου πω , θα σε αφησω να παs εσυ πρωτοs να μου πειs τι παιζει!Ξερειs, φωτογραφιεs , tips κλπ..
Λεω να παω Χαλκιδικη προs το παρον και οταν χειμωνιασει που θα κρυωνετε και θα χασετε το μαυρισμα σαs , εγω θα πεταω για μερη εξωτικα:lol::lol:!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.986
Likes
9.507
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλα μολιs αγορασα το Icons Travelers και εχει μεσα τιs 10 καλυτερεs παραλιεs του κοσμου.
Ανοιγω και στο Νο 1 εχει το νησι Palawan των Φιλιππινων , εκει που ηθελα να παω.
Και τωρα σκεφτομαι να αφησω τη Μαλαισια και να παω Φιλιππινεs και ασε τον Mr.go2dbeach να λεει!Κανω , η δεν κανω κουμαντο εγω στο σπιτι :twisted:!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έτσι!! Δείξε πυγμή!!

Δεν ανοίγεις ένα καινούριο τόπικ που να μας γράψεις ποιες θεωρεί το Icons τις 10 καλύτερες παραλίες για να το συζητήσουμε το πράγμα; έχει ενδιαφέρον :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.616
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom