Καλώς σας βρήκα. Χρειάζομαι βοήθεια.

LastMan78

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική με μηχανή..
Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια σε όλους σας (και τους δημιουργούς αλλά και τα μέλη για όλες τις πληροφορίες που δίνετε) για το πολύ ωραίο αυτό site. Χρειάζομαι την βοήθεια σας διότι ετοιμάζομαι να κάνω το πώτο μου ταξίδι μου στο εξωτερικό και θα ήθελα οποιαδήποτε συμβουλή σας, από το τι πρέπει να προσέξω απο την στιγμή που θα φύγω μέχρι και τι στιγμή που θα γυρίσω. Ένα συγκεκριμένο πράγμα το οποίο θα ήθελα να ρωτήσω είναι το ότι εχω βρεί φθηνά αεροπορικά εισιτήρια με ανταπόκριση τα οποία όμως έχουν διανυκτέρευση και θα ήθελά να αποφύγω τα χρήματα για ένα ξενοδοχείο αυτής της βραδιάς. Άρα η ερωτησή μου είναι μπορώ να περάσω την νύχτα στο αεροδρόμιο χωρίς να χρειαστεί να πληρώσω κάποιο ξενοδοχείο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρον και συγχαρητήρια και πάλι για όλη την δουλειά που κένετε και όλη την βοήθεια που πρεσφέρετε.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια σε όλους σας (και τους δημιουργούς αλλά και τα μέλη για όλες τις πληροφορίες που δίνετε) για το πολύ ωραίο αυτό site. Χρειάζομαι την βοήθεια σας διότι ετοιμάζομαι να κάνω το πώτο μου ταξίδι μου στο εξωτερικό και θα ήθελα οποιαδήποτε συμβουλή σας, από το τι πρέπει να προσέξω απο την στιγμή που θα φύγω μέχρι και τι στιγμή που θα γυρίσω. Ένα συγκεκριμένο πράγμα το οποίο θα ήθελα να ρωτήσω είναι το ότι εχω βρεί φθηνά αεροπορικά εισιτήρια με ανταπόκριση τα οποία όμως έχουν διανυκτέρευση και θα ήθελά να αποφύγω τα χρήματα για ένα ξενοδοχείο αυτής της βραδιάς. Άρα η ερωτησή μου είναι μπορώ να περάσω την νύχτα στο αεροδρόμιο χωρίς να χρειαστεί να πληρώσω κάποιο ξενοδοχείο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρον και συγχαρητήρια και πάλι για όλη την δουλειά που κένετε και όλη την βοήθεια που πρεσφέρετε.
Ότι αφορά διανυκτλερευση σε αεροδρόμια η παρακάω σελίδα πιστεύω θα σου φανεί χρήσιμη: Airport Reviews | Budget Traveller's Guide to Sleeping in Airports
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
πρωτα απο ολα καλως ηρθες και μην εχεις αγχος!!! ολα θα τα καταφερεις. Για αρχη, να προσεχεις το διαβατηριο ή ταυτοτητα που θα εχεις μαζι σου. ισως αν εκανες πιο συγκεκριμενο τον προορισμο σου, να μπορουσαμε να σε βοηθησουμε καλυτερα
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Καλωσόρισες LastMan78! :)
Δε γίνεσαι λίγο πιο σαφής? Τι εννοείς έχουν διανυκτέρευση? Ότι μεταξύ των 2 πτήσεων μεσολαβούν πολλές ώρες αργά τη νύχτα? Αν ναι, δεν σε υποχρεώνει κανείς να κλείσεις δωμάτιο, μπορείς (αν το αντέχεις να παραμείνεις στο αεροδρόμιο και να βολευτείς σε καμιά καρέκλα). Οι 2 πτήσεις είναι της ίδιας εταιρείας? Σε τέτοια περίπτωση, κάποιες εταιρείες παρέχουν διαμονή χωρίς επιπλέον επιβάρυνση στο εισητήριο!
Αλλά καλύτερα θα ήταν να μας πείς περισσότερες πληροφορίες για τις πτήσεις σου, τις ώρες και την εταιρεία/εταιρείες......
 

LastMan78

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική με μηχανή..
Παιδιά ελβετία και συγκεκριμένα στη ζυρίχη πρόκειται να ταξιδέψω και βρήκα εισιτήρια της easyjet. Όταν λέω διανυκτέρευση εννοώ αυτό που λες και εσύ varioAthens ότι δηλαδή μεσολαβούν πολλές ώρες αργά τη νύχτα.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Παιδιά ελβετία και συγκεκριμένα στη ζυρίχη πρόκειται να ταξιδέψω και βρήκα εισιτήρια της easyjet. Όταν λέω διανυκτέρευση εννοώ αυτό που λες και εσύ varioAthens ότι δηλαδή μεσολαβούν πολλές ώρες αργά τη νύχτα.
πόσες ώρες δηλαδή?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
....και συνεχίζεις με την ίδια (easyjet)???
Δε νομίζω να προσφέρει δωρεάν διανυκτέρευση καθότι low cost εταιρεία.....οπότε θα παραμείνεις στο αεροδρόμιο............δεν σε υποχρεώνει κανείς να φύγεις από το αεροδρόμιο και να πας να διανυκτερεύσεις σε ξενοδοχείο!
 

LastMan78

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική με μηχανή..
Με easyjet είναι όλες οι πτήσεις και βγάζει την πτήση 14 ώρες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με easyjet είναι όλες οι πτήσεις και βγάζει την πτήση 14 ώρες.
Για την Easyjet δεν υπάρχουν connecting πτήσεις, κάθε μια είναι αυτοτελής. Οπότε δεν υπάρχουν και παροχές στο ενδιάμεσο, γιατί πολύ απλά γι αυτούς δεν υπάρχει ενδιάμεσο.

Με μια "κανονική εταιρία" connecting πτησεις σημαίνουν ότι αποσκευές σου πάνε κατευθείαν, ότι δε χρειάζεται να βγείς έξω από την ελεγχόμενη περιοχή του αεροδρομίου, ότι κάνεις μια μόνο φορά check-in και για τις 2 πτήσεις, και επιπλέον, σε ορισμένες εταιρίες, ότι η δεύτερη πτήση θα περιμένει αν έχει καθυστέρηση η πρώτη. Με την easyjet δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω.

Γνώμη μου: Αν, όπως υποθέτω, η πτήση με swiss κοστίζει λίγο παραπάνω, πλήρωσε τη διαφορά. Τόση ταλαιπωρία δεν αξίζει.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Με easyjet είναι όλες οι πτήσεις και βγάζει την πτήση 14 ώρες.
καλώς ήρθες firstman.
για ευρώπη και 14 ώρες ...ξανασκέψου το ...και για ασία ειναι πολλες ...τσέκαρε και άλλες εταιρείες,εκτός άν έχεις πάρα πολύ χρονο οπότε παίξε το οπως γουστάρεις ....
καλά ταξίδια!
 

LastMan78

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική με μηχανή..
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις και την βοήθειά σας. Τελικά έκλεισα με Swiss διότι όπως είπε ο taver δεν αξίζει τόση ταλαιπωρία για μια όχι και τόσο μεγάλη διαφορά χρημάτων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.135
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom