Καλώς σας βρήκα...επιτέλους

makednos

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαρόκο
Χαίρομαι που επιτέλους βρήκα ένα ιστοχώρο που ΟΛΟΙ μιλούν ΕΛΛΗΝΙΚΑ και ελπίζω να μοιραστώ τις εμπειρίες μου και να μάθω περισσότερα από ανθρώπους που αγαπάνε τα ταξίδια (ταξίδι = μόρφωση, έλεγε ο πατέρας μου).

Το επόμενο ταξίδι μου θα είναι Θεσσαλονίκη - Ρουμανία - Ουγγαρία - Τσεχία και λέω να το κάνω με το αυτοκίνητό μου.
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορεί να με πληροφορήσει κάποιος ας είναι και κάποια...το πόσο ασφαλές είναι να κάνω αυτό το ταξίδι με δικό μου μέσο.

Σας ευχαριστώ και τις θερμές ευχές μου
για όσους γιορτάζουν σήμερα

Γιάννης Παπαδημητρίου

Φωτογραφίες μου μπορείτε να δείτε στην προσωπική μου ιστοσελίδα:
Home
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλως ορισες Γιαννη.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καλώς όρισες Γιάννη,
σα λάτρης των οδικών ταξιδιών θα σου έλεγα να το τολμήσεις . Έχω βρεθεί και στις 3 από τις χώρες που σκέφτεσαι να επισκεφτείς και τις θεωρώ ασφαλείς. Αρκεί φυσικά να επικρατεί η κοινή λογική και να αποφεύγονται ριψοκίνδυνες δραστηριοτητες (πχ να τριγυρνάς σε έρημους δρόμους μόνος ) (αυτά τα λέω για να τα ακούω και η ίδια :) )
Όσον αφορά την ασφάλεια του αυτοκινήτου, εγώ φροντίζω πάντα να το αφήνω σε φυλασσόμενα ιδιωτικά parking.
Πάντως ειδικά για Τσεχία και Ουγγαρία δε νομίζω να υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.
 

makednos

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαρόκο
Σας ευχαριστώ Αννα και Φένια για το καλωσόρισμα και τις συμβουλές σας.

Πού μπορώ να βρω οδηγίες για τον ιστοχώρο (π.χ. αναζήτηση φωτογραφιών, φίλων από μία ορισμένη πόλη κλπ.);

Οσο για τα σοκάκια φίλη Φένια... το χούι δεν κόβεται...εεε κάποια στιγμή θα φάω το ξύλο μου. (προς το παρόν το γλίτωσα στο Ισραή)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σας ευχαριστώ Αννα και Φένια για το καλωσόρισμα και τις συμβουλές σας.

Πού μπορώ να βρω οδηγίες για τον ιστοχώρο (π.χ. αναζήτηση φωτογραφιών, φίλων από μία ορισμένη πόλη κλπ.);

Οσο για τα σοκάκια φίλη Φένια... το χούι δεν κόβεται...εεε κάποια στιγμή θα φάω το ξύλο μου. (προς το παρόν το γλίτωσα στο Ισραή)
Φωτογραφίες εδώ : Ευρώπη - Η φωτογραφική Gallery του TravelStories

Η φύση (εξοχή) της Ρουμανίας είναι υπέροχη, η Βουδαπέστη σα πόλη μου αρέσει ιδιαίτερα αλλά και τα Παραδουνάβια χωριά της Ουγγαρίας είναι πανέμορφα, ωστόσο η Πράγα δεν μου αρέσει καθόλου. Αλλά αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη. Πήγαινε κι εσύ και πες μας :p
Οσο για τα στενάκια , ως γυναίκα δε φοβάμαι μη φάω ξύλο αλλά μη μου κάνουν άλλα πράματα :lol:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για φωτογραφιες πας πανω στο menubar και τις βρισκεις. Τριτες απο αριστερα ειναι...
Για φιλους πας στην επομενη συναντηση της πολης σου και τους γνωριζεις... ή αν εισαι σαλονικιος ρωτα τη Φενια και θα στους δωσει ολους.

Καλως ηρθες!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.819
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom