Καλώς σας βρήκα πριν από γαμήλιο

barpakis22

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαυρίκιος - Ντουμπάι
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη
Χαιρετώ όλα τα μέλη, συγχαητήρια για την προσπάθεια και την ωραία παρέα.
Έπεσα πάνω στο site αναζητώντας πληροφορίες για το γαμήλιο ταξίδι μου, σε ένα μήνα από τώρα, σε Μαυρίκιο και Ντουμπάι.
Αν και βασικά είμαι λάτρης της Ευρώπης :lol: αυτήν την φορά είπα να δοκιμάσουμε κάτι διαφορετικό. :cool:
Χαιρετισμούς σε όλους:)
 

sofiaNY

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
ααααααχ ανοιξες πληγες!!!!πριν 2 εβδομαδες γυρισα απο το γαμηλιο ταξιδι μου μαυρικιο-ντουμπαι!5 μερες στο πρωτο και 3 στο δευτερο.
 

barpakis22

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαυρίκιος - Ντουμπάι
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη
ααααααχ ανοιξες πληγες!!!!πριν 2 εβδομαδες γυρισα απο το γαμηλιο ταξιδι μου μαυρικιο-ντουμπαι!5 μερες στο πρωτο και 3 στο δευτερο.
Ακριβώς το ίδιο, 5 μέρες Μαυρίκιο (sugar beach hotel, flic en flac Περιοχή) και 3 μέρες Ντουμπάι (Al qasr madinat jumeirah)....περιμέν πως και πως...;)
 

sofiaNY

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
σοβαρα????εμεις στο dinarobin hotel golf and spa στο le morne peninsula(απιστευτο ξενοδοχειο οπου λογω γαμηλιου και διαθεσημοτητας μας εκαναν αναβαθμιση και μας εδωσαν ενα δωματιο μονο 115 τετραγωνικα!!!!!) και στο shangri-la dubai.και αυτο πολυ καλο.....στον 32ο οροφο παρακαλω.ποτε φευγετε?
 

barpakis22

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαυρίκιος - Ντουμπάι
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη
σοβαρα????εμεις στο dinarobin hotel golf and spa στο le morne peninsula(απιστευτο ξενοδοχειο οπου λογω γαμηλιου και διαθεσημοτητας μας εκαναν αναβαθμιση και μας εδωσαν ενα δωματιο μονο 115 τετραγωνικα!!!!!) και στο shangri-la dubai.και αυτο πολυ καλο.....στον 32ο οροφο παρακαλω.ποτε φευγετε?
06/09 ο γάμος, πετάμε 09/09 και επιστρέφουμε 18/09 Ελλάδα...το περιμένω με λαχτάρα και για να ξεκουραστω αλλά και για να δω καινούργια μέρη
 

sofiaNY

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
μια χαρα!η θερμοκρασια που θα βρειτε στον μαυρικιο θα ειναι πιο ανεβασμενη σε σχεση με τους 24 βαθμους και κρυο αερακι που βρηκαμε εμεις τον ιουλιο και ελπιζω κατεβασμενη στο ντουμπαι μετα τους 47 βαθμους και 85% υγρασια που πετυχαμε εμεις!!!!!
να προσεξεις στο μαυρικιο τις εκδρομες.εμεις πηγαμε στο ile aux cerfs με 140 ευρω το ζευγαρι(με απεριοριστα ποτα και φαγητο)αλλα ειδα οτι αλλοι πηγαν με λιγοτερα λεφτα. να το ψαξεις....(το white sand tours και το maotourco εχουν τις ιδιες τιμες,ειναι γραφεια μεσω των οποιων κλεινεις εκδρομες-ακριβα).
 

barpakis22

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαυρίκιος - Ντουμπάι
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη
μια χαρα!η θερμοκρασια που θα βρειτε στον μαυρικιο θα ειναι πιο ανεβασμενη σε σχεση με τους 24 βαθμους και κρυο αερακι που βρηκαμε εμεις τον ιουλιο και ελπιζω κατεβασμενη στο ντουμπαι μετα τους 47 βαθμους και 85% υγρασια που πετυχαμε εμεις!!!!!
να προσεξεις στο μαυρικιο τις εκδρομες.εμεις πηγαμε στο ile aux cerfs με 140 ευρω το ζευγαρι(με απεριοριστα ποτα και φαγητο)αλλα ειδα οτι αλλοι πηγαν με λιγοτερα λεφτα. να το ψαξεις....(το white sand tours και το maotourco εχουν τις ιδιες τιμες,ειναι γραφεια μεσω των οποιων κλεινεις εκδρομες-ακριβα).
Πολλά ευχαριστώ για τις πληροφορίες, ειδικά για τις εκδρομές στο Μαυρίκιο! Το ξενοδοχείο στο Ντουμπάι, επειδή μου αρέσει να ψάχνω πριν, πρέπει να είναι πολύ καλό...το περίεργο είναι ότι την περίοδο που πάμε΄- Σεπτέμβρη- ήταν στη μισή τιμή από ότι συνήθως...μετά έμαθα τον λόγο..΄΄εχουν Ραμαζάνι τότε και αυτό σημαίνει νερό και φαγητό μετά τη δύση του ηλίου....δεν με πειράζει αντιθέτως το θεωρώ ευκαιρία να δω το επρίφημο Ραμαζάνι και πως συμπεριφέρονται....
 

sofiaNY

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
ουτε εμενα θα με πειραζε.....γενικα το ντουμπαι μου αρεσε παρα πολυ...και πρεπει να ειμαι απο τς λιγες που λενε οτι θελουν να ξαναπανε....καλα να περασετε και η ωρα η καλη!!!!!
 

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Flic en flac ε? Ευτυχώς που το ξενοδοχείο που θα μείνετε θα σε αποζημιώσει πλήρως όσο θα σαι στην περιοχή αυτή.Είναι απλά υπέροχο! Θα περάσετε τέλεια!Το λέω αυτό επειδή εμένα προσωπικά η παραλία αυτή δε μου άρεσε καθόλου.Πολλά φύκια, ψιλό χαλίκι μέσα και τεχνητή άμμος έξω,τεράστια θέρετρα στη σειρά, αρκετά διαφορετική από άλλες παραλίες-πραγματικά εξωτικές, τις οποίες απαγορεύεται να χάσεις! :) .Χτίζουν και καινούρια ξενοδοχεία τώρα εκεί και γίνεται πανικός από σκόνη και γερανούς. Άσε με εμένα όμως..γούστα είναι αυτά..Να προσέχεις πολύ με τα τουριστικά γραφεία, (καλά 140 ευρώ για ile aux cerfs?κρίμα τόση εκμετάλλευση) και γενικά να κάνεις του κεφαλιού σου!Μην ακούς πολύ πολύ τις συμβουλές γραφείων και ξενοδοχείου για το που θα φας, πως θα διασκεδάσεις κλπ.Βγείτε έξω, ρωτήστε, εξερευνήστε, διαλέξτε ό,τι σας αρέσει!Άλλωστε το μέρος είναι ασφαλές, οι ντόπιοι εξυπηρετικοί και θα το χαρείτε πολύ πιστεύω.Άσε που θα σας πλησιάζουν πράκτορες,οδηγοί ταξί και μικροπωλητές κάθε μέρα, οπότε θα έχετε μια σφαιρική εικόνα τιμών και προιόντων-υπηρεσιών.Οι καλυτερες παραλίες για μένα είναι:trou aux biches-mont choisy και φυσικά "le morne".
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom