Καλώς σας βρήκα

Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα σας..με λένε Κωνσταντίνο και σας βρήκα κάνοντας αναζήτηση στο google σχετικά με τη Βουδαπέστη που σκέφτομαι να επισκεφτώ με την κοπέλα μου σε περίπου 1 μήνα ΟΔΙΚΩΣ. Οφείλω να ομολογήσω πως όλες οι απαντήσεις σε διάφορα treads που διάβασα ήταν αρκετά χρήσιμες και κατατοπιστικές. Το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιος που να έκανε το ταξίδι στη Βουδαπέστη πρόσφατα, γιατί απ ό,τι είδα είναι λίγο παλιά τα θέματα και φοβάμαι μήπως έχει αλλάξει κάτι ως προς τους δρόμους (διόδια κτλ) μιας και είναι η πρώτη φορά που θα οδηγήσω στο εξωτερικό. Επειδή δεν θέλω να βγω εκτός θέματος, θα πρέπει μήπως να δημιουργήσω θέμα στην αντίστοιχη ενότητα?

Σας ευχαριστώ πολύ..

Κωνσταντίνος Σ.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλώς ήρθες Κωνσταντίνε στην παρέα μας.
Μπορείς να γράψεις τις απορίες σου σε ενα ήδη υπάρχον θέμα για τη Βουδαπέστη (εκει που διάβασες τις παλιότερες πληροφορίες) . Γιατι πολλά μέλη μπορεί ποτέ να μην δουν τις ερωτήσεις σου εδω.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς όρισες Κωνσταντίνε :)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.394
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες.
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
καλως όρισες Κωνσταντίνε, είναι πανέμορφη η Βουδαπέστη άλλα εγώ θα προτιμούσα να πάω με Αεροπλάνο για λόγους ασφαλείας.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Μηνύματα
4
Likes
1
καλως όρισες Κωνσταντίνε, είναι πανέμορφη η Βουδαπέστη άλλα εγώ θα προτιμούσα να πάω με Αεροπλάνο για λόγους ασφαλείας.
Το σκεφτήκαμε είναι η αλήθεια το αεροπλάνο και εκτός του ότι γλιτώνουμε περίπου τα μισά λεφτά με το αυτοκίνητο (λόγω του ότι του έχω κάνει μετατροπή LPG), θα δούμε και διαφορετικά κράτη και όπου μας αρέσει σταματάμε, ενώ με το αεροπλάνο μέσα σε 5 ώρες (μέσω Παρισιού) θα είμασταν εκεί. Ούτε θα καταλαβαίναμε τίποτα :p
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Καλησπερα κωνσταντινε και καλως ηρθες ...!!! :D
Προσωπικα δεν εχω παει βουδαπεστη με το αυτοκινητο εχουν παει φιλοι μου και μου εχουν πει καλα λογια γενικα για την διαδρομη.
Πριν 3μερες γυρισε η μητερα μου πηγε εκδρομη με λεωφορειο τουριστικο εκει,απ οτι μου ειπε ο δρομος ειναι μια χαρα εκτος απο ενα μικρο κομματι που ειναι στενο σαν τα τεμπη τα δικα μας, δε θυμαμαι που ακριβως θα την ρωτησω ομως.(γενικα ενα κομματι στενου δρομου υπαρχει παντου σε καθε χωρα -μην σε ανησυχει αυτο )κατ αλλα ειναι μια χαρα οι δρομοι .

Και οτι στην σερβια οταν κανουν ελενχο στα συνορα δεν θελει και πολυ μπλα μπλα, οι αστυνομικοι ξερουν ελληνικα και γενικα να εισαι ευγενικος κ χαμογελαστος ,γιατι εβλεπαν διπλα τους να ξεντυνουν αυτοκινητα ολοκληρα για ελενχους.Οποτε καλο ειναι να μην προκαλεις με την συμπεριφορα σου γενικα προς εκεινους ,αυτο τους ειπε κ η ξεναγος .
Αυτα εμαθα προσφατα νεα.
Δεν τα θεωρω και υπερβολικα αυτα που ειπε (εγω θα πηγαινα με το αυτοκινητο ας πουμε)

Δες τι σε συμφερει και τι σας αρεσει να κανετε σαν ζευγαρι !!!
Θα περιμενουμε να μας πεις πως τα περασατε !! ;)
 
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπερα κωνσταντινε και καλως ηρθες ...!!! :D
Προσωπικα δεν εχω παει βουδαπεστη με το αυτοκινητο εχουν παει φιλοι μου και μου εχουν πει καλα λογια γενικα για την διαδρομη.
Πριν 3μερες γυρισε η μητερα μου πηγε εκδρομη με λεωφορειο τουριστικο εκει,απ οτι μου ειπε ο δρομος ειναι μια χαρα εκτος απο ενα μικρο κομματι που ειναι στενο σαν τα τεμπη τα δικα μας, δε θυμαμαι που ακριβως θα την ρωτησω ομως.(γενικα ενα κομματι στενου δρομου υπαρχει παντου σε καθε χωρα -μην σε ανησυχει αυτο )κατ αλλα ειναι μια χαρα οι δρομοι .

Και οτι στην σερβια οταν κανουν ελενχο στα συνορα δεν θελει και πολυ μπλα μπλα, οι αστυνομικοι ξερουν ελληνικα και γενικα να εισαι ευγενικος κ χαμογελαστος ,γιατι εβλεπαν διπλα τους να ξεντυνουν αυτοκινητα ολοκληρα για ελενχους.Οποτε καλο ειναι να μην προκαλεις με την συμπεριφορα σου γενικα προς εκεινους ,αυτο τους ειπε κ η ξεναγος .
Αυτα εμαθα προσφατα νεα.
Δεν τα θεωρω και υπερβολικα αυτα που ειπε (εγω θα πηγαινα με το αυτοκινητο ας πουμε)

Δες τι σε συμφερει και τι σας αρεσει να κανετε σαν ζευγαρι !!!
Θα περιμενουμε να μας πεις πως τα περασατε !! ;)

Δεν θα έχω πρόβλημα πιστεύω..εδώ δεν έχω πρόβλημα με μερικούς δικούς μας Rambo με υφάκι ίστγουντ :p...Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις πληροφορίες :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.387
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom