Κανείς πρόθυμος για Καμτσιάτκα;

Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Παιδιά, σχεδόν το αποφασίσαμε...Αυτό που γράφω σαν ονειρεμένο προορισμό στο προφίλ μου, λέμε να πάμε του χρόνου το καλοκαίρι...Αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται για πολύωρες πεζοπορίες, ηφαίστεια, φάλαινες, και όλα όσα έχει να προσφέρει αυτή η Χερσόνησος ανάμεσα στη θάλασσα του Okhotchk και στον Ειρηνικό Ωκεανό, ας μου το πει:) Να δούμε αν τα ενδιαφέροντα συμπίπτουν, γιατί όχι να είμαστε παραπάνω από δύο του forum)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
:eek: :mad::mad::mad: :cry::cry:
Το γαρ πνεύμα προθυμότατον η δε σαρξ ασθενέστατη….
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
:eek: :mad::mad::mad: :cry::cry:
Το γαρ πνεύμα προθυμότατον η δε σαρξ ασθενέστατη….
Να παραφράσω εγώ τον hydronetta:
Το γαρ πνεύμα προθυμότατον η δε τσέπη ασθενέστατη...
Μακάρι να κάνετε το όνειρό σας πραγματικότητα!!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
αν είναι για πεζοπορίες είμαι μέσα...., γιατί με τις φάλαινες έχω παλέψει... και τον Ειρηνικό ήμασταν ένα
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Μάλλον εννοεί όντως τη σαρξ ο φίλος @hydronetta ...Αν κρίνω από τα σημειωμένα μέρη στον ταξιδιωτικό του χάρτη, δε λείπουν και πολλά :D Παρεμπιπτόντως, το κόστος το υπολογίζω περίπου στα 1700 ευρώ το άτομο, για 14ήμερη εκδρομή-περιπέτεια..Φυσικά δεν έχω κλείσει τίποτα, μιλάμε με γνωστούς και πρακτορεία στο Πετροπάβλοβσκ Καμτσιάτσκι, και βλέπουμε:)
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Μάλλον εννοεί όντως τη σαρξ ο φίλος @hydronetta ...Αν κρίνω από τα σημειωμένα μέρη στον ταξιδιωτικό του χάρτη, δε λείπουν και πολλά :D Παρεμπιπτόντως, το κόστος το υπολογίζω περίπου στα 1700 ευρώ το άτομο, για 14ήμερη εκδρομή-περιπέτεια..Φυσικά δεν έχω κλείσει τίποτα, μιλάμε με γνωστούς και πρακτορεία στο Πετροπάβλοβσκ Καμτσιάτσκι, και βλέπουμε:)
Μάλλον εννοεί όντως τη σαρξ ο φίλος @hydronetta ...Αν κρίνω από τα σημειωμένα μέρη στον ταξιδιωτικό του χάρτη, δε λείπουν και πολλά :D Παρεμπιπτόντως, το κόστος το υπολογίζω περίπου στα 1700 ευρώ το άτομο, για 14ήμερη εκδρομή-περιπέτεια..Φυσικά δεν έχω κλείσει τίποτα, μιλάμε με γνωστούς και πρακτορεία στο Πετροπάβλοβσκ Καμτσιάτσκι, και βλέπουμε:)
Η παράφραση δεν αφορούσε τον hydronetta αλλά τον εαυτό μου.:)
Μάλλον έγινε παρανόηση του σχολίου.:(
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Η παράφραση δεν αφορούσε τον hydronetta αλλά τον εαυτό μου.:)
Μάλλον έγινε παρανόηση του σχολίου.:(
:D:D Τώρα μάλιστα, ίσως άργησα εγώ να το καταλάβω, χοχο! Είναι όντως ένα ταξίδι που απαιτεί αρκετά, τουλάχιστον δύο εβδομάδες και τα χρήματα που ανέφερα. Απλά πιστεύω ότι ανήκει για εμένα στην κατηγορία των ταξιδιών που θα θυμάμαι μια ζωή, αφού με το καλό γυρίσουμε χωρίς να μας έχουν φάει οι αρκούδες, οι γυπαετοί και "the most aggresive and angry mosquitos i have seen", όπως γράφει και κάποιος στο trip advisor:haha::haha:
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
:D:D Τώρα μάλιστα, ίσως άργησα εγώ να το καταλάβω, χοχο! Είναι όντως ένα ταξίδι που απαιτεί αρκετά, τουλάχιστον δύο εβδομάδες και τα χρήματα που ανέφερα. Απλά πιστεύω ότι ανήκει για εμένα στην κατηγορία των ταξιδιών που θα θυμάμαι μια ζωή, αφού με το καλό γυρίσουμε χωρίς να μας έχουν φάει οι αρκούδες, οι γυπαετοί και "the most aggresive and angry mosquitos i have seen", όπως γράφει και κάποιος στο trip advisor:haha::haha:
Σας εύχομαι του χρόνου στο "ονειρεμένο ταξίδι " να μην υπάρχει η ένδειξη: Καμτσιάτκα (Камчатка) και να ψάχνετε άλλο όνειρο να πραγματοποιήσετε.:)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Όντως τα σιβηριανά κουνούπια είναι διαβόητα.
Αυτή τη Καμτσάτκα την έχω στο μάτι εδώ και μια δεκαετία. Αναβολή στην αναβολή τα γόνατα πλέον για πολύωρες αναβάσεις δεν κρατάνε κι οι διαδρομές εκεί είναι απαιτητικές. οπότε θα αρκεστώ στις εντυπώσεις που εσύ θα μας μετάφερεις :cry::cry::cry:
Εκτός αν το ρίξω σε εντατική γυμναστική να γίνουν οι τετρακέφαλοι πέτρα
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Επειδή μιλήσαμε με κάποια πρακτορεία οδηγών εκεί, κρατήσεις θα μπορούμε να κάνουμε με το νέο έτος. Οπότε, χρόνος υπάρχει.. Εδώ είμαστε:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom