Καρντάσικη συνάντηση για τον panpan 13/11

Καρντάσικη συνάντηση


  • Total voters
    29
  • Poll closed .

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Ένας χώρος που συγκεντρώνει όλες αυτές τις προϋποθέσεις και - επιπλέον - δεν έχει μουσική και είναι και πάμφθηνος , είναι η "Στοά Δραγούμη".
Φαίνεται πολύ καλό baba! Πιστεύεις ότι θα μας χωρέσει?
Θα πάω το απόγευμα να το δω.

Εγώ είδα 3 χώρους από τους οποίους μόνο ο ένας μας κάνει.

Το "B restaurant cafe bar" στο βυζαντινό μουσείο στο οποίο δεν χωράμε, αλλά και να χωρούσαμε δεν μας το δίνουν. Το "Θεατρο" στο βασιλικό θέατρο στο οποίο όμως είναι ελεύθερη μόνο οι πολύ μικρή αίθουσα η οποία μας χωράει, αλλά είναι κάπως άχρωμη, άγευστη και άνοστη. Και το "Terra Antiqua" μουσείο art cafe απέναντι από τη Χανθ, το οποίο έχει διάφορα σάντουιτς, σαλάτες και κρύα πιάτα και μας δίνουν έναν χώρο στον οποίο θα είμαστε σχεδόν μόνοι μας και επιτρέπεται το κάπνισμα.

Βέβαια.......καμία σχέση με την "Στοά Δραγούμη"...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και εγώ εμπιστεύομαι τις επιλογές του φίλου baba είτε αυτές είναι στην Θεσσαλονίκη είτε είναι στα βάθη της...... Ινδιας.
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Η "Στοά Δραγούμη" είναι πράγματι ένας χώρος πολύ όμορφος και ατμοσφαιρικός και το επάνω μαγαζί " Ίωνος" μας χωράει άνετα. Δεν μπορούσαν όμως να μου δώσουν άμεσα μία απάντηση και έτσι θα περιμένουμε μέχρι τη δευτέρα να μάθουμε.

Τις Κυριακές έχουν brunch το οποίο δεν ειναι υποχρεωτικό. Δηλαδή όποιος δεν θέλει να φάει πρωινούλι παραγγέλνει ότι θέλει.

Λεπτομέρειες για το brunch θα βρείτε εδώ:
https://www.facebook.com/events/1140246012726746/?active_tab=about

Εν αναμονή λοιπόν.....
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Ναι
panpan- 2
zoi
giannoula
borealis
makisg- 2
koker- 2
elgeo2
konstantinosalena- 2
giwrgos10- 3
doraf- 2
ivana
mariath- 3
hugin- 2
thanosth
babaduma
filippia
thalia35
dafni- 2
htrul18

Ίσως
anlazar
chris7
fantasia13
mikrh tsopana
despina.s
lida
rena1988
gatath
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
στά Ναι βλέπω και την Bahari . εγώ θα είμαι μόνος μου.
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
voila....με τις διορθώσεις

Ναι
panpan- 2
zoi
giannoula
borealis
makisg
koker- 2
elgeo2
konstantinosalena- 2
giwrgos10- 3
doraf- 2
ivana
mariath- 3
hugin- 2
thanosth
babaduma
filippia
thalia35
dafni- 2
htrul18
bahari

Ίσως
anlazar
chris7
fantasia13
mikrh tsopana
despina.s
lida
rena1988
gatath
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.430
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Με ξέχασες zoi
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Φτου γ***** :(, άλλη μία φορά (σωστή ελπίζω)
Ναι
panpan- 2
zoi
giannoula
borealis
makisg
koker- 2
elgeo2
konstantinosalena- 2
giwrgos10- 3
doraf- 2
ivana
mariath- 3
hugin- 2
thanosth
babaduma
filippia
thalia35
dafni- 2
htrul18
bahari

Ίσως

anlazar
chris7
fantasia13
mikrh tsopana
despina.s
lida
rena1988
gatath
fenia42
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Η "Στοά Δραγούμη" είναι πράγματι ένας χώρος πολύ όμορφος και ατμοσφαιρικός και το επάνω μαγαζί " Ίωνος" μας χωράει άνετα. Δεν μπορούσαν όμως να μου δώσουν άμεσα μία απάντηση και έτσι θα περιμένουμε μέχρι τη δευτέρα να μάθουμε.

Τις Κυριακές έχουν brunch το οποίο δεν ειναι υποχρεωτικό. Δηλαδή όποιος δεν θέλει να φάει πρωινούλι παραγγέλνει ότι θέλει.

Λεπτομέρειες για το brunch θα βρείτε εδώ:
https://www.facebook.com/events/1140246012726746/?active_tab=about

Εν αναμονή λοιπόν.....
Μερικές απορίες:
1) Αφού μας χωράει το "επάνω - Ίωνος", γιατί δεν μας χωράει και το "κάτω - Στοά"? Το "επάνω" είναι μεγαλύτερο?
2) Από τη στιγμή που κάθε Κυριακή έχει brunch, πιστεύετε ότι θα διαθέσουν όλο το χώρο αποκλειστικά για μας? Εγώ στη θέση τους δεν θα το έκανα. Οι υπόλοιποι πελάτες τους τι θα κάνουν? Brunch exclusively for travelstories? Και γιατί θέλουμε τόσο μεγάλο χώρο αποκλειστικά για μας?
3) Δεν έχω επισκεφτεί τον "επάνω" χώρο, αλλά από τις φωτογραφίες τους στο facebook πιο πολύ για γκουρμέ εστιατόριο μου κάνει παρά για καφέ. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να πάω και για φαΐ, αλλά μήπως δεν είναι αυτό που θέλουμε τελικά?

ΥΓ. Καλά, Ζωή, μ'έστειλες με το "Β" ως επιλογή: Ρεστωράν πολυτελείας για τη συνάντηση? Μιλάμε παίζεις σε άλλη κατηγορία!
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Καλέ μου baba...

O επάνω χώρος έχει χωρητικότητα 80 ατόμων, ο κάτω δεν γνωρίζω αλλά φαντάζομαι περίπου τα ίδια. Σαν μέγεθός μας χωράει, αλλά πολύ δύσκολα θα μπορούσαμε να είμαστε μία παρέα γιατί τα περισσότερα τραπέζια είναι μικρά και στρόγγυλα. Εκτός από αυτά , έχουν δύο μεγάλα μοναστηριακά τραπέζια αρκετά φαρδιά και φοβάμαι ότι αυτό θα δυσκολεύει την επικοινωνία μεταξύ μας.

Επάνω έχει άπλετο φυσικό φως και θέα στον Θερμαϊκό, κάτω είναι σκοτεινός και φωτίζεται με λάμπες.

Ο επάνω χώρος έχει μαλακά καθίσματα και καναπέδες, ο κάτω μεταλλικές καρέκλες χωρίς μαξιλάρια.

Ο "Ίωνος" είναι cafe/ bar/ restaurant και είναι νέο μαγαζί (ίδιοι ιδιοκτήτες με το κάτω), μόλις ενός μηνών και σήμερα ήταν το δεύτερο τους brunch. Παίζει την επόμενη Κυριακή να μην έχει, αλλά και να έχουν δεν είναι υποχρεωτικό. Επίσης, εφόσον η χωρητικότητά τους είναι 80 άτομα, όπως καταλαβαίνεις δεν θα είμαστε μόνοι μας, ούτε θα έχουμε τον χώρο αποκλειστικά για μας. Δεν ξέρω πως έμεινες με την εντύπωση ότι ψάχνω για κάτι τέτοιο.

Για όλους αυτούς τους λόγους θεώρησα ότι επάνω θα ήμασταν καλύτερα. Ήδη όμως τους τηλεφώνησα και ζήτησα την "Στοά". Θα ξέρουμε μέχρι αύριο το βράδυ.

....ζαλίστηκα με τα τόσα πάνω κάτω....o_O:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom