Γερμανία Καρσλρουη Μπαντεν Μπαντεν και γύρω μέρη?

dammys

Member
Μηνύματα
379
Likes
698
Από το Μπάντεν μπάντεν αξίζει μια βόλτα στο Καζίνο υπέροχο από έξω και μέσα όμορφο και σίγουρα και εκεί που κάνουν σπα .Σαν πόλη είναι όμορφη και γραφική οπότε αξίζει και μια βόλτα ..Φυσικά ψηφίζω Χαιδεμβέργη (must) και Στρασβούργο +Αλσατία και αν έχεις χρόνο και Βασιλεία.
 

mavroudaki

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Βρίσκω πολύ φθηνά εισιτήρια για Μπάντεν Μπάντεν τις επόμενες ημέρες για 4 βράδια. Αξίζει να μείνει κανείς Μπάντεν Μπάντεν ώστε να είναι το σημείο εκκίνησης για ημερήσιες εκδρομές ( όπως Στρασβούργο κ Χαϊδελβέργης που πραναφερθηκαν);
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
813
Likes
10.279
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Αξίζει να μείνει κανείς Μπάντεν Μπάντεν
Ομορφο μέρος αλλά όχι και 4 βράδια εκεί,η δική μου πρόταση είναι να προτιμήσεις να μείνεις στην Χαϊδελβέργη
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Κλείσαμε για τον Αύγουστο ταξίδι σε Σουηβία και Αλσατία. Άφιξη Παρασκευή σε Στουτγκάρδη και επιστροφή Κυριακή από Βασιλεία, σύνολο 9 διανυκτερεύσεις. Μέχρι στιγμής έχουμε καταλήξει σε 3 διανυκτερεύσεις σε Στουτγκάρδη και σκεφτόμαστε, μία σε Χαϊδελβέργη και δύο σε Στρασβούργο (ή μήπως αντίθετα; Σκεφτόμαστε από μία σε Μπάτεν Μπάτεν (δεν μας τρελαίνει ιδιαίτερα), Κολμάρ και Βασιλεία. Αν άλλαζα το Μπάτεν Μπάτεν με κάτι που μου διαφεύγει; Έχω χάσει τη φόρμα μου με αυτή τη πανδημία!
 

dammys

Member
Μηνύματα
379
Likes
698
Εγώ θα έβαζα 2 διανυκτερεύσεις στη Χαιδελβέργη και θα έβγαζα 1 ή από τη Στουγκάρδη ή από το Μπάντεν Μπάτεν..Μάλλον από το δεύτερο...
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Φτάνουμε Στουτγάρδη 17:45 και στην ουσία μένουν 2 καθαρές ημέρες και θέλουμε να επισκεφτούμε το μουσείο της Μερσέντες και τον Ζωολογικό κήπο, συν κάποια αξιοθέατα εκτός πόλης, οπότε δεν θέλουμε να κόψουμε μέρες. Αυτό το Μπάτεν Μπάτεν μου κάθετε κάπως.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Κλείσαμε για τον Αύγουστο ταξίδι σε Σουηβία και Αλσατία. Άφιξη Παρασκευή σε Στουτγκάρδη και επιστροφή Κυριακή από Βασιλεία, σύνολο 9 διανυκτερεύσεις. Μέχρι στιγμής έχουμε καταλήξει σε 3 διανυκτερεύσεις σε Στουτγκάρδη και σκεφτόμαστε, μία σε Χαϊδελβέργη και δύο σε Στρασβούργο (ή μήπως αντίθετα; Σκεφτόμαστε από μία σε Μπάτεν Μπάτεν (δεν μας τρελαίνει ιδιαίτερα), Κολμάρ και Βασιλεία. Αν άλλαζα το Μπάτεν Μπάτεν με κάτι που μου διαφεύγει; Έχω χάσει τη φόρμα μου με αυτή τη πανδημία!
Μου φαίνονται υπερβολικες οι διανυκτέρευσεις σε 6 διαφορετικα μερη σε ταξιδι 9 ημερων.. Νομιζω θα κουραστείτε με τα check in και check out... Ισως αν αφηνατε το Baden που στο κάτω κάτω εχει η Ryan απευθείας πτήσεις οικονομικες και μπορειτε να πατε όποτε θέλετε και να βάλετε μια ακόμη Βασιλεία(η έστω Χαιδελβεργη) να ειναι καλύτερα..
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Μου φαίνονται υπερβολικες οι διανυκτέρευσεις σε 6 διαφορετικα μερη σε ταξιδι 9 ημερων.. Νομιζω θα κουραστείτε με τα check in και check out... Ισως αν αφηνατε το Baden που στο κάτω κάτω εχει η Ryan απευθείας πτήσεις οικονομικες και μπορειτε να πατε όποτε θέλετε και να βάλετε μια ακόμη Βασιλεία(η έστω Χαιδελβεργη) να ειναι καλύτερα..
Δε θα δυσκολευτώ να βγάλω το Μπάτεν Μπάτεν και να προσθέσω μια διανυκτέρευση στη Χαϊδελβέργη.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.419
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μου φαίνονται υπερβολικες οι διανυκτέρευσεις σε 6 διαφορετικα μερη σε ταξιδι 9 ημερων.. Νομιζω θα κουραστείτε με τα check in και check out...
Υπάρχουν και χειρότερα.....πολύ εύκολα κουράζεσαι εσύ :haha:
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Υπάρχουν και χειρότερα.....πολύ εύκολα κουράζεσαι εσύ :haha:
Χαχα... Ισχυει ναι!!!
Εδω αυριο πρέπει να φυγω απο Νοτια Γερμανία να παω να μεινω λιγο πιο πανω στην ουτε μια ωρα δρομο και σκεφτομαι ποιος μαζευει πράγματα 😂😂..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom