Αμοργός Κατάλυμα Αμοργός

apithani

Member
Μηνύματα
45
Likes
5
ααα να πατε οπωσδηποτε:στο μοναστηρι της Xοζοβιωτισα,στην Αγια Αννα,στη Νικουρια με καραβακι απο τον Αγιο Παυλο....
για οτι ολο θες πες....
περαστικα κ να περασετε τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

AlexCap

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ευχαριστω πολυ για τις γρηγορες απαντησεις. Αιγιαλη εχω κατασταλλαξει και γω, αλλα δεν εχω και τη πολυτελεια του χρονου, οποτε οτι κατσει.Αυριο πρωι-πρωι θα παρουν φωτια οι τηλεφωνικες γραμμες :D
Επισης εχω να πω οτι το forum σας ειναι πολυ καλο και επαιξε πολυ μεγαλο ρολο στην επιλογη (ειχα απελπιστει με καμια δεκαρια επιλογες,να αποφασιζω να παω στο ενα και μετα απο ενα τεταρτο στο αλλο νησι) και εκτος απο αυτο με ολες τις περιγραφες που εχω διαβασει ειναι σαν να εχω ηδη παει :p
Ευχαριστω πολυ και παλι και ελπιζω να βρω να μη παει και χαμενος ο κοπος σας...
 

apithani

Member
Μηνύματα
45
Likes
5
δεν ειναι κανενας κοπος ευχαριστη μας να σου δωσουμε οσες πληροφοριες θελεις..να παρεις κ στα δωματια που σου ειπα ειναι πολυ ωραια κ οι ιδιοκτητες παρα πολυ φιλοξενοι.οπως κ ολοι οι κατοικοι του νησιου...γενικα το αγαπω πολυ αυτο το νησι...ααα αν κατσεις πολλες μερες αξιζει μια μερα να πας κ στην δονουσα με το σκοπελιτη εκτος αν ζαλιζεσαι βεβαια γιατι κουναει πολυ ακομα κ αν δεν φυσαει..
ακομα λιγες πληροφοριες το νησι εχει 2 λιμανια..τη μια μερα πιανει αιγιαλη κ την αλλη καταπολα...ααα πολύ ωραια για μπανιο ειναι κ στην καλοταριτισσα. φυσικα πρεπει να δοκιμασεις την ψημενη ρακι που φτιαχνουν εκει κ αν θες να παρεις μαζι σου να πας στην αιγιαλη στα μαγαζια με τα τουριστικα ειδη κ να ζητησει χυμα...ειναι κ πιο φθηνη κ πολυ ωραια....στην χωρα κρυμμενο στα σοκακια ειναι ενα μαγαζι που κανει τελεια γλυκα σαν σπιτικα ειναι υπεροχα δεν θυμαμαι ονομα αλλα οποιον κ ρωτησεις εκει θα ξερει...
οτι αλλο θες πες μου μην διστασεις....
να ξερεις οτι στην αμοργο θα βρεις ηρεμια κ θα γυρισεις αλλος ανθρωπος...πολυ καλη επιλογη!!!!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
στην χωρα κρυμμενο στα σοκακια ειναι ενα μαγαζι που κανει τελεια γλυκα σαν σπιτικα ειναι υπεροχα δεν θυμαμαι ονομα αλλα οποιον κ ρωτησεις εκει θα ξερει...
Στην Καλλίστη μάλλον εννοείς,απίστευτα γλυκα!!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Επείγον!!!
 
Last edited by a moderator:

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Υπέροχη Αμοργός Deep Blue for ever :)
Πήγα πέρυσι τον Ιούλιο ..έμεινα camping KASTANIS λίγο έξω απ τα Κατάπολα στον δρόμο προς την Χώρα .
(10 λεπτακια απο Κατάπολα -10 απο Χώρα)
Πολύ καθαρό με συγκοινωνία ακριβώς απεξω, έχει και δωμάτια πετρινα με μπλε πορτοπαράθυρα σε λογικές τιμές, καλό φαγητό η ταβέρνα, ιδιοκτήτες πολυ φιλικοί.
Μειονέκτημα ότι δεν είναι διπλα στην θάλασσα.
Υπέροχη Χώρα συνιστώ ανεπιφύκτα Μποτίλια πανω στην Βεραντουλα για ψημένες ρακές μέχρι πρωίας.
Αιγιάλη δεν ενθουσιάστηκα πολύ κακο για το τίποτα μου φάνηκε...
Λεβρωσσός υπέροχη !
Μονη Χοζοβιώτισσας λουκουμακι και ψημενη ρακη με θεα μοναδικη.
Καλα να περάσετε
love Amorgos I ll be back :p
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom