Βραζιλία Κατάλυμα στο Ρίο ντε Τζανέϊρο

D

Delmem38110

Guest
Κάποι αξιόλογο ξενοδοχείο η ασφαλές διαμέρισμα (εκτός από το sol ipanema ) στην περιοχή της Ιπανεμα, προς τη μεριά της Κοπακαμπανα, πολύ κοντά στη Θάλασσα.
Ευχαριστώ.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.885
Likes
14.456
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δεν έχω πάει στη Βραζιλία (ακόμα) αλλά να ξέρετε πως προφέρετε Χίου ντου Ζνέιρου. Μην εκπλαγείτε αν το ακούσετε! Καλά να περάσετε!
 
D

Delmem38110

Guest
Δεν έχω πάει στη Βραζιλία (ακόμα) αλλά να ξέρετε πως προφέρετε Χίου ντου Ζνέιρου. Μην εκπλαγείτε αν το ακούσετε! Καλά να περάσετε!
ευχαριστώ. το Ρίο είναι πλαν Β του μεγάλου ταξιδιού για το καλοκαίρι για τον γύρο της λατινικής και βόρειας Αμερικής αλλά όπως βλέπω θα γίνει πλαν Α αφήνοντας για κάποια άλλη φορα τις πιο νότιες χώρες..
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.880
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Κάποι αξιόλογο ξενοδοχείο η ασφαλές διαμέρισμα (εκτός από το sol ipanema ) στην περιοχή της Ιπανεμα, προς τη μεριά της Κοπακαμπανα, πολύ κοντά στη Θάλασσα.
Ευχαριστώ.
Όλα τα ξενοδοχεία/διαμερίσματα σε Ipanema και Leblon που είναι κοντά στη θάλασσα είναι ασφαλή.

Εάν θέλετε και θέα προς Κοπα είναι λίγο δύσκολο, ίσως κάποιο ξενοδοχείο στο Arpoador που είναι ακριβώς στη μέση, πρέπει να κοιτάξεις φωτογραφίες, ίσως το Arena Ipanema.

Εγώ θα σε συμβούλευα να μείνετε σε κάποιο από τα μεγάλα της παραλίας στη Κοπακαμπάνα, όπως το Othon Palace, η θέα από το pool bar στο 32ο όροφο είναι κάπως έτσι (προχθεσινή φωτογραφία).

IMG_3438.jpg


Μεταξύ του να βλέπεις ανατολή ηλίου από το μπαλκόνι σου (δηλαδή Κόπα) ή δύση ηλίου πίσω από Dois Irmaos (δηλαδή Ιπανέμα), θα διάλεγα το πρώτο.
 
D

Delmem38110

Guest
Όλα τα ξενοδοχεία/διαμερίσματα σε Ipanema και Leblon που είναι κοντά στη θάλασσα είναι ασφαλή.

Εάν θέλετε και θέα προς Κοπα είναι λίγο δύσκολο, ίσως κάποιο ξενοδοχείο στο Arpoador που είναι ακριβώς στη μέση, πρέπει να κοιτάξεις φωτογραφίες, ίσως το Arena Ipanema.

Εγώ θα σε συμβούλευα να μείνετε σε κάποιο από τα μεγάλα της παραλίας στη Κοπακαμπάνα, όπως το Othon Palace, η θέα από το pool bar στο 32ο όροφο είναι κάπως έτσι (προχθεσινή φωτογραφία).

View attachment 386951

Μεταξύ του να βλέπεις ανατολή ηλίου από το μπαλκόνι σου (δηλαδή Κόπα) ή δύση ηλίου πίσω από Dois Irmaos (δηλαδή Ιπανέμα), θα διάλεγα το πρώτο.
το είχα δει το Όθων και μου άρεσε, δεν είχα βάλει τισ αποστάσεις με την ιπανεμα
πολύ καλύτερο από το σολ και στην ίδια τιμή έχεις σουίτα αντί για ένα δωμάτιο με ένα μικρό παράθυρο που βλέπει θαλασσα.
και 15 λεπτά με τα πόδια από ιπανεμα αν θελουμε να πάμε η 5 λεπτά με ταξί. ευχαριστώ. μάλλον εκεί θα κλεισουμε.
 

fronimitis

Member
Μηνύματα
94
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
"Εκεί στις Μπραχάμες"
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Δεν έχω πάει στη Βραζιλία (ακόμα) αλλά να ξέρετε πως προφέρετε Χίου ντου Ζνέιρου. Μην εκπλαγείτε αν το ακούσετε! Καλά να περάσετε!
Μάλλον το είπες με προφορά Πορτογαλίας...
Για τους βραζιλιάνους είναι Χίο(υ) ντζι Ζανέιρο(υ)
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Αν δεν έχεις ήδη κλείσει , πες μου να βρω και να σου στείλω το διαμέρισμα που έμενα... ακριβώς στη γωνία κοπα / ιπανεμα . Αυτή είναι η θέα από το δωμάτιο...αν θυμάμαι καλά , κόστιζε κάπου 100€/ μέρα στα 4 άτομα.Πισινα , γυμναστήριο , ασφάλεια 3 άτομα /βάρδια στο κτήριο..
IMG_20191103_085114.jpg
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Αν δεν έχεις ήδη κλείσει , πες μου να βρω και να σου στείλω το διαμέρισμα που έμενα... ακριβώς στη γωνία κοπα / ιπανεμα . Αυτή είναι η θέα από το δωμάτιο...αν θυμάμαι καλά , κόστιζε κάπου 100€/ μέρα στα 4 άτομα View attachment 389895
έχω κλείσει στο othon palace αλλά μπορείς να στείλεις το κατάλυμα να το δω. πρέπει να είναι ανάμεσα ιπανεμα και κοπακαμπανα από ότι βλέπω. ιδανική τοποθεσία. το Όθων φαίνεται στην φωτογραφία σου είναι το πιο ψηλό κτίριο.
το μεγάλο πρόβλημα τώρα είναι τι θα γίνει με τις πτήσεις της ethiopean, μιας και όλες πάνε και έρχονται από Μόσχα μέσω Αθήνας. πρέπει να βρω εναλλακτικές.
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
D

Delmem38110

Guest
Ακριβώς ανάμεσα είναι και ήμουν πολύ ευχαριστημένος..άνετα ξανά εμένα εκεί
Το δωμάτιο είναι αυτό. Εγώ είχα πάει από Λονδίνο με British 350€ πήγαινε έλα ...ψάξε το


Airbnb: Ενοικιαζόμενα για διακοπές, ξυλόσπιτα, παραθαλάσσια σπίτια, μοναδικά καταλύματα και εμπειρίες
ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω. έχουμε τα εισιτήρια μέχρι σαο παολο αλλα θα κλείσω κει έξτρα από καπου αλλού για να μην συμβεί κάτι με τους Αιθίοπες και χάσουμε τις διακοπές. κλείνω με μιλια αρα καμια αβιανκα από Βαρκελώνη η Μαδρίτη και μετά ριο από Μπογκοτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.327
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom