Καταρρέουν οι αερομεταφορές στην Ευρώπη λόγω της ηφαιστειακής στάχτης από την Ισλανδί

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
δηλαδή στην Γερμανία ποιος κάνει κουμάντο; ο πρόεδρος της Δημοκρατίας Κέλερ; τι είναι η Μέρκελ τελικά στην Γερμανία :roll:
Δεν έχει σημασία ποιος κάνει κουμάντο. Η έννοια αρχηγός κράτους (Head of State) είναι συγκεκριμένη, προέρχεται από το επίσημο διπλωματικό πρωτόκολλο, και αναφέρεται σε βασιλείς, προέδρους κλπ. Για τους πρωθυπουργούς κλπ, υπάρχει η έννοια του Head of Government (αρχηγός κυβερνήσεως).
 
Μηνύματα
55
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια, Σιβηρία,Sealand
Καταραμενο ηφαιστειο που εξ αιτιας σου δεν μπορεσε να ερθει ο αγαπημενος μου συγγραφεας κομικ για να μου υπογραψει το αγαπημενο μου τευχος!!!Μια φορα ερχεται ελλαδα και τοτε βρισκεις εσυ να ξυπνησεις????
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.334
Καταραμενο ηφαιστειο που εξ αιτιας σου δεν μπορεσε να ερθει ο αγαπημενος μου συγγραφεας κομικ για να μου υπογραψει το αγαπημενο μου τευχος!!!Μια φορα ερχεται ελλαδα και τοτε βρισκεις εσυ να ξυπνησεις????
Ποιός είναι????
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με τις τελευταίες προβλέψεις, τα πράγματα δε δείχνουν καθόλου καλά για τις επόμενες μέρες:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Kατά την εξέλιξη του φαινομένου να περιμένουμε ηφαιστειακή στάχτη μετά την 21η Απριλίου και στον Ελλαδικό χώρο;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
και για τους λάτρεις της ετυμολογίας:
eyja = νησί
fjall = βουνό
jökull = παγετώνας

Eyjafjallajökull = παγετώνας του βουνού του νησιού

εννοείται ότι το πλήρες όνομα όπως αναγράφεται στα διεθνή πρακτορεία (κανείς δεν μπαίνει στο κόπο να στραμπουλήξει τη γλώσσα του να το πει) αναφέρεται στον παγετώνα, το ηφαίστειο υπό τον παγετώνα είναι το Eyjafjall
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
20-21 παει δυτικά. μεχρι πού;
sorry, τωρα ειδα την πηγη σου
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Και να μην φτάσει μέχρι εδώ,το θέμα είναι μέχρι που θα μπορούμε να φτάσουμε εμείς!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
να πω με την σειρα μου ενα μεγαλο ευχαριστω στο ποστ "ποιημα" του καπετανιου με τον interactive map!!!
Και εις ανωτερα καπετανιε!:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.084
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom