Καυγάδες λόγω Travelstories!

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σας την είπε ποτέ κανείς επειδή:

α) αργήσατε σε ραντεβού λόγω του οτι ξεχαστήκατε στο Travelstories;

β) μπήκατε σε πειρασμό και κλείσατε φθηνά εισιτήρια και ξενοδοχεια από μια προσφορά που βρήκατε μέσω του travelstories, χωρίς να ρωτήσετε αρμοδίως;

γ) περνάτε πολλές ώρες εδώ μέσα, χωρίς να του ή της δίνετε σημασία;

δ) δεν μαγειρέψατε, δεν πήρατε τα ρούχα από το καθαριστήριο, το αυτοκίνητο από το συνεργείο, τα παιδιά από τα αγγλικά, επειδή παρασυρθηκατε σε μια ενδιαφέρουσα συζητηση-διαπληκτισμό εδώ μέσα;

ε) αφήσατε απλήρωτους τους λογαριασμούς της ΔΕΗ, ΟΤΕ, νερού, πιστωτικων καρτών, εορτοδανείων, δανείων πρώτης κατοικίας, υποβολής φορολογικής δήλωσης και λοιπές γραφειοκρατικές ανοησίες;

στ) δεν ταίσατε τη γατα, δε καθαρίσατε το κλουβί του καναρινιού, δεν αλλάξατε το νερό στη γυάλα του χρυσόψαρου, δεν κουρέψατε τον σκύλο, δεν πήγατε στον κτηνίατρο το ιγκουάνα;

ζ) μαράθηκαν οι κατηφέδες από ελλειψη ποτίσματος και το γκαζόν σας θυμίζει την τροπική ζούγκλα της Βόρνεο στην οποία διακαώς θέλετε να βρεθείτε;

η) γιατί το σπίτι σας έχει τόση σκόνη όση άμμος στη Σαχάρα;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κα για να απαντήσω και εγώ στα α, β, γ η απάντηση είναι ναι.
Στα υπόλοιπα κάνει ακόμη υπομονή....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι

Ναι

Ναι

Ναι

Ναι

Ναι

Ναι

Ναι


Τι βαθμολογία παίρνω;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Έχεις δίκιο!
Πρέπει να το σκεφτούμε τι θα αθλοθετήσουμε.
Δωρεάν νομικές συμβουλές για ένα συναινετικό διαζύγιο μήπως ;:bleh:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Τα περισσότερα δεν μου έχουν τύχει ακόμα, καθότι είμαι νέα στο φόρουμ, αλλά μου τυχαίνει να φαίνομαι πολύ ακοινώνητη στην δουλειά γιατί όποτε έχω κενό είμαι κολλημένη στο φόρουμ και δεν πολύ μιλάω με τους αγαπητούς συναδέλφους, έχω γίνει πολυλογού στον γραπτό λόγο και φειδωλή στον προφορικό.
Επίσης με τους φίλους μου αποφεύγω να λέω συνέχεια ότι κάτι το έχω διαβάσει ή μια συζήτηση έχει εξελιχθεί εδώ μέσα γιατί έχει αρχίσει να φαίνεται ο εθισμός μου και θα με στείλουν για απεξάρτηση.
 
Last edited by a moderator:

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Το βλαστάρι μου λέει ότι πρέπει να μπω στα βραβεία Guinness
ως η γυναίκα που έχει κάψει τα περισσότερα φαγητά στα 2 χρόνια
που μαι μέλος του travelstories.:clap::clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι και τα δικα μου θεσπεσια μελομακαρονα φετος βγηκαν σαν κουλουρακια μελιου ενα πραγμα λογω του υπερβολικου ψησιματος. (Εφταιγε εκεινο το θεμα με τις τεμπελικες φυλες της Αφρικης, αν δεν κανω λαθος...).
Παντως μεχρι στιγμης ειναι εκπαιδευμενοι: δε διαμαρτυρηθηκαν. Ποτε ομως θα σηκωσουν κεφαλι δεν ξερω.... τωρα εδω κοντα το ψυχανεμιζομαι....
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Λοιπόν άκου όταν αρχίσει η εξέγερση: παίρνεις ένα απλανές βλέμμα - χώνεσαι πίσω από την οθόνη του υπολογιστή - κοιτάζεις με καχυποψία όποιον σε πλησιάζει και γρυλίζεις - όταν σου μιλούν τους κοιτάς με γυάλινα μάτια - αν προσπαθήσουν να σε αποσπάσουν από τον υπολογιστή, αγκαλιάζεις την οθόνη βγάζοντας άναρθρες κραυγές. Θα καταλάβουν ότι είναι πολύ αργά η ζημιά έχει ήδη γίνει, μετά από αυτό θα είναι τόσο χαρούμενοι κάθε φορά που θα σε βλέπουν να ασχολείσαι με κάτι άλλο εκτός του φόρουμ ώστε ακόμα και καμένο θα το τρώνε το φαί, φτάνει που ξεκόλλησες από την καρέκλα και έσυρες τα πόδια σου ως την κουζίνα, θα τους έχει δασκαλέψει και ο γιατρός να ενθαρρύνουν και να επιβραβεύουν τις προσπάθειες σου... από κει και πέρα θα σε αφήσουν ήσυχη
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ωχ ωχ ωχ! Πολλα από αυτά τα κάνω ήδη από τώρα: και τους κοιτάω απλανώς και γρυλίζω ώρες ώρες γιατί το μυαλό μου τρέχει στην Ινδία, στις ζούγκλες της Βόρνεο και τις σαβάνες της Αφρικής.
Η κόρη μου ήδη μου προσάπτει: "καλέ τι μάνα είσαι εσύ που δε με προσέχεις τώρα που σου μιλώ..."
Ακόμη δεν έχω φθάσει στο επόμενο στάδιο να αρχίσω να αγκαλιάζω την οθόνη και να βγάζω άναρθες κραυγές....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom