Ινδία Κεράλα

soc02136

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα,
είμαι καινούργιος στο φόρουμ. Το ανακάλυψα πρόσφατα, ψάχνοντας για μέρη που θα ήθελα να επισκεφθώ κάποτε, όταν οι υποχρεώσεις και η ρουτίνα της καθημερινότητας μου, αποφασίσουν να με εγκαταλείψουν. Στο θέμα μας όμως! Ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω στην Κεράλα! Περίπου σε τρεις μήνες (καλοκαιράκι) θα κάνω αυτό το ταξίδι που -πιστέψτε με- το έχω τρομερή ανάγκη. (Αλήθεια, είναι καλή περίοδος ο Ιούλιος για να την επισκεφθώ;) Έτσι λοιπόν, ενώ εδώ (σ.σ Ελλάδα) θα αράζετε, στις κατά τ'άλλα πανέμορφες παραλίες μας στις ξαπλώστρες σας, εγώ θα βρίσκομαι στη νοτιοδυτική Ινδία. Έχω διαβάσει μερικές πληροφορίες τόσο απο το παρόν forum όσο και από site του εξωτερικού. Ωστόσο θέλω να με ενημερώσετε για το τι πρέπει να επισκεφθώ, να κάνω και να δω στην Κεράλα. Αλλά και να μου προτείνετε μέρη για διαμονή και φαγητό.

Ευχαριστώ πολύ,
αναμένω με αγωνία τη βοήθειά σας...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Να μην πας στην Κεράλα το καλοκαίρι... είναι η χειρότερη εποχή... μουσώνες...
 

soc02136

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σε ευχαριστώ traveller για την πληροφορία. Πότε μου προτείνεις να πάω; Έχεις πάει;
 

Strani21

Member
Μηνύματα
73
Likes
50
Καλησπέρα,
είμαι καινούργιος στο φόρουμ. Το ανακάλυψα πρόσφατα, ψάχνοντας για μέρη που θα ήθελα να επισκεφθώ κάποτε, όταν οι υποχρεώσεις και η ρουτίνα της καθημερινότητας μου, αποφασίσουν να με εγκαταλείψουν. Στο θέμα μας όμως! Ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω στην Κεράλα! Περίπου σε τρεις μήνες (καλοκαιράκι) θα κάνω αυτό το ταξίδι που -πιστέψτε με- το έχω τρομερή ανάγκη. (Αλήθεια, είναι καλή περίοδος ο Ιούλιος για να την επισκεφθώ;) Έτσι λοιπόν, ενώ εδώ (σ.σ Ελλάδα) θα αράζετε, στις κατά τ'άλλα πανέμορφες παραλίες μας στις ξαπλώστρες σας, εγώ θα βρίσκομαι στη νοτιοδυτική Ινδία. Έχω διαβάσει μερικές πληροφορίες τόσο απο το παρόν forum όσο και από site του εξωτερικού. Ωστόσο θέλω να με ενημερώσετε για το τι πρέπει να επισκεφθώ, να κάνω και να δω στην Κεράλα. Αλλά και να μου προτείνετε μέρη για διαμονή και φαγητό.

Ευχαριστώ πολύ,
αναμένω με αγωνία τη βοήθειά σας...
αδερφε οχι ιουλιο γινετε χαμος απο μουσωνες που διαρκουν πολλες φορες και σεπτεμβριο.Εγω πηγα φετος μεσα φεβρουαριου με πολυ καλο καιρο και 32 -38 ζεστη.Οτι και να κανεις μη χασεις houseboat tour αλλα με διανυκτερευση!!!!!
 
Last edited by a moderator:

travel_lover

Member
Μηνύματα
156
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ -
Με έχετε "ψήσει" και για την Κεράλα!
πωπω και έχει ένα κάρο μέρη και αυτή! Τι να πρωτοδείς...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom