Κινηματογραφική κουβέντα....

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Για ριξε μια ματια σε αυτα τοτε: Insidious,The Awakening,Intruders.
Για το Insidious (πολύ καλό) έχω γράψει 2-3 posts πιο πάνω! :D Ευχαριστώ για τις προτάσεις πάντως, θα τις λάβω σοβαρά υπόψιν στην επερχόμενη επίσκεψή μου στο dvdάδικο. :D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
To 1408 καταφέρνει να βγάζει φόβο χωρίς να έχει κάποιο γελοίο σενάριο παρουσιάζοντας με αληθοφανή τρόπο τη σκοτεινή πλευρά των πραγμάτων... και αυτό είναι σπάνιο για μια ταινία τρόμου.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ευχαριστώ πολύ North66! Το έψαξα λίγο on line και φαίνεται ενδιαφέρον! anny από ό, τι καταλαβαίνω δεν σε ενθουσίασε! :)

To 1408 καταφέρνει να βγάζει φόβο χωρίς να έχει κάποιο γελοίο σενάριο παρουσιάζοντας με αληθοφανή τρόπο τη σκοτεινή πλευρά των πραγμάτων... και αυτό είναι σπάνιο για μια ταινία τρόμου.
Αυτό γενικότερα μου αρέσει στις τρόμου. Γι' αυτό και η αγαπημένη μου είναι το "Μωρό της Ρόζμαρυ".
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εμένα κανένα φόβο δεν κατάφερε να μου βγάλει. Το βρήκα βαρετό και κακό.

Μάλιστα πριν δυο -τρεις μέρες το πετύχαμε ξανά στην τηλεόραση (μάλλον nova) και αλλάξαμε αμέσως κανάλι βρίζοντάς το.

Στο imdb έχει βαθμολογία 6,8. (θεωρώ ότι και πολύ του πέφτει).
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εμένα κανένα φόβο δεν κατάφερε να μου βγάλει. Το βρήκα βαρετό και κακό.

Μάλιστα πριν δυο -τρεις μέρες το πετύχαμε ξανά στην τηλεόραση (μάλλον nova) και αλλάξαμε αμέσως κανάλι βρίζοντάς το.

Στο imdb έχει βαθμολογία 6,8. (θεωρώ ότι και πολύ του πέφτει).
Με προβληματίζεις! :D Αλλά εντάξει, καθώς δεν πρόκειται για ταινία που πρόκειται να δω στο σινεμά και να κλαίω τα λεφτά μου λέω να της δώσω μια ευκαιρία. :D
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Σα φανατικός του Κινγκ προτείνω και το The Mist αν δεν το 'χεις δει, μπορεί στην αρχή να μοιάζει με κλασικό αμερικάνικο b-movie με ηθοποιούς δεύτερης διαλογής αλλά μέχρι το τέλος θα έχεις αλλάξει γνώμη.

Στο imdb έχει βαθμολογία 6,8. (θεωρώ ότι και πολύ του πέφτει).
Οι βαθμολογίες του imdb είναι πολύ σχετικές. Πολλές φορές μια ταινία παίρνει χαμηλά σκορ ή δεν παίρνει τα σκορ που πρέπει γιατί αυτοί που ψηφίζουν δεν καταλαβαίνουν το σενάριο (πχ Los cronocrimenes).
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
το the mist πολύ καλό.
αν θες καλο θρίλερ χωρις σπλάτερ υπέρχουν πολλές επιλογές
ένα δυο που μου ρχονται τώρα έιναι το ορφανοτροφείο(ισπανική),
το the orphan
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το Orphan είναι πολύ μέτριο και προβλέψιμο. Το μόνο creepy είναι η φάτσα της νεαρής.

Το El Orfanato είναι καλύτερο.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σα φανατικός του Κινγκ προτείνω και το The Mist αν δεν το 'χεις δει, μπορεί στην αρχή να μοιάζει με κλασικό αμερικάνικο b-movie με ηθοποιούς δεύτερης διαλογής αλλά μέχρι το τέλος θα έχεις αλλάξει γνώμη.
Το είχα δει και δεν με είχε ενθουσιάσει. Γενικότερα οι κινηματογραφικές μεταφορές βιβλίων του King σπάνια με συγκινούν.

αν θες καλο θρίλερ χωρις σπλάτερ υπέρχουν πολλές επιλογές
ένα δυο που μου ρχονται τώρα έιναι το ορφανοτροφείο(ισπανική),
το the orphan
Το Orphan είναι πολύ μέτριο και προβλέψιμο. Το μόνο creepy είναι η φάτσα της νεαρής.

Το El Orfanato είναι καλύτερο.
Ευχαριστώ για τις προτάσεις, τις έχω δει και εγώ. Το "The Orphan" για μένα κακό. Το "El Orfanato" μου είχε αρέσει πολύ! Το σκεφτόμουν μέρες μετά και δεν μπορούσα να κοιμηθώ! :D
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
"το χερι στην κούνια" το έχεις δει? παλιο, του 1992 αλλα κλασσικο για μενα, όσες φορες και να το δω κάτι μου προκαλεί αυτή η ταινία
με την ρεμπέκα ντε μορνέ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.949
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom