Κινηματογραφική κουβέντα....

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
222
Ο Hitchcock μου ήρθε αμέσως στο μυαλό ... έχεις δει καθόλου ; Αν όχι , επιβάλλεται ... Δεκάδες αγαπημένες ταινίες και θα πάρεις και μια γερή γεύση απο τους star της εποχής. ( James Stewart , Cary Grant , Grace Kelly , Ingrid Bergman )
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Καλύτερα να ξεκινήσεις από τις πιο πρόσφατες που έχουν κυκλοφορήσει. Αν δεις ότι σου αρέσει το σπορ τότε να προχωρήσεις και στις πιο κλασσικές!!!! Καλή διασκέδαση!!! :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.599
Stanley Kubrick απαραίτητα. Αλλά αν είσαι άσχετος/η από σινεμά, ξεκίνα και με κάποια βασικά βρε αδερφέ...Star Wars, Indiana Jones και γενικά όλο το ψυχαγωγικό σινεμά των 80s....δεν είναι δυνατόν να μην ξέρεις τον Ferris Bueller:D
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Η αλήθεια είναι ότι ναι, είμαι αρκετά άσχετη γι αυτό θέλω από κάπου να ξεκινήσω. Ευτυχώς τα Σταρ Γουόρς τα έχω δει βέβαια. Γι αυτό ρώτησα και εδώ για να πάρω κάποιες κατευθυντήριες, να μην πέσω στα βαθιά απότομα :p
Ευχαριστώ πολύ! :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η αλήθεια είναι ότι ναι, είμαι αρκετά άσχετη γι αυτό θέλω από κάπου να ξεκινήσω. Ευτυχώς τα Σταρ Γουόρς τα έχω δει βέβαια. Γι αυτό ρώτησα και εδώ για να πάρω κάποιες κατευθυντήριες, να μην πέσω στα βαθιά απότομα :p
Ευχαριστώ πολύ! :)
Ε καλά, κάποιο είδος ταινίας θα σου αρέσει. Ιστορικές, κοινωνικές, θρίλερ, επιστημονικής φαντασίας, κωμωδίες; Πες κι εσύ κάτι συγκεκριμένο, αλλιώς βαράμε στο ψαχνό.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.429
Τι ταινίες θα προτείνατε σε κάποιον αρχάριο σινεφίλ (όπως εγώ);; :p
Δε θέλω να ξεκινήσω από πολύ βαριές ταινίες και δεν καταλαβαίνω τίποτα, αν είναι δυνατόν θα ήθελα μια κλιμάκωση...
Λοιπόν;; Καμιά ιδέα;;; :) :)

Ίνγκμαρ Μπέργκμαν, Αγγελόπουλος :)....απλά πράγματα...
....................

Κρίμα για τον Robin Williams...
carpe diem η αυτοκτονία ;; υπάρχει και ενδιάμεση κατάσταση ....Χαλάρωση...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.599
Μπέργκμαν και Αγγελόπουλος? Όχι βρε κατευθείαν στα βαριά ναρκωτικά...
Ο άνθρωπος είχε κατάθλιψη, νομίζεις ότι ήθελε και δε μπορούσε να χαλλλαρώσει?
R.I.P., ηθοποιάρα.
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Παγκόσμια φήμη, εκατομμύρια, μεγάλη καριέρα.
Οι άνθρωποι ζούνε με την ελπίδα πως κάποτε θα τα κατακτήσουν.
Κάποιοι τα κατάφεραν όμως ανακάλυψαν ότι αυτά δεν φέρνουν την ευτυχία...

Καλό ταξίδι στον Ρόμπιν Γουίλιαμς που νικήθηκε από την κατάθλιψη..
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Πέθανε η μεγάλη αμερικανίδα ηθοποιός Λορίν Μπακόλ - Την αποκαλούσαν "το βλέμμα"

Η Λορίν Μπακόλ είχε χαρακτηριστεί ως μια από τις 20 μεγαλύτερες ηθοποιούς όλων των εποχών
- Ήταν παντρεμένη με τον Χάμφρει Μπόγκαρτ σε μια από τις μεγαλύτερες ιστορίες αγάπης του Χόλιγουντ
- Η Λορίν Μπακόλ ήταν 89 ετών
ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ

Μια από τις μεγαλύτερες αμερικανίδες ηθοποιούς όλων των εποχών, η Λορίν Μπακόλ πέθανε σε ηλικία 89 ετών.


«Με βαθιά θλίψη, αλλά με μεγάλη ευγνωμοσύνη για την καταπληκτική ζωή της, επιβεβαιώνουμε το θάνατο της Λορίν Μπακόλ» αναφέρει το ίδρυμα Μπόγκαρντ στο λογαριασμό του στο Twitter.

Με τα παιδιά της ΦΩΤΟ REUTERS
Η Μπακόλ που ήταν σύζυγος του θρυλικού αμερικανού ηθοποιού Χάμφρεϊ Μπόγκαρντ σημάδεψε μια ολόκληρη γενιά στη χρυσή εποχή του Χόλιγουντ τις δεκαετίες του 40' και του 50' όταν χαρακτηρίστηκε και ίνδαλμα της μόδας.

O Μπόγκαρτ ήταν ο έρωτας της ζωής της. Είχε πει: «Δεν υπήρχε περίπτωση ο Μπόγκι κι εγώ να είμαστε στον ίδιο χώρο και να μην αγγιζόμαστε. Δεν ηταν απλά σωματική η έλξη. Υπήρχε φυσικά αλλά ήταν τα πάντα: μυαλό, καρδιά, κορμί, όλα την ίδια στιγμή.

Μετά τον θάνατό του είχε πει: «Ανέπνεα αλλά δεν υπήρχε μέσα μου ζωή. Δεν μπορούσα να σκεφτώ το μέλλον. Το μόνο που σκεφτόμουν ήταν ο άνθρωπος που έχασα, που μου είχε δώσει τα πάντα. Τον άθρωπο που μου έμαθε τα πάντα για τους ανθρώπους και την ζωή και με τον οποίο είχα βρεί το νόημα της ζωής».
Η Λορίν Μπακόλ Μπακόλ ήταν παντρεμένη με τον Χάμφρεϊ Μπόγκαρτ από τα μέσα της δεκαετίας του 1940 μέχρι το θάνατό του μεγάλου ηθοποιού το 1957 και μαζί είχαν αποκτήσει δύο παιδιά.

Όπως μετέδωσε η ιστοσελίδα TMZ, η περίφημη ηθοποιός που είχε περάσει στην ιστορία του κινηματογράφου με το προσωνύμιο "το βλέμμα" υπέστη «αγγειακό εγκεφαλικό επεισόδιο» και κατέληξε.

Η Λορίν Μπακόλ είχε χαρακτηριστεί ως μια από τις 20 μεγαλύτερες ηθοποιούς όλων των εποχών.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.060
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom