Κινηματογραφική κουβέντα....

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
7 Days in Entebbe, ωραια ταινια και γινεται ακομα πιο ενδιαφερον καθως βασιζεται σε αληθινα γεγονοτα, δεν κουραζει και σε κραταει ως το τελος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
7 Days in Entebbe, ωραια ταινια και γινεται ακομα πιο ενδιαφερον καθως βασιζεται σε αληθινα γεγονοτα, δεν κουραζει και σε κραταει ως το τελος.
Ρε παιδιά γράψτε και 2 λόγια. Τι αφορά η ταινία; Την κακοποιηση των ζωων; Το σύνδρομο του Ιρακ; Την υιοθέτηση παιδιών από τρανσέξουαλ; Δεν έχει νόημα το σχόλιο χωρίς έστω μια ιδέα της θεματολογίας.
 
Last edited:

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Για τους φαν της Ολλανδικής Ιστορίας και ναυτικών περιπετειών προτείνω το The admiral
https://m.imdb.com/title/tt2544766/
Στην ασταθή ημι-δημοκρατια που είχε η Ολλανδία τον 17ο αιώνα πολλά κρίνονταν στις ναυτικές μαχες και των ηρωισμό μερικών γραφικών. Μπονους για τους λατρες των ταινιων του 80 η εκτακτη συμμετοχη του μακαριτη καλτ κακου Ρουντγκερ Χαουερ.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.424
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ρε παιδιά γράψτε και 2 λόγια. Τι αφορά η ταινία; Την κακοποιηση των ζωων; Το σύνδρομο του Ιρακ; Την υιοθέτηση παιδιών από τρανσέξουαλ; Δεν έχει νόημα το σχόλιο χωρίς έστω μια ιδέα της θεματολογίας.
Αφορά την αεροπειρατεια του αεροσκάφους της air France το καλοκαίρι του 1976 από Παλαιστίνιους, το οποίο οδηγήθηκε στο Εντεμπε της Ουγκάντας. Άπό τις πιο "καραμπινατες" αεροπειρατειες όλων των εποχών (κ με νεκρούς). Δυστυχώς την ταινια δεν την έχω δει
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αφορά την αεροπειρατεια του αεροσκάφους της air France το καλοκαίρι του 1976 από Παλαιστίνιους, το οποίο οδηγήθηκε στο Εντεμπε της Ουγκάντας. Άπό τις πιο "καραμπινατες" αεροπειρατειες όλων των εποχών (κ με νεκρούς). Δυστυχώς την ταινια δεν την έχω δει
Τώρα μου ακούγεται τρομερά ενδιαφέρουσα.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.424
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Και εμένα το ίδιο (αν κ οι κριτικές στην IMDb δεν φαίνονται κ οι καλύτερες). Θα κοιτάξω να την κατεβάσω
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ρε παιδιά γράψτε και 2 λόγια. Τι αφορά η ταινία; Την κακοποιηση των ζωων; Το σύνδρομο του Ιρακ; Την υιοθέτηση παιδιών από τρανσέξουαλ; Δεν έχει νόημα το σχόλιο χωρίς έστω μια ιδέα της θεματολογίας.
Τώρα μου ακούγεται τρομερά ενδιαφέρουσα.
Αν όμως η ταινία αφορούσε τρανσέξουαλ γονείς στο Ιράκ που υιοθετούν παιδιά ενώ ταυτόχρονα κακοποιούν ζώα? Πιο ενδιαφέρουσα σίγουρα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αφορά την αεροπειρατεια του αεροσκάφους της air France το καλοκαίρι του 1976 από Παλαιστίνιους, το οποίο οδηγήθηκε στο Εντεμπε της Ουγκάντας. Άπό τις πιο "καραμπινατες" αεροπειρατειες όλων των εποχών (κ με νεκρούς). Δυστυχώς την ταινια δεν την έχω δει
Με ψήσατε να τη δω κι εμένα χτες. Κακογυρισμένη ταινία θα έλεγα, ευτυχώς τη σώζει το σενάριο που είναι ούτως ή άλλως αληθινό. Ο σκηνοθέτης δεν έχει βρει σίγουρα το δρόμο του, προσπαθεί να κάνει κάτι καλλιτεχνικές προσθήκες που δε του βγαίνουν με τίποτα, υπάρχουν καρέ άσχετα και αδιάφορα και προσπαθεί καν συνδέσει παράλληλες ιστορίες αλλά .. δε του βγαίνει.
Ηθοποιοί μέτριοι.
ΥΓ δεν είναι Παλαιστίνιοι οι απαγωγείς !
ΥΓ 2 το Ισραήλ αποδεικνύει ακόμα μια φορά τι είναι με το να αρνείται διαρκώς τον οποιοδήποτε συμβιβασμό.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Uncut gems απο Neflix με βαθμολογια 8/10 στο imdb

Πραγματικα ενας απιστευτος Adam Sandler,απορω γιατι δεν ειναι εστω υποψηφιος για το Οσκαρ ερμηνειας!!
Μου κίνησες την περιέργεια και είδα την ταινία,μου άρεσε και
ομολογουμένως ο Αdam Sandler αρκετά καλός!Τον έχουμε συνηθίσει και συνδέσει με ταινίες πολύ μέτριες οπότε εδώ του δόθηκε η ευκαρία να ξεδιπλώσει το ερμηνευτικό του ταπεραμέντο υποδυόμενος το ρόλο ενός κοσμηματοπώλη-συλλέκτη διαμαντών μ έναν πολύπλευρο χαρακτήρα....τζογαδόρου,ανθρώπου της νύχτας..με ό,τι αυτό συνεπάγεται..απατεωνιές,σέξ,υπόκοσμος κλπ.Υπάρχει δράση υπάρχει ένταση η οποία γίνεται έντονη ειδικά το τελευταίο μισάωρο της ταινίας!
Στην ταινία παίζει-υποδύεται τον εαυτό του και ο μπασκετμπολίστας Γκάρνετ
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το τελευταίο πόνημα του "ταλαντουχου Έλληνα κωμικου".

"Ο ανατρεπτικός Μάρκος Σεφερλής παρουσιάζει την πρώτη του ταινία “Χαλβάη 5-0” συνεχίζοντας την κωμική παράδοση που έχει δημιουργήσει τόσο στο Θέατρο όσο και στην τηλεόραση. Σε σκηνοθεσία του Mάνου Καμπίτη και σενάριο του Μάρκου Σεφερλή, η ταινία “Χαλβάη 5-0” τοποθετεί στον πυρήνα της μία ιστορία μυστηρίου για να δοκιμάσει εκ νέου, μέσα από απρόοπτα και ακραία γνώριμες καταστάσεις, τη δομή της σύγχρονης κωμωδίας"
Οποία έκπληξις! Η ταινία του Σεφερλή σάρωσε στα εισιτήρια. Απίστευτο πραγματικά που το φιλοθεάμον κοινό που κατακλύζει κάθε καλοκαίρι το Δελφινάριο, αυτοί οι μύστες της έβδομης τέχνης, οι θιασώτες της κουλτούρας, αποφάσισαν να τον επιβραβεύσουν για την "καλλιτεχνική" δουλειά του: Για την ομοφοβία, το σεξισμό, τη Χριστιανοταλιμπανίαση και το ρατσισμό που πρεσβεύει χρόνια τώρα ο συγκεκριμένος "διασκεδαστής". Ο αγαπημένος "καλλιτέχνης" του κάθε κυρ Παντελή, κάθε νοικοκυραίου. Ο ίδιος που έκανε τηλεόραση μια εικοσαετία...Με επιτυχία, ε; Μην ξεχνιόμαστε.

Ξεκάθαρα η (υπο)κουλτούρα ρέει μέσα μας, μέσα στους απογόνους (λέμε τώρα) των ανθρώπων που ανακάλυψαν τη δραματική τέχνη. Αυτό είναι το πολιτισμικό μας επίπεδο κυρίες και κύριοι, αυτός μας αξίζει. Με τις υγείες μας κι ας προσέχαμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom