Κινηματογραφική κουβέντα....

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
8.510
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Οποία έκπληξις! Η ταινία του Σεφερλή σάρωσε στα εισιτήρια. Απίστευτο πραγματικά που το φιλοθεάμον κοινό που κατακλύζει κάθε καλοκαίρι το Δελφινάριο, αυτοί οι μύστες της έβδομης τέχνης, οι θιασώτες της κουλτούρας, αποφάσισαν να τον επιβραβεύσουν για την "καλλιτεχνική" δουλειά του: Για την ομοφοβία, το σεξισμό, τη Χριστιανοταλιμπανίαση και το ρατσισμό που πρεσβεύει χρόνια τώρα ο συγκεκριμένος "διασκεδαστής". Ο αγαπημένος "καλλιτέχνης" του κάθε κυρ Παντελή, κάθε νοικοκυραίου. Ο ίδιος που έκανε τηλεόραση μια εικοσαετία...Με επιτυχία, ε; Μην ξεχνιόμαστε.

Ξεκάθαρα η (υπο)κουλτούρα ρέει μέσα μας, μέσα στους απογόνους (λέμε τώρα) των ανθρώπων που ανακάλυψαν τη δραματική τέχνη. Αυτό είναι το πολιτισμικό μας επίπεδο κυρίες και κύριοι, αυτός μας αξίζει. Με τις υγείες μας κι ας προσέχαμε.
Κινηματογραφική κουβέντα είναι το θέμα φαντάζομαι δεν θα βγούμε οφτοπικ αν κουβεντιάσουμε πάνω σε αυτό. Συμφωνώ μαζί σου αν πιστεύεις το ίδιο για όλους τους λαϊκούς κωμικούς. Γιατί πιστεύω ότι είναι άδικο να λέει κάποιος σκουπίδι την ταινία του Σεφερλή, αλλά ο δράκουλας των εξαρχειών να είναι καλτ διαμάντι. Να γελάει κάποιος με τα ομοφοβικά αστεία του Μουστάκα στο θέατρο αλλά να έχει πρόβλημα με τον Σεφερλή. Για να μην το πάω σε ακόμα πιο ιερές αγελάδες πχ σάχλες τα τρακαρίσματα του Σεφερλή με έπιπλα, καλάισθητο αν το κάνει ο Βέγγος, κρυοκωλιά να χτενίζει την καραφλοχωρίστρα του ο Σεφερλής, ξεκαρδιστικό αν το κάνει ο Χατζηχρήστος κλπ. Αν όλα τα παραπάνω είναι για κάποιον σκουπίδια και παναγιά μου χάνουμε τον πολιτισμό μας δεκτό και σεβαστό.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
7 Days in Entebbe, ωραια ταινια και γινεται ακομα πιο ενδιαφερον καθως βασιζεται σε αληθινα γεγονοτα, δεν κουραζει και σε κραταει ως το τελος.
Σ ευχαριστώ που την πρότεινες!!
Με άγγιξε πάρα πάρα πολύ!!!Μέχρι τη μέση περίπου της ταινίας την έβρισκα απλά ενδιαφέρουσα λογω του θέματος - πραγματικού γεγονότος αλλά καθώς εξελίσσονταν και ειδικά προς το τέλος με συγκλόνισε πραγματικά!!!!
Η αεροπειρατεία έγινε από 2 Παλαιστίνιους και 2 Γερμανούς μέλη της οργάνωσης του επαναστατικού απελευθερωτικού κινήματος κλπ κλπ στην προσπάθεια τους να εκβιάσουν την τότε κυβέρνηση του Ισραήλ για απελευθέρωση 50 νομίζω κρατουμένων Παλαιστινίων.
Το θέμα Παλαιστίνης-Ισραήλ ούτως η άλλως μας αγγίζει νομίζω όλους ,εδώ στην ταινία βλέπουμε και τη θέση 2 Γερμανών που εμπλέκονται οπότε ξεδιπλώνεται και μιά άλλη πτυχή..σχέση γερμανών-εβραίων κλπ...οι διάλογοι όλοι είναι τόσο μά τόσο εύστοχοι ...τα διλήμματα πολλά και από ανθρώπινης πλευράς και από πλευράς πολιτικής η καθήκοντος....,που αφορούν είτε τους απαγωγείς είτε τους Ισραηλινούς.
Η ταινία νομίζω πολύ σωστά κρατάει αποστάσεις ,αναλύει τα πραγματικα γεγονότα και αυτό που αναδεικνύει (και τουλάχιστον το εισέπραξα εγώ )είναι ότι στους πολέμους τελικά μπορεί μεν να υπάρχουν νικητές και ηττημένοι αλλά τα θύματα, είτε είναι γερμανοί είτε εβραίοι είτε κι εγω δεν ξέρω τι ,είναι θύματα και οι οικογένειες μετράν με τον ίδιο τρόπο τις πληγές τους...Η παράνοια του πολέμου αφήνει τις πληγές της ένθεν και ένθεν.
Μου άρεσαν πάρα πολλοί διάλογοι ..αφοπλιστική η κουβέντα του τότε Ισραηλινού πρωθυπουργού "μα αν δεν διαπραγματευθούμε αυτός ο πόλεμος δεν θα τελειώσει ποτέ",...
Πολύ καλή η Ροζαμουντ Παικ και ο συμπρωταγωνιστής της ,
επίσης μου άρεσε το ανοιγμα και κλείσιμο της ταινίας με τις χορογραφίες (ειδικά ο χορός πάνω στου τίτλους τελους),και αρκετά πλάνα με τα πραγματικά τα αληθινά ντοκουμέντα
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Οποία έκπληξις! Η ταινία του Σεφερλή σάρωσε στα εισιτήρια. Απίστευτο πραγματικά που το φιλοθεάμον κοινό που κατακλύζει κάθε καλοκαίρι το Δελφινάριο, αυτοί οι μύστες της έβδομης τέχνης, οι θιασώτες της κουλτούρας, αποφάσισαν να τον επιβραβεύσουν για την "καλλιτεχνική" δουλειά του: Για την ομοφοβία, το σεξισμό, τη Χριστιανοταλιμπανίαση και το ρατσισμό που πρεσβεύει χρόνια τώρα ο συγκεκριμένος "διασκεδαστής". Ο αγαπημένος "καλλιτέχνης" του κάθε κυρ Παντελή, κάθε νοικοκυραίου. Ο ίδιος που έκανε τηλεόραση μια εικοσαετία...Με επιτυχία, ε; Μην ξεχνιόμαστε.

Ξεκάθαρα η (υπο)κουλτούρα ρέει μέσα μας, μέσα στους απογόνους (λέμε τώρα) των ανθρώπων που ανακάλυψαν τη δραματική τέχνη. Αυτό είναι το πολιτισμικό μας επίπεδο κυρίες και κύριοι, αυτός μας αξίζει. Με τις υγείες μας κι ας προσέχαμε.
Το να διαβάζουν συστηματικά κριτικές του Γεωργουσόπουλου δεν παίζει; :haha:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.879
Likes
14.415
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κινηματογραφική κουβέντα είναι το θέμα φαντάζομαι δεν θα βγούμε οφτοπικ αν κουβεντιάσουμε πάνω σε αυτό. Συμφωνώ μαζί σου αν πιστεύεις το ίδιο για όλους τους λαϊκούς κωμικούς. Γιατί πιστεύω ότι είναι άδικο να λέει κάποιος σκουπίδι την ταινία του Σεφερλή, αλλά ο δράκουλας των εξαρχειών να είναι καλτ διαμάντι. Να γελάει κάποιος με τα ομοφοβικά αστεία του Μουστάκα στο θέατρο αλλά να έχει πρόβλημα με τον Σεφερλή. Για να μην το πάω σε ακόμα πιο ιερές αγελάδες πχ σάχλες τα τρακαρίσματα του Σεφερλή με έπιπλα, καλάισθητο αν το κάνει ο Βέγγος, κρυοκωλιά να χτενίζει την καραφλοχωρίστρα του ο Σεφερλής, ξεκαρδιστικό αν το κάνει ο Χατζηχρήστος κλπ. Αν όλα τα παραπάνω είναι για κάποιον σκουπίδια και παναγιά μου χάνουμε τον πολιτισμό μας δεκτό και σεβαστό.
Ο κόσμος που γελούσε με τον Χατζηχρήστο πριν πενήντα χρονια όσο να πεις ήταν άλλου επίπεδο με το σημερινό όπου όλοι μας λίγο πολύ ένα σχολείο το έχουμε βγάλει. Όσο για το Μουστάκα, τότε ναι ήταν ταμπού η γκέυ κοινότητα και λάμβανε συχνά χλευασμού .
Σήμερα ομωσ, να αναπαράγεις σεξιστικά φαλλοκρατικά μισογυνικα αστεία με ένα κοινό από κάτω να ξεκαρδίζεται, είναι πλέον χυδαίο και επικίνδυνο.
Όταν εν έτη 2020 προβάλεις το μοντέλο του άντρα του πολλά βαρύ που θα ρίξει ένα βλέφαρο/χέρι στην ημίγυμνη ενώ είναι παντρεμένος με το «κύτος» και παράλληλα χλευάζει κάθε γκευ και κάθε τι διαφορετικό από αυτόν για να τονίσει τον ανδρισμό που του τρέχει από τα μπατζάκια , μιλάμε για στροφή στο μεσαίωνα. Και μιλώντας για μεσαίωνα να θυμηθούμε ότι εκεί χρησιμοποιούσαν νάνους για τα «νουμερά τους»
Αν θέλεις αυτό να είναι το επίπεδο σου με γεια σου με χαρά σου, μη το βαφτίζεις όμως φυσιολογικό γιατί δεν είναι, είναι μιαρό και αν αυτό μας κάνει τους υπόλοιπους ψευτοκουλτουριαρηδες, προσωπικά δέχομαι την ταμπέλα σου με χαρά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.012
Likes
40.959
Το να διαβάζουν συστηματικά κριτικές του Γεωργουσόπουλου δεν παίζει; :haha:
Ο Γεωργουσοπουλος ειπε πριν χρονια πως ο Σεφερλης εχει υποκριτικο ταλεντο. Ο Γεωργουσοπουλος, ως καλος κριτικος, ξερει απ εξω κι ανακατωτα τον Αμλετ και το σημειο που ο Σεξπιρ, μιση χιλιετια σχεδον πριν, περιεγραψε πως βγαζει γελιο ο σαχλος ηθοποιος απευθυνομενος στα κατωτατα ενστικτα του θεατη. Καποιοι αναγνωστες του Γεωργουσοπουλου ισως δεν εχουν ιδεα απο αυτη τη φτηνοτατη μεθοδο να κανεις καποιον να γελασει.
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
8.510
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ο κόσμος που γελούσε με τον Χατζηχρήστο πριν πενήντα χρονια όσο να πεις ήταν άλλου επίπεδο με το σημερινό όπου όλοι μας λίγο πολύ ένα σχολείο το έχουμε βγάλει. Όσο για το Μουστάκα, τότε ναι ήταν ταμπού η γκέυ κοινότητα και λάμβανε συχνά χλευασμού .
Σήμερα ομωσ, να αναπαράγεις σεξιστικά φαλλοκρατικά μισογυνικα αστεία με ένα κοινό από κάτω να ξεκαρδίζεται, είναι πλέον χυδαίο και επικίνδυνο.
Όταν εν έτη 2020 προβάλεις το μοντέλο του άντρα του πολλά βαρύ που θα ρίξει ένα βλέφαρο/χέρι στην ημίγυμνη ενώ είναι παντρεμένος με το «κύτος» και παράλληλα χλευάζει κάθε γκευ και κάθε τι διαφορετικό από αυτόν για να τονίσει τον ανδρισμό που του τρέχει από τα μπατζάκια , μιλάμε για στροφή στο μεσαίωνα. Και μιλώντας για μεσαίωνα να θυμηθούμε ότι εκεί χρησιμοποιούσαν νάνους για τα «νουμερά τους»
Αν θέλεις αυτό να είναι το επίπεδο σου με γεια σου με χαρά σου, μη το βαφτίζεις όμως φυσιολογικό γιατί δεν είναι, είναι μιαρό και αν αυτό μας κάνει τους υπόλοιπους ψευτοκουλτουριαρηδες, προσωπικά δέχομαι την ταμπέλα σου με χαρά.


Που γράφω για ψευτοκουλτουριάτηδες; Συμφωνώ με τον @babaduma με την προϋπόθεση ότι όλα τα παραπάνω είναι σκουπίδια. Γιατί γνωρίζω κάτι υποκριτές που εκνευρίζονται με τον ρατσισμό του Σεφερλή, αλλά όταν ο Πανούσης έλεγε στο διπλανό μαγαζί πάιζει ο άντρακλας Ρουβάς και πιο δίπλα ο άλλος άντρακλας η Πρωτοψάλτη ξεκαρδίζονταν και όχι πριν 50 χρόνια αλλά πρόσφατα.

Το χιούμορ του Σεφερλή είναι απαίσιο και είναι ξεκάθαρο νομίζω από τα μηνύματα που έγραψα. Θέλω να την δω την ταινία του για να ΜΗΝ γελάσω, δεν υπάρχει γιατρειά στον μαζοχισμό μου. Είμαι μέγιστος σκουπιδοφάγος φυσικά αφού μου αρέσουν οι ταινίες τρόμου και η μέταλ μουσική και γι'αυτό δεν έχει νόημα να πω σε φαν του Σεφερλή ότι τα σκατά που τρώω είναι καλύτερα από αυτά που τρώει αυτός.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.879
Likes
14.415
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Που γράφω για ψευτοκουλτουριάτηδες;
Εδώ :
Τι σχόλια διαμάντια είναι αυτά!

"Επιτέλους αφήστε τα κόμπλεξ κ περάστε όμορφα κ ξέγνοιαστα για λίγες ώρες
Δεν είναι όλα κουλτούρα στη ζωή"

"Και φυσικα και ο κουλτουριαρης επιτρεπεται να γελασει με ενα πεσιμο, δεν ειναι κακο, δεν θα τον μαλωσει κανεις Εχω βαρεθει τους Λουληδες και την ψευτοκουλτουρα, εχουν γινει ολοι διανοοουμενοι ξαφνικα."

"Τις δήθεν πολυτέλειες αφήστε τες. Εμείς η χαμηλής νοημοσύνης διασκεδάζουμε και περνάμε ευχάριστα εσείς που είστε από βασιλικούς κω@@ους τραβάτε να ακούσετε Μπετόβεν στη λυρική σκηνή."
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.416
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Πάντως αξίζει να επισημανθεί ότι ο κος Σεφερλής έκανε μια προσπάθεια φέτος στο θέατρο να "εξιλεωθεί" στην κολυμπήθρα του Σιλωάμ της πολιτικής ορθότητας, παίζοντας στο μιούζικαλ "Hairspray" . Το συγκεκριμένο μιούζικαλ για όσους δεν το γνωρίζουν είναι ένας ύμνος στη διαφορετικότητα και ο Σεφερλής σε αυτό υποδύεται το ρόλο της εύσωμης μητέρας, που είχε υποδυθεί στην κινηματογραφική του μεταφορά (από τον τρισμέγιστο Τζον Γουότερς) η "θεική" Divine (ας είναι ελαφρύ το χώμα που τη σκεπάζει). Προσωπικά ακόμα δεν έχω πάει να το δω εξ'αιτίας ακριβώς της μέχρι πρότινος στάσης του Σεφερλή σε αυτά τα ζητήματα. Κάτι με "γαργαλάει¨" να το κάνω, πάντως, αν και ακόμα διατηρώ κάποιες "αντιστάσεις"
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Stockholm...Στοκχόλμη 1973, O Λαρς ένας Αμερικανός πρώην κατάδικος, εισβάλλει στη μεγαλύτερη τράπεζα της Σουηδικής πρωτεύουσας με σκοπό, όχι μόνο να αδειάσει το χρηματοκιβώτιο, αλλά και να απαιτήσει από τις αρχές να ελευθερώσουν τον φυλακισμένο φίλο του.
Βασισμένη στην αληθινή ιστορία που δημιούργησε τον ψυχολογικό όρο «Σύνδρομο της Στοκχόλμης».
Συμπαθητικη ταινια, ο πρωταγωνιστης στον κοσμο του...
3_10
....αμφιβαλω εαν ειχε αποφασισει τι πραγματικα ηθελε να κανει εκεινη την ημερα και για αυτο αλλωστε πηρε και αυτο που του αξιζε.
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Πάντως αξίζει να επισημανθεί ότι ο κος Σεφερλής έκανε μια προσπάθεια φέτος στο θέατρο να "εξιλεωθεί" στην κολυμπήθρα του Σιλωάμ της πολιτικής ορθότητας, παίζοντας στο μιούζικαλ "Hairspray" . Το συγκεκριμένο μιούζικαλ για όσους δεν το γνωρίζουν είναι ένας ύμνος στη διαφορετικότητα και ο Σεφερλής σε αυτό υποδύεται το ρόλο της εύσωμης μητέρας, που είχε υποδυθεί στην κινηματογραφική του μεταφορά (από τον τρισμέγιστο Τζον Γουότερς) η "θεική" Divine (ας είναι ελαφρύ το χώμα που τη σκεπάζει). Προσωπικά ακόμα δεν έχω πάει να το δω εξ'αιτίας ακριβώς της μέχρι πρότινος στάσης του Σεφερλή σε αυτά τα ζητήματα. Κάτι με "γαργαλάει¨" να το κάνω, πάντως, αν και ακόμα διατηρώ κάποιες "αντιστάσεις"
Να πας! Είναι ένα υπέροχο κείμενο , εξαιρετικη παραγωγή, για τις φωνές κ τους ηθοποιούς δεν έχω λόγια! Στην κυριολεξία δάκρυσα όχι μια φορά κ όχι από τα γέλια εξαιτίας του Σεφερλή.
Συγγνώμη , για τον τόνο αλλά τον Σεφερλή τον σιχαίνομαι, μου προκαλεί αηδία. Όχι απλά αλλάζω κανάλι αν τον πετύχω, κ τώρα η πλάκα είναι ότι ο σύζυγος με κοροϊδεύει που πήγαμε κ το πρότεινα κ εγώ μάλιστα. Θέλαμε να πάμε θέατρο , ξαφνικά, αργά , δεν βρίσκαμε θέσεις σε τίποτα από αυτά που μας ενδιέφεραν κ το πρότεινα λόγω του κειμένου. Πήγαμε 4 άτομα σχεδόν με αμφίεση πράκτορα , μη μας δει κ κανενας γνωστός στο Σεφερλή ( τελικά γνωστό συναντήσαμε.. ), είμαστε σαν τις μύγες μέσα στο γάλα κ κατά τη διάρκεια της παράστασης κοιταζομασταν συνωμοτικά κ λεγαμε είναι καλό, πολύ καλό!
Ο Σεφερλής ήταν τίμιος, έκανε κάνα δυο απο τα αποτυχημένα αστεία του , όπου το κοινό του ξεσαλωσε, αλλά δεν ήταν αρκετά να χαλάσουν τη μαγική αυτή ατμόσφαιρα! Να πας , είναι από τις καλύτερες παραστάσεις που έχω δει!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Ο κόσμος που γελούσε με τον Χατζηχρήστο πριν πενήντα χρονια όσο να πεις ήταν άλλου επίπεδο με το σημερινό όπου όλοι μας λίγο πολύ ένα σχολείο το έχουμε βγάλει. Όσο για το Μουστάκα, τότε ναι ήταν ταμπού η γκέυ κοινότητα και λάμβανε συχνά χλευασμού .
Σήμερα ομωσ, να αναπαράγεις σεξιστικά φαλλοκρατικά μισογυνικα αστεία με ένα κοινό από κάτω να ξεκαρδίζεται, είναι πλέον χυδαίο και επικίνδυνο.
Όταν εν έτη 2020 προβάλεις το μοντέλο του άντρα του πολλά βαρύ που θα ρίξει ένα βλέφαρο/χέρι στην ημίγυμνη ενώ είναι παντρεμένος με το «κύτος» και παράλληλα χλευάζει κάθε γκευ και κάθε τι διαφορετικό από αυτόν για να τονίσει τον ανδρισμό που του τρέχει από τα μπατζάκια , μιλάμε για στροφή στο μεσαίωνα. Και μιλώντας για μεσαίωνα να θυμηθούμε ότι εκεί χρησιμοποιούσαν νάνους για τα «νουμερά τους»
Αν θέλεις αυτό να είναι το επίπεδο σου με γεια σου με χαρά σου, μη το βαφτίζεις όμως φυσιολογικό γιατί δεν είναι, είναι μιαρό και αν αυτό μας κάνει τους υπόλοιπους ψευτοκουλτουριαρηδες, προσωπικά δέχομαι την ταμπέλα σου με χαρά.

Το να μην θεωρεις αστειο ή ταλαντούχο τον Σεφερλη το καταλαβαινω, το να θεωρεις επικινδυνο και χυδαιο το χιουμορ του το βρισκω υπερβολικο! Η σατιρα δεν εχει ορια! Θες να μου πεις οτι εσυ δεν εχεις δωσει χυλοπιτα σε καποιον επειδη ειναι υπερβαρος ή επειδη ηταν κοντος ή επειδη δεν σε ικανοποιουσε το μεγεθος του πεους του, ή εκει δεν πιανει ρατσισμος; Επικινδυνο ειναι να θελουμε να καταργησουμε την τεχνη ή να κυνηγαμε με μηνυσεις εκφρασεις που προσβαλουν μειονοτητες και υποκριτικο οταν την ιδια ωρα δεν ειναι αναγνωρισμενα τα δικαιωματα τους! Στις ΗΠΑ οι αστυνομικοι κανουν συνεχως ελεγχους σε μαυρους (πολυ πιο συχνα απο οτι σε λευκους) βαζοντας τους εξαντλητικα προστιμα για οδηγικες παραβασεις ή αλλες μικροπαραβασεις που δεν εχουν λεφτα να πληρωσουν με αποτελεσμα να γεμιζουν οι φυλακες με μαυρους για μικροπαραβασεις, οι πιθανοτητες να σου συμβει αυτο ενω εισαι λευκος ειναι ελαχιστες! Την ιδια ωρα στην Αμερικη εχουν συζητηση για το αν πρεπει να αποκαλουν με το ουδετερο τους Τζεισον- Αντιγονη (δεν το λεω ειρωνικα απλα δεν ξερω το ονομα αυτης της ομαδας) της Αμερικης! Οταν ο ρατσισμος εφαρμοζεται απο το κρατος και καταλυει την ισονομια οπως γινεται με τους μαυρους στις ΗΠΑ, ή οπως γινεται με την απαγορευση υιοθεσιας παιδιων απο ομοφυλοφιλους, ή με την μη απονομη υπηκοοοτητας σε χρονια μεταναστες στην χωρα μας τοτε ναι ειναι επικινδυνο! Το με τι θα κανουμε πλακα ομως το τι μας αρεσει στο θεατρο και στο σινεμα και το τι επιφυλαξη εχει καθε ανθρωπος απεναντι σε μια κοινωνικη ομαδα ειναι δικο του θεμα! Καλλιστα μπορει μια γυναικα να με απορριψει γιατι δεν την ικανοποιει το μεγεθος του αντρικου μου μοριου και να με χλευασει για αυτο, εγω να εκφρασω αρνητικη αποψη για την ιδιαιτερη καστα των ταξιτζηδων, εσυ να εχεις επιφυλαξη απεναντι σε ομοφυλοφιλους ή κοντους γιατι θεωρεις οτι εχουν κομπλεξ, εγω απεναντι σε παχυσαρκους, ο φιλος μου ο Θανασης απεναντι σε Αλβανους και παει λεγοντας. Το θεμα ειναι να ειμαστε ολοι ισοι απεναντι στον νομο!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.186
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom