Κινηματογραφική κουβέντα....

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.472
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Έχει βγει στους κινηματογράφους αυτό;


Δε νομίζω να βγει στους κινηματογράφους. Στην πλατφόρμα amazon prime το έβαλαν. Υποθέτω ότι κυκλοφορεί και με τους γνωστούς τρόπους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.472
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Για πες δυο λόγια γι αυτό, ον τόπικ είμαστε νομίζω. Τι στοιχίζει, πώς το βλέπεις σε σύγκριση με το netflix
Το φθηνότερο πακέτο έχει 5ε το μήνα. Από εκεί και πέρα έχει και υποσυνδρομες όπως στο hbo που πληρώνεις παραπάνω κι έχεις κι άλλες επιλογές. Σε αυτές τις υποσυνδρομες έχει και αρκετά σύγχρονες ταινίες γιατί η απλή συνδρομή έχει κυρίως παλιές ταινίες ή σύγχρονες σαπιες.

Το προτιμώ από νετφλιξ γιατί έχει πολλές ταινίες τρόμου και όλα τα επεισόδια South Park και two and a half men που μ'ενδιαφερουν.

Έχει πολλές δικές του παραγωγές και σε σειρές και σε ταινίες και σε ντοκιμαντέρ.

Έχει ένα μεγάλο αρνητικό. Σκληρό localisation και στην Γαλλία πολλές ταινίες είναι μόνο στην μεταγλωττισμενη έκδοση πχ.

Έχει free trial ένα μήνα νομίζω. Αξίζει να το βάλεις και να κόψεις κίνηση.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Το φθηνότερο πακέτο έχει 5ε το μήνα. Από εκεί και πέρα έχει και υποσυνδρομες όπως στο hbo που πληρώνεις παραπάνω κι έχεις κι άλλες επιλογές. Σε αυτές τις υποσυνδρομες έχει και αρκετά σύγχρονες ταινίες γιατί η απλή συνδρομή έχει κυρίως παλιές ταινίες ή σύγχρονες σαπιες.

Το προτιμώ από νετφλιξ γιατί έχει πολλές ταινίες τρόμου και όλα τα επεισόδια South Park και two and a half men που μ'ενδιαφερουν.

Έχει πολλές δικές του παραγωγές και σε σειρές και σε ταινίες και σε ντοκιμαντέρ.

Έχει ένα μεγάλο αρνητικό. Σκληρό localisation και στην Γαλλία πολλές ταινίες είναι μόνο στην μεταγλωττισμενη έκδοση πχ.

Έχει free trial ένα μήνα νομίζω. Αξίζει να το βάλεις και να κόψεις κίνηση.
Σε υλικό νομίζω είναι πολλές κλάσεις πάνω από το Netflix, αλλά ακριβώς αυτό... πολλά στις υποσυνδρομές και συγκεκριμένες αγορές.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Είδα το καινούργιο borat και πραγματικά δεν έχω λόγια. Πίστευα ότι τίποτα δεν θα ξεπεράσει το Who is America που είχε ξεβρακωσει στην κυριολεξία έναν πολιτικό κι όμως το κατάφερε. Δεν θέλω να πω τίποτα περισσότερο για να μην το χαλάσω σε κανέναν. Είναι στο ίδιο επίπεδο με την πρώτη ταινία για μένα.

Μακάρι να συνεχίσει αυτός ο άνθρωπος αυτό που κάνει.
Ειχες παρει χαμπαρι οτι ο Sasha Baron Cohen ειχε φτιαξει μια ακομη περσονα παλιοτερα, τον Ali G, που τον εχουμε δει ως σωφερ της Μαντονα στο βιντεο κλιπ Music? Τι μορφαρα!
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.472
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Ειχες παρει χαμπαρι οτι ο Sasha Baron Cohen ειχε φτιαξει μια ακομη περσονα παλιοτερα, τον Ali G, που τον εχουμε δει ως σωφερ της Μαντονα στο βιντεο κλιπ Music? Τι μορφαρα!

Φυσικά! Borat, Ali g και Bruno είναι οι χαρακτήρες που έκανε απ'οταν είχε την εκπομπή στην Αγγλία και τρολαρε Ευρωπαίους. Το πήγε ΗΠΑ και το απογειωσε.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Συναρπαστική και γεμάτη ζωή.... ξεκινώντας ως γαλατάς σε μια από τις φτωτότερες περιοχές του Εδιμβούργου.

Η ταμπέλα στο σημείο που γεννήθηκε στο Fountainbridge.
Φωτογραφία0381.jpg
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Ξεκινάει σήμερα το 61ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης.

Σινεμά με κάθε τρόπο, φεστιβάλ με κάθε τρόπο. Το 61ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης επιστρέφει online από τις 5 έως τις 15 Νοεμβρίου με ανεξάρτητο σινεμά από όλο τον κόσμο, με την πρόσφατη ελληνική παραγωγή, με συναρπαστικά αφιερώματα, με ανατρεπτικές ταινίες που θα μας ταξιδέψουν στα τέσσερα σημεία του ορίζοντα σε αυτές τις απρόβλεπτες και πρωτόγνωρες ημέρες που ζούμε. Σας περιμένουμε στο www.filmfestival.gr όπου θα μπορείτε να παρακολουθήσετε 177 ταινίες.
https://www.filmfestival.gr/el/news...sto-61o-festival-kinimatografou-thessalonikis
Κάντε εύκολα εγγραφή και παρακολουθήσετε online όποιες ταινίες θέλετε με μόλις 3 ευρό!
Υπάρχουν και συνδυαστικά πακέτα με 10-17 ταινίες σε οικονομικότερη τιμή.
Εγώ έκανα ήδη εγγραφή και περιμένω να ανοίξει η πλατφόρμα στις 10.πμ για να παρακολουθήσω τις πρώτες ταινίες.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Δύο ταινίες που μπορούμε να δούμε online μόνο σήμερα στο 61ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης είναι οι επιλογές μου για σήμερα.

Ου μισήσεις
Non odiare του Μαουρο Μαντσινι.

Μια ταινία που ήδη απέσπασε δύο βραβεία, Καλύτερη Ανδρική Ερμηνεία, Καλύτερη Ιταλική Ταινία – Venice IFF 2020 είναι μια απο τις επιλογές μου σήμερα. Θα είναι διαθέσιμη για online προβολή 6/11/2020 απο τις 10.00πμ και για 24 ώρες.


Ο Σιμόνε Σέγκρε, διακεκριμένος χειρουργός εβραϊκής καταγωγής, έχει εδώ και καιρό αποκοπεί από τις ρίζες του. Επιστρέφοντας από προπόνηση κωπηλασίας, βρίσκει στον δρόμο έναν ετοιμοθάνατο άνδρα, που έχει αφεθεί αβοήθητος μετά από τροχαίο. Ο Σιμόνε σπεύδει να τον βοηθήσει, αλλά τον εγκαταλείπει τελικά στη μοίρα του, μόλις αντικρίζει ένα ναζιστικό τατουάζ. Στοιχειωμένος από ενοχές, εντοπίζει την οικογένεια του θύματος και έρχεται αντιμέτωπος με τις πράξεις του. Το πορτρέτο μιας κοινωνίας σε αποσύνθεση, που μεταλλάσσεται σταδιακά σε εκτροφείο μίσους.
https://www.filmfestival.gr/el/movie/movie/13277
Και η τέταρτη σκηνοθετική απόπειρα και δεύτερη μεγάλου μήκους ταινία του Γκιγιόμ Μπρακ.

À L'abordage- Πρόσω ολοταχώς


O Φελίξ περνά μια νύχτα πάθους με την Άλμα στο Παρίσι, η οποία όμως φεύγει την επόμενη κιόλας μέρα για να βρει τους δικούς της στη νότια Γαλλία. Ο Φελίξ, αποφασισμένος να την κρατήσει στη ζωή του, παρέα με τον κολλητό του από τα προάστια, τον Σερίφ, φορτώνονται με το έτσι θέλω στον Εντουάρ, ένα καλομαθημένο πλουσιόπαιδο, ο οποίος θα τους μεταφέρει στον προορισμό τους. Μια διαπεραστική και παιχνιδιάρικη απεικόνιση των κοινωνικών και πολιτιστικών στρωμάτων της σύγχρονης γαλλικής κοινωνίας, διανθισμένη με τα αιώνια ερωτήματα της αγάπης και της φίλιας.

https://www.filmfestival.gr/el/movie-tiff/movie/13261
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Αρκετά ενδιαφέρουσα η Γιαπωνέζικη ταινία{νέτφλιξ}

ΜΗΤΡΙΚΟΙ ΔΕΣΜΟΙ

Η ιστορία μιάς οικογένειας που ζεί στο περιθώριο,στην απόλυτη εξαθλίωση...,με κεντρικό πρόσωπο μιά μάννα αδιάφορη,υστερική ,ανίκανη να υπηρετήσει το ρόλο της...
και παιδιά τα οποία καλούνται να ωριμάσουν πρόωρα χάνοντας την αθωότητα και ξενοιασιά της παιδικής και αργότερα εφηβικής ηλικίας και να σηκώσουν βάρη και ευθύνες υπερβολικές,,ασυμβίβα στες με την ηλικία τους και ολέθριες.
Η ταινία έχει αρκετά κοινά στοιχεία με το ΚΑΠΕΡΝΑΟΥΜ και τα ΠΑΡΑΣΙΤΑ ....όσον αφορά την τραγικότητα των ηρώων ,την σκληρότητα στην οποία ζουν ...
με μιά διαφορά στο Καπερναούμ βλέπουμε τα παιδιά να συναισθάνονται και να κατακεραυνώνουν την εκμετάλευση που υφίστανται απο τους γονείς ...
ενώ εδώ ο κύριος πρωταγωνιστής {τραγική φιγούρα}}παιδί και μετέπειτα έφηβος αρνείται να δεί την πραγματικότητα και αυτοκαταστρέφεται
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Μην χάσετε το
Ου μισήσεις - Non odiare του Μαουρο Μαντσινι
για όσο υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα online εισητήρια. Επάξια και θα έλεγα ανώτερη των βραβείων που ήδη απέσπασε στο φεστιβάλ της Βενετίας.Εξαιρετική φωτογραφία και σενάριο.

Το À L'abordage- Πρόσω ολοταχώς συμπαθητική και εύπεπτη ταινία αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom