Κινηματογραφική κουβέντα....

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Φοβερό ντοκιμαντέρ στην κοσμοτε "Greece without columns", για την καθημερινότητα στην Ελλάδα τη δεκαετία του 50. Παραγωγή BBC, τρομερό food for thought με παθογένειες ορισμένες εκ των οποίων υπάρχουν μέχρι σήμερα. Απίστευτες σκηνές από ρουσφέτια σε υπουργεία που πλημμυρίζουν από ψηφοφόρους και τρομερές σκηνές επαρχίας. Από τα καλύτερα που έχω δει.
γι αυτο λες;; ο Μαυρογιαλούρος σε πλήρη δραση..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.269
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το geographic δεν μου πολυαρεσει. Στο History καποιες φορες που 'χα χαζεψει κατι αδιαφορα ειχα πετυχει αλλα θα του δωσω πιο πολυ σημασια μιας που λες πως βρισκεις διαφορα ενδιαφεροντα πραγματα, η αληθεια ειναι πως ειχα κολλησει με τα ντοκιμαντερ του Νετφλιξ, καποια ηταν πολυ καλα και κολλησα.
Ένα που έχω σταμπαρει είναι για τα ευρήματα στην Κερο. Νομίζω το δείχνουν 2η ή 3η Κυριακή του Δεκεμβρίου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.269
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
γι αυτο λες;; ο Μαυρογιαλούρος σε πλήρη δραση..
Σωστά! Αλλά αυτό είναι απόσπασμα, είναι μεγαλύτερης διάρκειας το ντοκιμαντέρ ολόκληρο. Καταλαβαίνει πολλά κανείς γιατί είμαστε όπως είμαστε, ειδικά το δημόσιο, αλλά και το πια η πρόοδος έχει επιτευχθεί.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.269
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

Αυτο πρεπει να ειναι ολόκληρο..
Μπινγκο. Η εμφάνιση του Αντρέα στο τέλος όλα τα λεφτά. Αλλά το χαιλαιτ είναι οι ψηφοφόροι στα υπουργεία, δε χωράνε να δουλέψουν οι υπάλληλοι...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Ένα που έχω σταμπαρει είναι για τα ευρήματα στην Κερο. Νομίζω το δείχνουν 2η ή 3η Κυριακή του Δεκεμβρίου.
το εχουν στην ενότητα ιστορια διαθεσιμο μεχρι το 2030 "Κερος το μυστηριο των σπασμενων ειδωλίων" .. το εχω δει ειναι πολύ καλό..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.269
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
το εχουν στην ενότητα ιστορια διαθεσιμο μεχρι το 2030 "Κερος το μυστηριο των σπασμενων ειδωλίων" .. το εχω δει ειναι πολύ καλό..
Που ειναι αυτή η ενότητα;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Εν τω μεταξυ βλέπω τωρα ότι και το "Ελλάς χωρις κολόνες" το εχει διαθεσιμο μεχρι τελος του 21.. το βρηκα στο αλφαβητικό ευρετηριο του COSMOTE history..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.269
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πρέπει να δω αυτές τις λειτουργίες, δεν τις ξέρω καν, μόνο να δω τις προηγούμενες 7 μέρες ξέρω. Σε ευχαριστώ πολύ. Δε.με βλέπω να σηκώνομαι από τον καναπέ. Ναι, συνδεδεμένο με το ρούτερ είναι.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Artekino Festival 2020


Για 5η χρονιά το κινηματογραφικό φεστιβάλ ArteKino επιστρέφει στη καθημερινότητά μας από 1η έως τις 31 Δεκεμβρίου με ταινίες που φέρουν αρώματα από κάθε γωνιά του πλανήτη και που σίγουρα έχουν κάτι ξεχωριστό να μας πουν.
Για όλο το Δεκέμβριο του 2020, βλέπετε υπέροχες ευρωπαϊκές ταινίες εντελώς δωρεάν, ψηφίζετε την αγαπημένη σας και κερδίζετε, ανάμεσα σε άλλα, ένα ταξίδι στο Φεστιβάλ του Λοκάρνο για το 2021.

https://www.artekinofestival.com/festival/artekino-festival/2020?now=1
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom