Κινηματογραφική κουβέντα....

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Είδα το Our father στο Netflix. Πρόκειται για αληθινή ιστορία ενός γιατρού
που γονιμοποιούσε γυναίκες με δικό του σπέρμα αντί δωρητών.
Έκπληκτος o_O για τον αριθμό των παιδιών που γεννήθηκαν και το κενό της νομοθεσίας.
 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
939
DEEP WATER κοινωνική-δραματική ταινία με τον Μπεν Αφλεκτ κ την Ανα ντε Αρμας..
Είναι μια δυνατή ταινία που μου άρεσε και με έκανε να σκέφτομαι πως θα μπορούσα να είχα βρεθεί σε ανάλογη δύσκολη θέση εάν είχα την ατυχία να γνωρίσω τέτοια γυναίκα.



voody-online.com/load/dramaa/28613-Deep-Water-2022.html
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.301
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
DEEP WATER κοινωνική-δραματική ταινία με τον Μπεν Αφλεκτ κ την Ανα ντε Αρμας..
Είναι μια δυνατή ταινία που μου άρεσε και με έκανε να σκέφτομαι πως θα μπορούσα να είχα βρεθεί σε ανάλογη δύσκολη θέση εάν είχα την ατυχία να γνωρίσω τέτοια γυναίκα.



voody-online.com/load/dramaa/28613-Deep-Water-2022.html
Η αλήθεια είναι ότι φωτιά δεν αρπάζει με τιποτε ο Μπεν.
 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
939
Είδαμε την ταινία Sweet Autumn (2020) και μας άρεσε για τις όμορφες εικόνες της εξοχής, τα χρώματα, τα γλυκά, τους ηθοποιούς, το ρομαντικό σενάριο..

Sweet Autumn (2020)

 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μήπως είναι λίγο γλυκανάλατα αυτά που μας προτείνεις βρε @Spark ?
Εμείς είδαμε σε θερινό σινεμαδακι τα «μαγνητικά πεδία» και μας άρεσε πολύ! Δυο αντι-ήρωες σκλάβοι μιας ανιαρης μικροαστικής ζωούλας που όμως συναντιούνται με έναν αναπάντεχο τρόπο, σπάζοντας άμυνες στερεότυπα φόβους. Ενθυμούμενοι -έστω και σε μεγάλη ηλικία- τα όνειρα που είχαν κάποτε και συνειδητοποιώντας τι ήταν αυτό που τους έκανε να τα απωθήσουν.
 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
939
Μήπως είναι λίγο γλυκανάλατα αυτά που μας προτείνεις βρε @Spark ?
Μακάρι να ποστάρουν εδώ και άλλοι ταινίες που είδαν και τους άρεσαν.
Το γούστο είναι προσωπική υπόθεση, υπάρχουν και οι κριτικές κ αξιολόγηση όπως imdb: number
 
Last edited:

MVSylvia

Member
Μηνύματα
530
Likes
2.280
Ειδα σε θερινο το The good boss με τον Χαβιε Μπαρδεμ.

Δεν καταλαβα πώς περασε το διωρο. Επιτελους κατι διαφορετικο. Δεν θα το ελεγα ουτε κωμωδια, ουτε δραμα. Κατι στη μεση, με αρκετο βαθος.

Επισης ειδα την απολυτη ταινιαρα αν κ εκτος μεγαλης οθονης ειναι καπως δυσκολο να την απολαυσει κανεις, το everything, everywhere, all at once. Λιιιγο στο τελος μου τα χαλασε αλλα μιλησε στην καρδια μου αυτη η ταινια, ειναι μια μεταμοντερνα σπουδη στον μηδενισμο κ στο πώς κανεις μπορει να φτιαξει ενα δικο του νοημα σε εναν κοσμο που τιποτα δεν εχει νοημα, ενα ολοκαινουριο ειδος ταινιας που δεν ανηκει σε κανενα αλλο, πρεπει να βρεθει μια νεα ορολογια. Επαθα πλακα, ηθελα να σηκωθω κ να χειροκροτησω.
 

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
939
Επισης ειδα την απολυτη ταινιαρα αν κ εκτος μεγαλης οθονης ειναι καπως δυσκολο να την απολαυσει κανεις, το everything, everywhere, all at once. Λιγο στο τελος μου τα χαλασε αλλα μιλησε στην καρδια μου αυτη η ταινια, ειναι μια μεταμοντερνα σπουδη στον μηδενισμο κ στο πώς κανεις μπορει να φτιαξει ενα δικο του νοημα σε εναν κοσμο που τιποτα δεν εχει νοημα, ενα ολοκαινουριο ειδος ταινιας που δεν ανηκει σε κανενα αλλο, πρεπει να βρεθει μια νεα ορολογια. Επαθα πλακα, ηθελα να σηκωθω κ να χειροκροτησω.
μπράβο αυτή είναι ταινιάρα! Everything Everywhere All at Once (2022) - IMDb
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Εγώ δυστυχώς προχθές έχασα την ώρα μου στην Αγέλη προβάτων. Πολλά υποσχόμενη, αλλά σκέτη απογοήτευση για εμένα. Οι ηθοποιοί κατέβαλλαν μεγάλη προσπάθεια να κρατήσουν ένα επίπεδο. Επίσης όταν στο τέλος είδα ότι σενάριο - σκηνοθεσία είναι από τον ίδιο άνθρωπο, κάτι δεν μου έκατσε. Όση ώρα έβλεπα την ταινία, αναρωτιομουν "καλά, σεναριογράφος και σκηνοθέτης δεν μίλησαν καν πριν ξεκινήσουν τα γυρίσματα;". Τι να πω, δεν ξέρω αν την είδε κάποιος άλλος, θα ήθελα να δω πως σας φάνηκε. Κρίμα, γιατί αγαπώ πολύ τις σύγχρονες προσπάθειες του ελληνικού σινεμά, βάσει των άθλιων συνθηκών και μηδενικής υποστήριξης που έχουν να αντιμετωπίσουν, γυρίζονται διαμαντακια.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Είδα το "Καλό αφεντικό" και τη "Χαμένη κόρη". Θα μπορούσε κανείς εύκολα να πει ότι η πρώτη είναι μια "ανδρική" ταινία και η δεύτερη μια "γυναικεία". Πολύ ρεαλιστικές ταινίες και οι δύο χωρίς να παραλείπονται και οι συμβολικές στιγμές. Το "Καλό αφεντικό" είχε όμως χιούμορ και ενδιαφέρον, ενώ η "Χαμένη κόρη" είχε ένα απίστευτο βάρος και γινόταν ώρες-ώρες βαρετή. Αλλά και στις δυο ταινίες οι ηθοποιοί ήταν εξαιρετικοί, πραγματικά εξαιρετικοί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom