Ιταλία Κινητό τηλέφωνο στην Ιταλία

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Στο ταξίδι που σχεδιάζω για Τοσκάνη τον Νοέμβριο λέω να πάρω μια κάρτα sim Ιταλικής εταιρίας κυρίως για να έχω mobile internet στο κινητό, έτσι ώστε να χρησιμοποιώ χάρτες, email κτλ...


Η ερώτηση στους αγαπημένους Ιταλόφιλους είναι η εξής!

Ποιά εταιρία να προτιμήσω? ... Προφανώς όποια έχει κάποια την καλύτερη προσφορά, αλλά από κάλυψη και ειδικά 3g πώς πάμε?
Φαντάζομαι οτι υπάρχει και εκεί η καρτοκινητή έτσι? Δεν είναι ανάγκη να κάνει κάποιος συμβόλαιο!

Είναι εύκολο να προμηθευτεί κάποιος ένα πακέτο με μια sim? Εδώ πχ μέχρι και τα περίπτερα πουλάνε. Θα μπορούσα να βρω και πριν πάω Ιταλία ή δύσκολο???
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εδώ πλέον τα καρτοκινητά πρέπει να είναι δηλωμένα με ονοματεπώνυμο κι έτσι δεν νομίζω πως τα πουλάνε τα περίπτερα.Δεν γνωρίζω τι γίνεται στη γείτονα.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Και στη γείτονα ακόμα και τα καρτοκινητά πρέπει να είναι δηλωμένα..Θα βρείς ένα κατάστημα εκεί θα προμηθευτείς την κάρτα σου..Για γέμισμα "ricarica" βρίσκεις παντού..
Για 3g δεν γνωρίζω να σου πώ γιατί δεν ασχολούμαι..
Εγώ έχω πάρει Τim κι έιναι μια χαρά απο θέμα κάλυψης..
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εδώ πλέον τα καρτοκινητά πρέπει να είναι δηλωμένα με ονοματεπώνυμο κι έτσι δεν νομίζω πως τα πουλάνε τα περίπτερα.Δεν γνωρίζω τι γίνεται στη γείτονα.
Aπ'οτι ξέρω σου κάνουν επιτόπου ταυτοποίηση ακόμα και σε μίνι μάρκετ!
Αρκεί να έχεις ταυτότητα μαζί σου.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Aπ'οτι ξέρω σου κάνουν επιτόπου ταυτοποίηση ακόμα και σε μίνι μάρκετ!
Αρκεί να έχεις ταυτότητα μαζί σου.
σωστά. το μίνι μάρκετ της γειτονιάς μου έχει καμμιά εκατοστή στον πάγκο..αλά ελληνικά..
δες την ΤΙΜ που έχει την καλύτερη καλυψη. πιθανόν να έχει κατάστημα και στο αεροδρόμιο που πας. για τις ανάγκες σου ε μάθε και ιταλικά για να διαβάσεις το σαιτ...
Internet - TIM
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μετά απο 5-6 φορές στην Ιταλία και αρκετή ενασχόληση με την AS ROMA έχω αρχίσει και ψιλοκαταλαβαίνω!!

Ευχαριστώ!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σας παρακαλώ πολύ προσέχετε πού ανοίγετε τα θέματα. Βοηθήστε μας να κρατάμε το forum τακτοποιημένο ανοίγοντας τα θέματα που θέλετε στις ενότητες που τους ταιριάζουν.

Το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα της ευρώπης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom