Κλεβουν αυτοκινητα και μετα ζητουν...λυτρα!!

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Λίγο δύσκολο το περί λογαριασμού,θα εντοπιζόντουσαν αμέσως.

Μόνο αν είσαι βουλευτής μπορείς να τα κάνεις αυτά.

Χε χε, καλό!

Πάντως κι εγώ θυμάμαι να έχω ακούσει για "απαγωγές" αυτοκινήτων από παιδάκι, δεν είναι καινούργιο φρούτο.
Και αυτό που είπες ισχύει, αν π.χ. βρουν το τιμόνι ή το ραδιόφωνο θεωρείται μερική κλοπή και δε σε αποζημιώνουν σαν να ήταν ολική! :roll:
Πάντως νομίζω ότι υπάρχει ένα όριο κάποιων μηνών για την αποζημίωση, όχι χρόνων όπως είπες. Δεν είναι και πολύ ενδιαφέρον ζήτημα, αλλά από περιέργεια θα κοιτάξω το συμβόλαιό μου.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σου λεω παιδι μου απο την αστυνομια της το ειπαν.
Ειδαλλως πως τους παραδιδεις τα λεφτα?
Τα πας ο ιδιος και αν ειναι και ωραιο κομματι ο τυπος του ζητας και μια νυχτα μαζι δωρο?:haha:
Τύπου, στις 5 στο πάρκο να τα αφήσεις στον κάδο απορριμμάτων!:bleh:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για τις ασφαλιστικές ήξερα οτι τα λεφτά τα έπερνες μετά απο 3μηνο και έπρεπε να παραδώσεις και το δευτερο κλειδι που είχες.Βέβαια την αποζημίωση προσπαθουν να την ρίξουν οσο ποιο χαμηλα γίνεται, και αν κρίνεις απο τις τιμές των μεταχειρισμένων που έχουν πέσει στα τάρταρα θα πάρεις.... την μικρότερη.
Έτσι ακριβώς όπως τα λές είναι. Απλά βαριόμουν να τα γράψω και για να μην αποπροσανατολιστεί το θέμα. Thanks.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τύπου, στις 5 στο πάρκο να τα αφήσεις στον κάδο απορριμμάτων!:bleh:
Δηλαδή σας φαίνεται πιο λογικό το "Iban number 151/25456-660";

Χάλια απαγωγείς θα ήσασταν.Αλλά εξαιρετικοί βουλευτές! (συγγνώμη για τη βρισιά,κάνω απλώς χιούμορ)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έτσι ακριβώς όπως τα λές είναι. Απλά βαριόμουν να τα γράψω και για να μην αποπροσανατολιστεί το θέμα. Thanks.
Οχι, βαριοσουν... γραφεις σε 10 τοπικ ταυτοχρονα και δεν προλαβαινεις.
Το 6ο να δουμε ποτε θα το γραψεις.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.965
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Σε γνωστό πριν χρόνια συνέβη το εξής: μετά την κλοπή του αυτοκινήτου του, του τηλεφώνησε κάποιος (ας τον πούμε Παντελή) ζητώντας του ένα ποσό, δε θυμάμαι ακριβώς, ας πούμε χάριν συζήτησης 100.000 δρχ. Μετά από κάμποσα τηλεφωνήματα, κλείστηκε το ραντεβού και οι δυο πλευρές συναντήθηκαν. Ακολούθησε παζάρι, έπεσαν εκατέρωθεν προσφορές, με αποκορύφωμα την ανεπανάληπτη ατάκα του Παντελή 'άντε, επειδή σε συμπάθησα θα σου κάνω μια καλύτερη τιμή' (!!!), το ποσό κατέβηκε στις 50 χιλιάδες, ανταλλάχτηκαν χειραψίες και το αυτοκίνητο επέστρεψε στον ιδιοκτήτη του. Περνάει λίγος καιρός και ο γνωστός δέχεται τηλεφώνημα από τον Παντελή. 'Άκου', του λέει, 'έχω μια περίπτωση σαν τη δική σου, αλλά ο τύπος (σημ. μεταφραστή: ο νόμιμος ιδιοκτήτης) νομίζει ότι τον δουλεύω. Θα του δώσω λοιπόν το τηλέφωνό σου, να μιλήσετε και να του επιβεβαιώσεις ότι είμαι άτομο που κρατάει το λόγο του (!!!). Α, και να σου πω, κάνε μου τη χάρη και μην του αναφέρεις ότι εσένα σου έκανα καλύτερη τιμή, 'ντάξει?' Κόκαλο άπαντες....:shock:
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Σε γνωστό πριν χρόνια συνέβη το εξής: μετά την κλοπή του αυτοκινήτου του, του τηλεφώνησε κάποιος (ας τον πούμε Παντελή) ζητώντας του ένα ποσό, δε θυμάμαι ακριβώς, ας πούμε χάριν συζήτησης 100.000 δρχ. Μετά από κάμποσα τηλεφωνήματα, κλείστηκε το ραντεβού και οι δυο πλευρές συναντήθηκαν. Ακολούθησε παζάρι, έπεσαν εκατέρωθεν προσφορές, με αποκορύφωμα την ανεπανάληπτη ατάκα του Παντελή 'άντε, επειδή σε συμπάθησα θα σου κάνω μια καλύτερη τιμή' (!!!), το ποσό κατέβηκε στις 50 χιλιάδες, ανταλλάχτηκαν χειραψίες και το αυτοκίνητο επέστρεψε στον ιδιοκτήτη του. Περνάει λίγος καιρός και ο γνωστός δέχεται τηλεφώνημα από τον Παντελή. 'Άκου', του λέει, 'έχω μια περίπτωση σαν τη δική σου, αλλά ο τύπος (σημ. μεταφραστή: ο νόμιμος ιδιοκτήτης) νομίζει ότι τον δουλεύω. Θα του δώσω λοιπόν το τηλέφωνό σου, να μιλήσετε και να του επιβεβαιώσεις ότι είμαι άτομο που κρατάει το λόγο του (!!!). Α, και να σου πω, κάνε μου τη χάρη και μην του αναφέρεις ότι εσένα σου έκανα καλύτερη τιμή, 'ντάξει?' Κόκαλο άπαντες....:shock:
χαχαχαχχαχαχαχχαχαχ.......Παντως εχω ακουσει και περιπτωση που δωσαν τα χρηματα και το αυτοκινητο δεν επιστραφει...και κλεμμενος και γδαρμενος, Δε ξερω αλλα εγω δε θα εμπαινα στη διαδικασια να κανω τετοια πραγματα...Νομιζω οτι το πιο σωστο ειναι να απευθυνεσαι στην αστυνομια....βεβαια δε ξερω κατα ποσο βγαζεις ακρη...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σε γνωστό πριν χρόνια συνέβη το εξής: μετά την κλοπή του αυτοκινήτου του, του τηλεφώνησε κάποιος (ας τον πούμε Παντελή) ζητώντας του ένα ποσό, δε θυμάμαι ακριβώς, ας πούμε χάριν συζήτησης 100.000 δρχ. Μετά από κάμποσα τηλεφωνήματα, κλείστηκε το ραντεβού και οι δυο πλευρές συναντήθηκαν. Ακολούθησε παζάρι, έπεσαν εκατέρωθεν προσφορές, με αποκορύφωμα την ανεπανάληπτη ατάκα του Παντελή 'άντε, επειδή σε συμπάθησα θα σου κάνω μια καλύτερη τιμή' (!!!), το ποσό κατέβηκε στις 50 χιλιάδες, ανταλλάχτηκαν χειραψίες και το αυτοκίνητο επέστρεψε στον ιδιοκτήτη του. Περνάει λίγος καιρός και ο γνωστός δέχεται τηλεφώνημα από τον Παντελή. 'Άκου', του λέει, 'έχω μια περίπτωση σαν τη δική σου, αλλά ο τύπος (σημ. μεταφραστή: ο νόμιμος ιδιοκτήτης) νομίζει ότι τον δουλεύω. Θα του δώσω λοιπόν το τηλέφωνό σου, να μιλήσετε και να του επιβεβαιώσεις ότι είμαι άτομο που κρατάει το λόγο του (!!!). Α, και να σου πω, κάνε μου τη χάρη και μην του αναφέρεις ότι εσένα σου έκανα καλύτερη τιμή, 'ντάξει?' Κόκαλο άπαντες....:shock:
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha: φοβερό
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Σε γνωστό πριν χρόνια συνέβη το εξής: μετά την κλοπή του αυτοκινήτου του, του τηλεφώνησε κάποιος (ας τον πούμε Παντελή) ζητώντας του ένα ποσό, δε θυμάμαι ακριβώς, ας πούμε χάριν συζήτησης 100.000 δρχ. Μετά από κάμποσα τηλεφωνήματα, κλείστηκε το ραντεβού και οι δυο πλευρές συναντήθηκαν. Ακολούθησε παζάρι, έπεσαν εκατέρωθεν προσφορές, με αποκορύφωμα την ανεπανάληπτη ατάκα του Παντελή 'άντε, επειδή σε συμπάθησα θα σου κάνω μια καλύτερη τιμή' (!!!), το ποσό κατέβηκε στις 50 χιλιάδες, ανταλλάχτηκαν χειραψίες και το αυτοκίνητο επέστρεψε στον ιδιοκτήτη του. Περνάει λίγος καιρός και ο γνωστός δέχεται τηλεφώνημα από τον Παντελή. 'Άκου', του λέει, 'έχω μια περίπτωση σαν τη δική σου, αλλά ο τύπος (σημ. μεταφραστή: ο νόμιμος ιδιοκτήτης) νομίζει ότι τον δουλεύω. Θα του δώσω λοιπόν το τηλέφωνό σου, να μιλήσετε και να του επιβεβαιώσεις ότι είμαι άτομο που κρατάει το λόγο του (!!!). Α, και να σου πω, κάνε μου τη χάρη και μην του αναφέρεις ότι εσένα σου έκανα καλύτερη τιμή, 'ντάξει?' Κόκαλο άπαντες....:shock:
:shock::lol::lol::lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.284
Μηνύματα
886.621
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom