Γαλλία Κολμάρ ή Στρασβούργο (Καθολικό Πάσχα)

dragonver

Member
Μηνύματα
51
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Περού
Καλησπέρα,

θέλουμε να πάμε με την κοπέλα μου το τριήμερο του καθολικού πάσχα κάπου στην Γαλλία. Θα ξεκινήσουμε με το αυτοκίνητο από Αυστρία οπότε είπαμε να κινηθούμε στην Αλσατία. Είμαστε ανάμεσα σε Κολμάρ και Στρασβούργο. Αξίζει η Κολμάρ για 2 βράδια ή έχει πιο πολλά να προσφέρει το Στρασβούργο και στην επιστροφή να δούμε μερικές ώρες την Κολμάρ; Έχουμε πάει στην Μπριζ που μας άρεσε πάρα πολύ και για αυτό σκεφτήκαμε την Κολμάρ. Από εκδηλώσεις την περίοδο του Πάσχα ξέρετε αν γιορτάζεται κάτι;
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Να πατε στο Στρασβουργο για τις δυο μέρες και γυρίζοντας βλέπετε το Κολμαρ.Εχει πολλά περισσότερα πράγματα να δείτε στο Στρασβουργο. Το ιστορικό κέντρο στο Κολμαρ ειναι μικρό και μπορείς στο γυρισμό να το δεις άνετα.
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Καλησπέρα,

θέλουμε να πάμε με την κοπέλα μου το τριήμερο του καθολικού πάσχα κάπου στην Γαλλία. Θα ξεκινήσουμε με το αυτοκίνητο από Αυστρία οπότε είπαμε να κινηθούμε στην Αλσατία. Είμαστε ανάμεσα σε Κολμάρ και Στρασβούργο. Αξίζει η Κολμάρ για 2 βράδια ή έχει πιο πολλά να προσφέρει το Στρασβούργο και στην επιστροφή να δούμε μερικές ώρες την Κολμάρ; Έχουμε πάει στην Μπριζ που μας άρεσε πάρα πολύ και για αυτό σκεφτήκαμε την Κολμάρ. Από εκδηλώσεις την περίοδο του Πάσχα ξέρετε αν γιορτάζεται κάτι;
Το Στρασβούργο έχει πολλά περισσότερα μέρη να δείτε σε σχέση με το μικρό Κολμάρ.
Το Πάσχα δεν το καταλαβαίνεις καν εκεί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.086
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Στρασβούργο. Το Colmar, αν και ωραιότατο, είναι πολύ μικρό μέρος, το βλέπεις σε ώρες, και έχει πιο περιορισμένες επιλογές για το βράδυ (σε φαγητό κλπ).
Εγώ πάντως στο Στρασβούργο θα είμαι εκείνες τις μέρες...
 

dragonver

Member
Μηνύματα
51
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Περού
Ευχαριστώ για τις προτάσεις, κλείσαμε για Στρασβούργο. Taver ξέρεις αν υπάρχουν εκδηλώσεις Μ. Σάββατο και ανήμερα του Πάσχα στο Στρασβούργο, επειδή θα είσαι και εσύ εκεί όπως είπες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.236
Μηνύματα
884.554
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom