Κοπή πίτας Αθήνας 2024

Ποια μέρα θέλετε να γίνει η συνάντηση;


  • Total voters
    37

paefstra

Member
Μηνύματα
13.099
Likes
41.346
Βασικά, 5 Φεβρουαρίου θα ανοίξω ψηφοφορία για επιλογή ημερομηνίας μόνιμης κοπής πίτας κάθε χρόνο, με επιλογές:
α) Τελευταίο Σάββατο Ιανουαρίου, 20:00 μ.μ.
β) Τελευταία Κυριακή Ιανουαρίου, 14:00 μ.μ.
γ) Πρώτο Σάββατο Φεβρουαρίου, 20:00 μ.μ.
δ) Πρώτη Κυριακή Φεβρουαρίου, 14:00 μ.μ.
Εκτός φυσικά αν πέσουν κι άλλες προτάσεις στο τραπέζι για άλλες (μόνιμες) ημέρες και ώρες.
Και αρχές γενάρη καθε χρόνου θα ξεκινάμε να ψάχνουμε μαγαζί (με ψηφοφορία) για τη συμφωνημένη μέρα και ώρα.
Με αυτό τον τρόπο θα διευκολύνουμε και τους ανθρώπους που θέλουν να ταξιδέψουν από επαρχία για να παρευρεθούν, ώστε να μπορούν να κλείσουν εγκαίρως εισιτήρια ή/και να το συνδιάσουν με άλλες δουλειές τους στην Αθήνα.
Θα τελειωνουμε και με το σηριαλ "ποτε θελετε".
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Ωραία τα μακροπρόθεσμα σχέδια... αλλά τώρα, φέτος, που και πότε θα κάνουμε την πίτα μας?
Με βάση τα μέχρι τώρα δεδομένα μάλλον πάμε για Σάββατο. Προτείνω να κάνουμε μια απόπειρα για τον περσινό χώρο, το Favela All Day Bar Restaurant. Ήταν συμπαθέστατο μαγαζί με καλή εξυπηρέτηση, πάρκινγκ στην περιοχή και πρόσβαση στο μετρό.

Σήμερα είπαμε να κλείσουμε την ψηφοφορία της ημέρας διεξαγωγής. Αν μέχρι αύριο το απογευματάκι δεν έχει πέσει κάποια πρόταση μεγαλύτερης αποδοχής από το Favela, θα έλεγα να κάνει μια απόπειρα η @varioAthens (νομίζω είχες κάνει την περσινή κράτηση - αν δεν έχεις γνωστό στο μαγαζί, μπορώ να τους καλέσω εγώ) να επικοινωνήσει με το κατάστημα για μία κράτηση κατά τις 6-7 για καμία 20αρια άτομα.

Όταν έχουμε καλύτερη εκτίμηση του αριθμού συμμετοχών (μέχρι το αργότερο τα μέσα της εβδομάδας), θα είμαστε σε θέση να κάνουμε και την παραγγελία της πίτας.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
625
Likes
2.854
Δε διαφωνω με την ιδεα της μονιμης ημερομηνιας. Εχω θεμα με την ωρα της κυριακης..
14.00 ειναι ωρα που καθομαστε στο τραπεζι για φαγητο οι περισσοτεροι
απογευμα γυρω στις 7 ειναι πιστευω καλυτερη ωρα και για τις 2 μερες
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.107
Με βάση τα μέχρι τώρα δεδομένα μάλλον πάμε για Σάββατο. Προτείνω να κάνουμε μια απόπειρα για τον περσινό χώρο, το Favela All Day Bar Restaurant. Ήταν συμπαθέστατο μαγαζί με καλή εξυπηρέτηση, πάρκινγκ στην περιοχή και πρόσβαση στο μετρό.

Σήμερα είπαμε να κλείσουμε την ψηφοφορία της ημέρας διεξαγωγής. Αν μέχρι αύριο το απογευματάκι δεν έχει πέσει κάποια πρόταση μεγαλύτερης αποδοχής από το Favela, θα έλεγα να κάνει μια απόπειρα η @varioAthens (νομίζω είχες κάνει την περσινή κράτηση - αν δεν έχεις γνωστό στο μαγαζί, μπορώ να τους καλέσω εγώ) να επικοινωνήσει με το κατάστημα για μία κράτηση κατά τις 6-7 για καμία 20αρια άτομα.

Όταν έχουμε καλύτερη εκτίμηση του αριθμού συμμετοχών (μέχρι το αργότερο τα μέσα της εβδομάδας), θα είμαστε σε θέση να κάνουμε και την παραγγελία της πίτας.
Δεν δουλευει πλεον εκει η γνωστη μου... επομενως κι εσυ να παρεις το ιδιο ειναι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.248
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom