Κοπή πίτας Αθήνας 2024

Ποια μέρα θέλετε να γίνει η συνάντηση;


  • Total voters
    37

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Ευχαριστουμε πολυ τα μελη που ανελαβαν να το οργανωσουν!
Χαρηκα πολυ για τα μελη που γνωρισα ή ξανασυνάντησα, και θα ηθελα κ εγω να σημειωσω οτι μιας κ η συμμετοχη φετος ηταν μεγαλυτερη, του χρονου να επιλεξουμε εναν χωρο που να διευκολυνει το ανακατεμα και τη συνομιλια.
Ως προς αυτό, η διαφοροποίηση σε σχέση ήταν ο μεγαλύτερος αριθμός συμμετοχών. Η μουσική δυνάμωσε με το πέρασμα της ώρας.
Να έχουμε υπόψη μας ότι βγήκαμε Σάββατο απόγευμα και Καθίσαμε μέχρι τις 00.00. Δεν είναι εύκολο να βρεις Σάββατο αργά το απόγευμα μπαράκι να σου κάνει κράτηση για τόσα άτομα και χωρις ελάχιστες χρεώσεις και με χαμηλή μουσική κτλ.
Του χρόνου μπορουμε να ψάξουμε για άλλο χώρο ή να αλλάξουμε την ώρα της συνάντησης.
Πάντως από τη στιγμή που έφυγε η πρώτη παρέα είχαν ανοίξει κενά στα τραπέζια και μπορέσαμε να αλλάξουμε θέσεις.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Αυτη η @Extra muros μην δει απαστράπτον μελος του φορουμ, αμεσως να μπει μπροστα του στην φωτο να το κρυψει… τς τς τς 😜
Ηταν πολυ ωραια βραδια η χτεσινη κ χαρηκα που γνωρισα καινουρια ατομα κ ξανασυναντησα παλιοτερα μελη!
Και του χρονου με υγεια!
 
Last edited:

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.406
Ως προς αυτό, η διαφοροποίηση σε σχέση ήταν ο μεγαλύτερος αριθμός συμμετοχών. Η μουσική δυνάμωσε με το πέρασμα της ώρας.
Να έχουμε υπόψη μας ότι βγήκαμε Σάββατο απόγευμα και Καθίσαμε μέχρι τις 00.00. Δεν είναι εύκολο να βρεις Σάββατο αργά το απόγευμα μπαράκι να σου κάνει κράτηση για τόσα άτομα και χωρις ελάχιστες χρεώσεις και με χαμηλή μουσική κτλ.
Του χρόνου μπορουμε να ψάξουμε για άλλο χώρο ή να αλλάξουμε την ώρα της συνάντησης.
Πάντως από τη στιγμή που έφυγε η πρώτη παρέα είχαν ανοίξει κενά στα τραπέζια και μπορέσαμε να αλλάξουμε θέσεις.
Σιγουρα μονο ευκολο δεν ειναι να βρεθει αλλος χωρος ουτε κ να οργανωθει, απλως σαν σκεψη το ανεφερα, πως ενα μερος πιο 'ορθαδικο' διευκολυνει το ανακατεμα.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Σιγουρα μονο ευκολο δεν ειναι να βρεθει αλλος χωρος ουτε κ να οργανωθει, απλως σαν σκεψη το ανεφερα, πως ενα μερος πιο 'ορθαδικο' διευκολυνει το ανακατεμα.
Συμφωνώ. Ένας χωρος με περισσότερα σταντάκια είναι πιο βολικός.
Απλά ανέφερα τους περιορισμούς. Γιατί και πέρσι που ψάχναμε, δεν ήταν καθόλου εύκολο να βρεις μια τέτοια περίπτωση. Πολύ περισσότερο όταν προσανατολίζεσαι αποκλειστικά στο κέντρο. Τλπ όλα καλά. Και του χρόνου
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.716
Likes
11.325
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ήταν η πρώτη φορά που κατάφερα να παρευρεθώ σε επίσημη συνάντηση του φόρουμ μετά από 4 χρόνια. :)

Ευχαριστούμε πολύ τα μέλη που ανέλαβαν οργάνωση και πίτα, κάνατε πολύ καλή δουλειά! Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι του χρόνου, καλά να είμαστε, θα είναι χρήσιμο να βρούμε έναν πιο βολικό χώρο που να εξυπηρετεί "πηγαδάκια". Εγώ επειδή κάθισα όρθια κατά τις 2.5 ώρες που παρέμεινα στην εκδήλωση, είχα την ευκαιρία να συνομιλήσω με αρκετά μέλη, κάτι που θα ήταν αρκετά δύσκολο αν είχα κάτσει σε μια συγκεκριμένη θέση. Αλλά δυστυχώς νομίζω ότι όσα μέλη κάτσαμε όρθια εκεί στην είσοδο μάλλον ταλαιπωρήσαμε λίγο τους ανθρώπους που εργάζονται στο μαγαζί, καθώς ο χώρος δεν ενδείκνυται.

Χάρηκα πολύ που είδα μέλη που είχα καιρό να συναντήσω, που γνώρισα από κοντά μέλη με τα οποία συνομιλούσα διαδικτυακά αλλά δεν είχα γνωρίσει από κοντά και φυσικά που γνώρισα νέα άτομα, τα οποία δεν ήξερα καθόλου.

Καλή και καλοταξιδη χρονια να έχουμε, εύχομαι να ανταμώσουμε πάλι σύντομα! @TsAnn πάντα τυχερή να είσαι!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
Ευχαριστουμε τους διοργανωτες που μας μαζεψαν μετα απο χρονια τοσο συντομα. Η βασιλοπιτα ηταν φανταστικη. Χαρηκα που ειδα νεους και παλιους, ειδικα τον @psilos3 που ηρθε απο τοσο μακρια και πρεπει να μας πει αν αξιζ-ε (-αμε) τον κοπο αλλα και την τιμη της μπυρας :p .
Εγω νομιζω πως αυτο που ακουγοταν "να το ξανακανουμε, παιδια" ειναι ενδεικτικο του ποσο καλα ηταν.
Ας ορισουμε τελεταρχες για του χρονου εγκαιρα να βρουν κατι να μας χωραει και ας εξετασουμε και επαναληψη.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ευχαριστώ κ ευχαριστούμε όσους ενδιαφέρθηκαν και οργάνωσαν τη συνάντηση. Χάρηκα πολύ που σας είδα επιτέλους μετά από πολύ καιρό και που γνώρισα νέα μέλη και βέβαια τον @psilos3. Ήταν πολύ ομορφα. Και του χρόνου!

Υγ. Επειδή έχω τραβήξει τα ίδια επί σειρά ετών, ας μην τα φορτώνουμε όλα σε έναν-δυο ανθρώπους. Να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για χώρους και να προτείνουμε, με βάση τα κριτήρια που έθεσε ο @Triplover πιο πάνω (κέντρο, μετρο κοντά, Σάββατο βράδυ και οικονομικά , προσθέτω εγώ). Αλλιώς μια χαρά είναι και η favela.
 

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
86
Likes
575
Και γω πέρασα υπέροχα παρόλο που φαινομενικά είμαι νέο μέλος στην ομάδα. Εγγραφή Ιανουάριος 23.
Η πραγματικότητα είναι πως σας διαβάζω από το 2015 που άρχισα να κάνω πιο πολλά ταξίδια και έχω βρει απαντήσεις σε αρκετές απορίες μου, όπως συνάλλαγμα σε χώρες χωρίς ευρώ, μετακινήσεις και διάφορα άλλα, όπως μέρη να επισκεφτώ, που από μόνη μου δε θα τα ήξερα καν. Η αλήθεια είναι πως γνωρίζοντας την @paefstra τυχαία από κάπου αλλού, με παρακίνησε να κάνω την έγγραφη και να μπω επίσημα στην παρέα. Εχω μεγάλη χαρά για αυτό, γιατί οι φίλοι μου γενικά ή δεν ενδιαφέρονται για ταξίδια εκτός Ελλάδας, ή δεν έχουν τη δυνατότητα, ή το βρίσκουν πολύ κουραστικό, η προτιμούν μόνο τα χωριά τους, η χάλανε τα χρήματα τους σε άλλα πράγματα. Κανα δυο που τους έχω ψήσει για ταξίδια τα τελευταία χρόνια και έχω κανονίσει μαζί τούς μου έχουν βγάλει ελαφρώς την ψυχή, κυρίως για εισιτήρια και διαμονή που εγώ προσωπικά τα κλείνω αρκετούς μήνες πριν για να πετύχω τις τιμές που θέλω.
Δεν θέλουν, και το αποτέλεσμα είναι να ψάχνουν τελευταία στιγμή και να γκρινιάζουν που τα βρήκαν ακριβά.
Τέλος πάντων... 😂 😂
Ενα άλλο που χάρηκα πολυ είναι πως όλοι εμείς εκεί χθες μιλούσαμε μεταξύ μας και δεν ασχοληθήκαμε με τα κινητά μας πάρα μόνο για να δείξουμε φωτογραφιες από ταξίδια.
Εύγε μας, και να το ξανακάνουμε.
Επίσης ευχαριστουμε τον @psilos3 που ήρθε απο μακριά να πιει 2 μπύρες μαζί μας.
Η βασιλόπιτα ήταν φανταστική!
Καλά ταξίδια παιδιά, και μια χρονιά όπως την ονειρεύεστε.
Και μην ακούω βλακειες ότι είναι δίσεκτο και γρουσουζιά και τέτοια. 😂
Κερδίζουμε όλοι μια μέρα παραπάνω για ταξίδι, και εγώ έχω επιτέλους κανονικά Γενέθλια στις 29 Φλεβάρη ❤
 
Last edited:

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.017
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Καλησπέρα κι από εμένα! Δεν τους γνώρισα όλους δυστυχώς αλλά πέρασα πολύ ωραία! Όλοι όσοι γνώρισα ήταν συμπαθεστατοι.
Ένα ευχαριστώ κι από εμένα στους συνδιοργανωτές, στον psilos3 που ήρθε από τη Θεσσαλονίκη και σε όλα τα υπόλοιπα μέλη που παραβρέθηκαν! Καλά ταξίδια να έχετε!
 

alvadi

Member
Μηνύματα
555
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Ευχαριστουμε τα μέλη που καταφεραν να μας μαζέψουν και να περάσουμε όμορφα και να γνωριστουμε. Ηταν μία ομορφη βραδιά με guest star τον @psilos3 που μας τιμησε.

Να είμαστε καλα λοιπον, να ταξιδεύουμε και να συναντιομαστε!
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
211
Likes
1.113
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Να ομολογήσω πως συγκρίνοντας με την περσινή συνάντηση,η χθεσινή βραδιά ήταν πολύ ιδιαίτερη και οι ώρες κύλησαν όμορφα..θα θέλαμε βέβαια να μπορούσαμε να συνομιλήσουμε και με ταξιδευτές από το δεύτερο τραπέζι, πράγμα το οποίο ήταν κάπως δύσκολο λόγω στενότητας χώρου και έντασης μουσικής.Η θετική ενέργεια που εισπράξαμε από όλους μας έδωσε ιδιαίτερη χαρά!οι εποχές είναι δύσκολες και συμφωνώ απόλυτα με τη @Mary Stardust ,οι περισσότεροι στον κύκλο μας έχουμε ανθρώπους αν όχι μίζερους, τουλάχιστον σε άλλο μήκος κύματος.. και το να έχει κανείς την ευλογία να μοιράζεται ταξιδιωτικες εμπειρίες με την οικογένεια ή/και αληθινούς φίλους, είναι κάτι αξιοζήλευτο.Η αλήθεια είναι ότι η διαβίωση στην Ελληνική πραγματικότητα είναι ψυχοφθόρα και ίσως αυτό που μας συνδέει, όσοι παρευρεθηκαμε χθες στην εκδήλωση (και αμέτρητοι άλλοι εντός και εκτός forum) είναι η επιθυμία να ΖΗΣΟΥΜΕ και όχι απλώς να επιβιώσουμε, μέσα από το καλειδοσκόπιο του εκάστοτε προορισμού και την ευεξία που βιώνουμε από την προετοιμασία έως το.. αέναο των ταξιδιωτικών αναμνήσεων.Σαν Νοσηλεύτρια, έρχομαι καθημερινά σε επαφή με τον ανθρώπινο πόνο, την ασθένεια,αλλά και το θάνατο...Ναι,τα ταξίδια είναι υπέρβαση,σε λυτρωνουν..σε κάνουν να ξεχνάς, προσωρινά ότι είμαστε όλοι εν δυνάμει ευάλωτοι στην ασθένεια,στο μοιραίο.. τέλος πάντων,ας μη γίνω κουραστική, εύχομαι να γίνονται κατά καιρούς ανάλογες συναντήσεις και θα χαιρομουν αν κάποια στιγμή ερχόταν και πιο νεαρά μέλη, γιατί,δε ξέρω αν έγινε αντιληπτό, εχθές συνοδευομασταν από (υποθέτω)το πιο νεαρό μέλος του Travelstories,την κόρη μας,με το ίδιο σαράκι για τα ταξίδια! ( Υ.Γ.) με χαροποιησε ιδιαίτερα το γεγονός ότι κέρδισε το φλουρί η @TsAnn, ένα κορίτσι πολύ χαρισματικό κατά τη γνώμη μου!:)
 

TsAnn

Member
Μηνύματα
87
Likes
896
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Η αλήθεια είναι πως αν δεν είχα γυρίσει πρόσφατα από ταξίδι, ίσως να μην είχα την τόσο έντονη διάθεση για νέες γνωριμίες 😊 Χάρηκα πάρα πολύ που ήρθα, γνώρισα πολύ ωραίους ανθρώπους και τελικώς κέρδισα και το φλουρί 🤷‍♀️
Ευχαριστώ κι εγώ με την σειρά μου όσους ασχολήθηκαν με την διοργάνωση και την νοστιμότατη πίτα.🙏
Και εις άλλα με υγεία! Καλά ταξίδια να 'χούμε.🌷
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.076
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom