Κοπή πίτας στη Θεσσαλονίκη

Πότε θέλετε να κοπεί η πίτα στη Θεσσαλονική;


  • Total voters
    51

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
Με την συμμετοχή που είδα να έχουμε στην κοπή δεν μας βλέπω να χωράμε 😅
Δεσμεύομαι όμως να μην σας αφήσω χωρίς αλκοόλ όπου και αν πάμε!
Αμα εχουμε χορηγια κρασι απο Κτημα Ασλανης, θα ερθω και εγω απο Κερκυρα μου φαινεται
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.299
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Εγώ προτείνω η επόμενη συνάντηση να είναι εκδρομικού τύπου !
Θα μπορούσαμε να το συνδυάσουμε με κάποιο από τα οινοποιεία της περιοχής
και σίγουρα ένα κρεβάτι, ράντζο, έστω στρώμα εκεί δίπλα»
Η πίτα να γίνετε εκτός έδρας
Ευτυχώς που έχουμε καλό αφεντικό @Defkalion και μας αφήνει να κάνουμε ότι θέλουμε,όχι όπως κάποια άλλα :haha:

βασιλοπιτα.JPG
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Μια ιδέα είναι να γίνετε κάθε χρόνο η κοπή πίτας, συνάντηση, ολόκληρου του φόρουμ σε διαφορετική ευρωπαϊκή πόλη, ένα διήμερο η τριήμερο για όσους μπορέσουν.
Κάποιος θα πρέπει να ασχοληθεί και να επικοινωνήσει σωστά (με αεροπορικές βασικά), στο όνομα του φόρουμ, (με την άδεια του μεγάλου αφεντικού) από το επίσημο μειλ του σαιτ ώστε με κάποιο τρόπο να δοθούν εκπτωτικά κουπόνια η κωδικοί στα μελή που επιθυμούν να παρευρεθούν, για να γίνουν τα εισιτήρια πιο φτηνά.
Αεροπορικές υπάρχουν (αιγαίου σκαι, βολοτεα, ραιαν), το φόρουμ είναι πλέον αρκετά μεγάλο και το γνωρίζουν όλοι. Θεωρώ μια τέτοια οργάνωση εφικτή. Τα καταλύματα μήνα Ιανουάριο Φεβρουάριο έχουν λογικές τιμές.
Φυσικά οι αεροπορικές δεν δίνουν τίποτε χωρίς αντάλλαγμα, (διαφήμιση) αλλά νομίζω μπορεί να γίνει.
Μια τέτοια προωθητική θα κάνει το φόρουμ πιο γνωστό, δυνατό και ίσως μεγαλώσει η εισροή εισόδων από τρίτους σπόνσορες με μια τέτοια κίνηση, συνεργασία.
Μια ιδέα μου είναι και τίποτε παραπάνω.
Αν το ξεκινήσει κάποιος (με έγκριση του Δευκαλιωνα) αν το θεωρεί εφικτό, πρέπει. να έχει καλή επικοινωνιακή κατάρτιση.
Ένα καλογραμμένο κείμενο χρειάζεται και μια συμφωνία.
(Η χι αεροπορική χορηγεί την κοπή πίτας η την ετήσια εκδρομή του τράβελστορις στη Βαρκελώνη παράδειγμα).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.422
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μια ιδέα είναι να γίνετε κάθε χρόνο η κοπή πίτας, συνάντηση, ολόκληρου του φόρουμ σε διαφορετική ευρωπαϊκή πόλη, ένα διήμερο η τριήμερο για όσους μπορέσουν.
Κάποιος θα πρέπει να ασχοληθεί και να επικοινωνήσει σωστά (με αεροπορικές βασικά), στο όνομα του φόρουμ, (με την άδεια του μεγάλου αφεντικού) από το επίσημο μειλ του σαιτ ώστε με κάποιο τρόπο να δοθούν εκπτωτικά κουπόνια η κωδικοί στα μελή που επιθυμούν να παρευρεθούν, για να γίνουν τα εισιτήρια πιο φτηνά.
Αεροπορικές υπάρχουν (αιγαίου σκαι, βολοτεα, ραιαν), το φόρουμ είναι πλέον αρκετά μεγάλο και το γνωρίζουν όλοι. Θεωρώ μια τέτοια οργάνωση εφικτή. Τα καταλύματα μήνα Ιανουάριο Φεβρουάριο έχουν λογικές τιμές.
Φυσικά οι αεροπορικές δεν δίνουν τίποτε χωρίς αντάλλαγμα, (διαφήμιση) αλλά νομίζω μπορεί να γίνει.
Μια τέτοια προωθητική θα κάνει το φόρουμ πιο γνωστό, δυνατό και ίσως μεγαλώσει η εισροή εισόδων από τρίτους σπόνσορες με μια τέτοια κίνηση, συνεργασία.
Μια ιδέα μου είναι και τίποτε παραπάνω.
Αν το ξεκινήσει κάποιος (με έγκριση του Δευκαλιωνα) αν το θεωρεί εφικτό, πρέπει. να έχει καλή επικοινωνιακή κατάρτιση.
Ένα καλογραμμένο κείμενο χρειάζεται και μια συμφωνία.
(Η χι αεροπορική χορηγεί την κοπή πίτας η την ετήσια εκδρομή του τράβελστορις στη Βαρκελώνη παράδειγμα).
Εδώ οι Αθηναίοι δε μπορούν να βρουν μέρος μέρα και ώρα και θες να κανονίσουμε και εκδρομή στο εξωτερικό. Δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Και ο,τι έχει γίνει εδώ στο βορρά έχει γίνει με την καλή θέληση και διαθεση ορισμένων μελών. Αυτά τα πράγματα θέλουν τεράστια οργάνωση και ευθύνη.
Καμία ημερισια όπως έχει ήδη γίνει καλά είναι. Έχουμε πάει Αιανή, Αμφίπολη, Πετροκέρασα και δε θυμάμαι που αλλού.
Εχουμε εδώ την @Tracer που μπορεί να μας οργανώσει αφού είναι η δουλειά του άντρα της, έχουμε τη @vicky_pl που κατέχει το κομμάτι της οινογνωσιας, τον @apos που γνωρίζει από βουνά σε περίπτωση που κάνουμε Τρεκ, την @Ivana που είναι καλή στην οργάνωση . Αν ενώσουμε τις δυνάμεις μας μπορεί να βγει μια ημερισια αλλά ταξίδι στο εξωτερικό προσωπικά το βρίσκω ανέφικτο.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Εδώ οι Αθηναίοι δε μπορούν να βρουν μέρος μέρα και ώρα και θες να κανονίσουμε και εκδρομή στο εξωτερικό. Δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Και ο,τι έχει γίνει εδώ στο βορρά έχει γίνει με την καλή θέληση και διαθεση ορισμένων μελών. Αυτά τα πράγματα θέλουν τεράστια οργάνωση και ευθύνη.
Καμία ημερισια όπως έχει ήδη γίνει καλά είναι. Έχουμε πάει Αιανή, Αμφίπολη, Πετροκέρασα και δε θυμάμαι που αλλού.
Εχουμε εδώ την @Tracer που μπορεί να μας οργανώσει αφού είναι η δουλειά του άντρα της, έχουμε τη @vicky_pl που κατέχει το κομμάτι της οινογνωσιας, τον @apos που γνωρίζει από βουνά σε περίπτωση που κάνουμε Τρεκ, την @Ivana που είναι καλή στην οργάνωση . Αν ενώσουμε τις δυνάμεις μας μπορεί να βγει μια ημερισια αλλά ταξίδι στο εξωτερικό προσωπικά το βρίσκω ανέφικτο.
Και 10 άτομα να πάνε αρχικά θα είναι πολύ κάλο για το φόρουμ. Θα είναι κάλο να επιτύχει μια τέτοια συμφωνία προβολή πιστεύω. Αυτό ας το κοιτάξει. ο ιδιοκτήτης και κατά ποσό μπορεί να γίνει.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.422
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Και 10 άτομα να πάνε αρχικά θα είναι πολύ κάλο για το φόρουμ. Θα είναι κάλο να επιτύχει μια τέτοια συμφωνία προβολή πιστεύω. Αυτό ας το κοιτάξει. ο ιδιοκτήτης και κατά ποσό μπορεί να γίνει.
Έλα να σε δω, ξεκινα την οργάνωση.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Έλα να σε δω, ξεκινα την οργάνωση.
Αυτό πρέπει να το κάνει ο Δευκαλίωνας αρχικά σε συνεργασία με κάποιο έμπιστο άτομο ώστε να επιτευχθεί μια συμφωνία. Εγώ σήμερα είμαι αύριο δεν είμαι. Έφοσον πάρει το πράσινο φως αποφασίζει μια ημερομηνία, οχι σε συνεννόηση με τα μέλη, πολλούς μήνες πριν λέγοντας ότι οποίος επιθυμεί να παρευρεθεί εκεί θα έχει έκπτωση στο ναυλο με την τάδε αεροπορική. Κατάλυμα κλείνει οποίος θέλει όπου θέλει. Μια καθορισμένη ημερομηνία και ώρα συνάντησης για την απαραίτητη φωτογραφία ντοκουμέντο και έγινε. Μια τέτοια διοργάνωση δεν θέλει ψηφοφορίες η παρακάλια. Εκείνη την ημέρα εκείνη την ώρα εκείνες οι πτήσεις. Τέλος.
Πιστεύω θα μαζευτούν αρκετοί.
Τώρα αν τα μέλη θέλουν να πάνε οπουδήποτε στην πόλη πριν η μετά την συνάντηση είναι άλλουνου παπά ευαγγέλιο.
Δεν είναι μια προωθητική των μελών για τα μέλη.
Είναι προωθητική του φόρουμ προς τα μέλη για την ευημερία του.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Κάποτε πριν χρόνια γινόταν πανελλήνια συνάντηση τραβελστοριτων με αφορμή τα γενέθλια του φόρουμ.
Αξέχαστες αναμνήσεις στο Ελατοχωρι ή στο Βόλο.

Υ. Γ. Δυστυχώς προχθές στην πίτα έμαθα ότι μας άφησε ο Βαγγέλης ο Τουμπιωτης που μας είχε μαζέψει τότε στο Ελατοχωρι. Αιωνία η μνήμη του! 😢
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.422
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ταπεινός ταξιδιώτης με όλη τη σημασία της λέξης, λιτός άνθρωπος , με επίγνωση και ευγνωμοσύνη. Ένας αληθινός περιηγητής κι ένας υπέροχος άνθρωπος. Αυτός ήταν ο Βαγγέλης. Βαριά η είδηση της απώλειας του. Θα τον θυμόμαστε πάντα με αγάπη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom