Κοπή πίτας 2019 Αθήνα

Πότε θέλετε να κόψουμε πίτα για το 2019;


  • Total voters
    30
  • Poll closed .
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Γεια σας κι από εμένα.
Έχω εναλλακτική πρόταση. Δεν εννοώ εναλλακτικό μαγαζί.
Ταβέρνα Ηλίας στο Χαλάνδρι.
Μας εγγυάται δική μας αίθουσα αν είναι Παρασκευή, που απ' ό,τι είδα χωράνε τουλάχιστον πενήντα άτομα άνετα.
Αν είναι Σάββατο πιστεύω ότι πάλι θα είμαστε άνετοι χωρίς στριμωξίδι.
Τιμή για φαγητό υποχρεωτικά, 15 με 16 ευρώ το άτομο και περιλαμβάνει προσωπικό πιάτο με μπριζόλα χοιρινή ή μπιφτέκι ή (νομίζω) παϊδάκια και στη μέση σαλάτες και μεζεδάκια. Περιλαμβάνεται και κρασί και αναψυκτικό. Όχι μπύρα (φίλε STKF, εκτός αν πιείς μόνο εσύ). Για γλυκό δε ρώτησα, αλλά θα έχουμε την Πίτα.
Βρίσκεται: Σάμου 16, Πολύδροσο Χαλάνδρι. Τηλ. 2106848610. Νομίζω το πάρκιν είναι εύκολο εκεί γύρω.
Κατά τα άλλα εγώ είμαι μέσα και στις άλλες προτάσεις.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
α) Εγώ δεν αναλαμβάνω τίποτα που να έχει να κάνει με χρήματα. Ούτε καν πίτες και τούρτες πλέον - ήταν η τελευταία φορά στα 13α γενέθλια.
β) Δεν συμφωνώ με την ταβέρνα αλλά και γενικά με το καθιστικό του πράγματος για τις συναντήσεις του φόρουμ.
Θα πουν και τα υπόλοιπα μέλη τη γνώμη τους, αλλά όπως και να έχει @travelbreak μπορείς να το οργανώσεις και ως ανεξάρτητο event.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Δεν συμφωνώ με την ταβέρνα αλλά και γενικά με το καθιστικό του πράγματος για τις συναντήσεις του φόρουμ.
Εγώ στο Βοτανικό πάντα κάθομαι. Όπως και οι περισσότεροι νομίζω. Πολλοί επίσης τρώνε (στο Βοτανικό).
αλλά όπως και να έχει @travelbreak μπορείς να το οργανώσεις και ως ανεξάρτητο event
Ας κάνουμε πρώτα το Πρωτοχρονιάτικο και για μετά βλέπουμε.
Εγώ δεν αναλαμβάνω τίποτα που να έχει να κάνει με χρήματα. Ούτε καν πίτες και τούρτες πλέον
Νομίζω ότι αν η συγκέντρωση γινόταν όπως πρότεινα εγώ, ο καθένας θα πλήρωνε στην είσοδο της ταβέρνας.
Τώρα, για τη βασιλόπιτα (που θεωρώ ότι είναι τελείως τυπικό και η αφορμή να βρεθούμε) κάτι θα κάνουμε πάλι.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Επειδή των φρονίμων τα παιδιά... και για να κανονίσουν όσοι ενδιαφέρονται να έρθουν και για να οργανώσουμε τη συνάντηση καλύτερα αυτήν τη φορά:
Προτείνετε ημερομηνίες τις οποίες προτιμάτε να κόψουμε την πίτα στην Αθήνα και βεβαίως μέρη.
Οι ημερομηνίες θα μπουν σε ψηφοφορία. Θα ήταν καλά να αφορούν μόνο τους μήνες Ιανουάριο (μετά τις 10/1) και Φεβρουάριο.

Αρχίζω προτείνοντας Παρασκευή 2/2 ή Σάββατο 3/2. (Η Παρασκευή είναι πιο βολική για εύρεση χώρου).

Επίσης προτείνω να γίνει στο Μύρτιλλο http://www.myrtillocafe.gr/el/ (το οποίο θα επισκεφτώ σύντομα).
Βρε παιδιά κανείς δε πρόσεξε το λαθος στις ημερομηνίες; Παρασκευή είναι 1/2 και Σάββατο 2/2.. Θα είμαστε ταξιδάκι αυτές τις μέρες και όταν είδα τις ημερομηνίες φοβήθηκα μήπως είχα κάνει εγώ λάθος με τις κρατήσεις!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Βρε παιδιά κανείς δε πρόσεξε το λαθος στις ημερομηνίες; Παρασκευή είναι 1/2 και Σάββατο 2/2.. Θα είμαστε ταξιδάκι αυτές τις μέρες και όταν είδα τις ημερομηνίες φοβήθηκα μήπως είχα κάνει εγώ λάθος με τις κρατήσεις!
Έχεις δίκιο, απλά έγραψα τις ημερομηνίες του σκ :) Συγγνώμη που στο έκανα αυτό, καταλαβαίνω. Το διορθώνω.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδάκια θα προτείνω δειλά δειλά τις 11/1 γιατί πιθανότατα θα μπορώ να παρευρεθώ και εγώ η ξενιτεμένη. Ξέρω ότι είναι η σχετικά πιο πρόσφατη ημερομηνία αλλά τη ρίχνω :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εγώ στο Βοτανικό πάντα κάθομαι. Όπως και οι περισσότεροι νομίζω. Πολλοί επίσης τρώνε (στο Βοτανικό).
Το έχω πει ξανά ότι εμένα στον Βοτανικό δεν μου άρεσε που ήμασταν περιορισμένοι και αναγκασμένοι να καθίσουμε και να στριμωχτούμε σε τραπέζια σαν σε ταβέρνα. Οι συναντήσεις θεωρώ ότι πρέπει να έχουν έναν πιο ανοιχτό χαρακτήρα, να μπορείς να μιλήσεις με πολλούς, έστω και για λίγο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
γιατι ΠΑ η ΣΑ κ οχι κυριακατικο μπραντς πχ που σιγουρα θα ειναι πιο ευκολα για ανευρεση μαγαζιου..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πείτε ημερομηνίες. Εμένα δεν με βολεύουν οι Κυριακές, αλλά δεν έχει σημασία.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Last edited:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.400
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom