Δανία Κοπεγχάγη εκδρομές τριγύρω

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Καλησπερα παιδες

Τι θα κοστισει να επισκεφτουμε μαλμο και λουντ?αξιζει να περασουμε μια μερα και στα 2?θα ειμαι 4 μερες στην Κοπενχαγη..
Το καλοκαίρι πήγα στο λουντ και το μετάνιωσα δεν μου άρεσε καθόλου. Αντιθέτως μου άρεσε πιο πολύ και το προτείνω το χελσινμποργκ και αρκετά το Μάλμε.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Το Μαλμε εγώ το βρήκα ομορφο! Κόστος με τρένο 100 κορώνες πήγαινε έλα το άτομο . Τα παιδιά μέχρι 12 ετών δωρεάν . Δεν τους βγάζεις καθόλου εισιτήριο. Επίσης μην πας στο Τιβολι θεωρώ ότι είναι εξαιρετικά υπερτιμημένο ! Αντίθετα το Dyrehaven το πάρκο με τα 2000 ελεύθερα ελάφια και ταράνδους είναι άκρως εντυπωσιακότερο (και δωρεάν ) αν πας νοίκιασε ποδήλατο οπωσδήποτε για να το δεις !
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Το Μαλμε εγώ το βρήκα ομορφο! Κόστος με τρένο 100 κορώνες πήγαινε έλα το άτομο . Τα παιδιά μέχρι 12 ετών δωρεάν . Δεν τους βγάζεις καθόλου εισιτήριο. Επίσης μην πας στο Τιβολι θεωρώ ότι είναι εξαιρετικά υπερτιμημένο ! Αντίθετα το Dyrehaven το πάρκο με τα 2000 ελεύθερα ελάφια και ταράνδους είναι άκρως εντυπωσιακότερο (και δωρεάν ) αν πας νοίκιασε ποδήλατο οπωσδήποτε για να το δεις !
Ευχαριστώ! Από που έβγαλες εισιτήριο?

Το καλοκαίρι πήγα στο λουντ και το μετάνιωσα δεν μου άρεσε καθόλου. Αντιθέτως μου άρεσε πιο πολύ και το προτείνω το χελσινμποργκ και αρκετά το Μάλμε.
Ευχαριστώ πολύ!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Ευχαριστώ! Από που έβγαλες εισιτήριο?
Από τον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό της Κοπεγχάγης (έχει και γκισέ και αυτόματα μηχανήματα) . Επίσης από το σταθμό αυτό ξεκινάει και το fliX bus, νομίζω με λίγο φτηνότερο εισιτήριο . Το καλο με το τρένο είναι ότι έχει κάθε 20 λεπτά .
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Ευχαριστώ πολύ! Για ένα ποτάκι μπυριτσα προς τα που πάμε? Κέντρο η προς το νορεμπρο?
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Βρήκαμε μια ωραία Μπυραρία και βλέπουμε.. Πήγαμε στην περιοχή μετά τον σταθμό αλλά πολύ παρακμή και φύγαμε..

Επίσης είχα την εντύπωση ότι στο tivoli μπορούσες να μπεις απλά να δεις όχι ότι είναι όλο με είσοδο ..
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
Γειά! Το Λουντ είναι πανέμορφο και αξίζει και μπορείς να το περπατήσεις όλο.
Το Μάλμο είναι ωραίο, ειδικά το πάρκο του, αλλά πολύ μεγαλύτερο. Δεν ξέρω αν γίνεται σε μια μέρα να τα δεις και τα δύο. Μόνο αν είσαι πολύ νωρίς στο Μάλμο και νυχτώνει αργά (αν πχ πας καλοκαίρι) ώστε να πας μετά και στο Λουντ. Αν έπρεπε να διαλέξω μόνο ένα, θα διάλεγα τα Λουντ.
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
Μάλλον θα βρεθώ Στη νήσο Fyn και στο Οντενσε, μια εβδομάδα τον Ιούλιο...
Έχετε να προτείνετε κάποια must?
Ίσως ξεκλεψω και 2 μέρες για σόλο Κοπεγχάγη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.716
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom