Κοροναϊός - Ανταποκρίσεις από το εξωτερικό.

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.353
Eπίσης θεωρω ότι τα ταξίδια,για τυπους που μένουν σε σκηνη,σε καμπερβαν κ που εχουν χρόνο σε περίπτωση καραντίνας,υφίστανται.Δεν είναι απομωνωμένα όπως την πρώτη φορά,μιας που πολλά πράγματα λειτουργούν.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Eπίσης θεωρω ότι τα ταξίδια,για τυπους που μένουν σε σκηνη,σε καμπερβαν κ που εχουν χρόνο σε περίπτωση καραντίνας,υφίστανται.Δεν είναι απομωνωμένα όπως την πρώτη φορά,μιας που πολλά πράγματα λειτουργούν.
Δε θα μπορούσαν να κάνουν και αλλιώς, η οικονομία είναι στο ναδιρ, αν ξαναγίνει λόκνταουν θα έχουμε περισσότερα θύματα από αυτοκτονίες/χαμηλό βιοτικό επίπεδο από ότι από κορονοϊό.

Μαζί με τις απαγορεύσεις στην Ισπανία βγαίνει και ο μπάτσος που έχει μέσα του ο καθένας, ο ένας καρφώνει τον άλλον, ο ταδε βγηκε στη 1 το βραδυ, ο ταδε κάνει πάρτυ και δεν είναι 6 είναι 7 άτομα και άλλα τέτοια ωραία.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Ένα πολύ καλό site που δείχνει την κατάσταση παγκοσμίως με διαγράμματα είναι αυτό:
https://coronavirus.jhu.edu/map.html

Τα νούμερα τρομάζουν. Η Γαλλία είχε 400 νεκρούς κάθε μέρα τις τελευταίες μέρες. Η Ισπανία και η Ιταλία βλέπω έχουν 200 τη μέρα. Δεν θέλω να γίνω μάντης κακών @mikrh tsopana αλλά απλά μάλλον αργεί λίγο το αναποφευκτο.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Εδώ (Η.Β.) μας είπαν μόλις ότι πάμε προς τέλη άνοιξης για ομαλοποίηση, παρ' ότι τα πρώτα εμβόλια της Pfizer θα αρχίσουν να δίνονται πριν τα Χριστούννα στο καλύτερο σενάριο, και με βάση την ηλικία των ατόμων.
Τι κάνει κανείς τώρα, βγάζει εισιτήρια για ταξίδι Γενάρη-Φλεβάρη;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Εδώ (Η.Β.) μας είπαν μόλις ότι πάμε προς τέλη άνοιξης για ομαλοποίηση, παρ' ότι τα πρώτα εμβόλια της Pfizer θα αρχίσουν να δίνονται πριν τα Χριστούννα στο καλύτερο σενάριο, και με βάση την ηλικία των ατόμων.
Τι κάνει κανείς τώρα, βγάζει εισιτήρια για ταξίδι Γενάρη-Φλεβάρη;
Παντου κυκλοφορησε μονο ενα δελτιο τυπου. Μονο.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Εδώ (Η.Β.) μας είπαν μόλις ότι πάμε προς τέλη άνοιξης για ομαλοποίηση, παρ' ότι τα πρώτα εμβόλια της Pfizer θα αρχίσουν να δίνονται πριν τα Χριστούννα στο καλύτερο σενάριο, και με βάση την ηλικία των ατόμων.
Τι κάνει κανείς τώρα, βγάζει εισιτήρια για ταξίδι Γενάρη-Φλεβάρη;
Περιμενετε βρε, δεν σας προλαβαίνουμε :p Ποιον Ιανουάριο, για Απρίλη - Μάιο θα έλεγα εγώ και αυτό με κάθε επιφύλαξη πάντα...
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Περιμενετε βρε, δεν σας προλαβαίνουμε :p Ποιον Ιανουάριο, για Απρίλη - Μάιο θα έλεγα εγώ και αυτό με κάθε επιφύλαξη πάντα...
Είναι ότι τότε έχω διακοπές. Προσπαθώ να το αλλάξω πάντως.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εδώ (Η.Β.) μας είπαν μόλις ότι πάμε προς τέλη άνοιξης για ομαλοποίηση, παρ' ότι τα πρώτα εμβόλια της Pfizer θα αρχίσουν να δίνονται πριν τα Χριστούννα στο καλύτερο σενάριο, και με βάση την ηλικία των ατόμων.
Τι κάνει κανείς τώρα, βγάζει εισιτήρια για ταξίδι Γενάρη-Φλεβάρη;
Αν είναι ακυρώσιμα και όχι υπερβολικά ακριβά, γιατί όχι;
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Αν είναι ακυρώσιμα και όχι υπερβολικά ακριβά, γιατί όχι;
Υπάρχει και το θέμα της ταξιδιωτικής ασφάλειας. Αν κάνω από Η.Β. έμαθα ότι πρέπει να ταξιδεύω στην λίστα των επιτρεπόμενων χωρών, που είναι σχετικά μικρή (εδώ).. Αν κάνω από Ελλάδα, δεν ξέρω τι παίζει. Η εποχή επίσης περιορίζει τους προορισμούς. Το σχέδιο ήταν για Ανατολική Αφρική...
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Κανείς δε μπορεί να πει κάτι με σιγουριά, αλλά προσωπικά θα το έβρισκα too risky για εκτός Ευρώπης μέχρι το καλοκαίρι.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
εγω παντως δεν το βλεπω για εκτος συνορων μεσα στο 2021 (καλα για το 2020 αστο)
ισως προς καλοκαιρι
η Γερμανια εχει βγαλει σχεδον ολη την Ευρωπη ως high risk areas και αυτο συνεπαγεται αν πας εκει στην επιστροφη τεστ, καραντινες κλπ....ουφ....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom