Κουβεντούλα και συμβουλές γύρω από τα gps

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Γειά σας,επειδη τον Ιούλιο θα πάμε Φινλανδία και θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο, ήθελα να μάθω τι GPS να πάρω που να έχει και χαρτη της Φινλανδίας.
ευχαριστώ
Tomtom xl με 179 ευρω
TOMTOM 4.3'' XL EUROPE - GPS - E-SHOP.GR

Multirama - Προϊόν

TomTom XL map Share EUR

ή εναλλακτικα Garmin
και καλο σου ταξιδι
 

toeraki

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Για όσους τα θέλουν όλα σε ένα, τα καινούρια κινητά με δέκτη GPS μπορούν να αποδειχτούν πολύ χρήσιμα. Ακόμα και ως πεζοί, μπορούμε να βρούμε το δρόμο μας σε μία ξένη πόλη με τη βοήθεια του κινητού, ανα πάσα στιγμή.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Για όσους τα θέλουν όλα σε ένα, τα καινούρια κινητά με δέκτη GPS μπορούν να αποδειχτούν πολύ χρήσιμα. Ακόμα και ως πεζοί, μπορούμε να βρούμε το δρόμο μας σε μία ξένη πόλη με τη βοήθεια του κινητού, ανα πάσα στιγμή.
...μη περνεις και ορκο:roll:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
iGO Primo


καταπληκτικο προγραμμα!!!! δε το χορταινω,,,
και βεβαιως πρωτη θα το δουλεψει στην ιταλια η ....ΜΙΡΑΝΤΑ:)
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
σε ρωτω καλε μου φιλε γιατι η σειρα moov εχει προβλημα με την ελληνικη γραμματοσειρα και το δουλευουμε στην αγγλικη.
αν εσενα δουλεψε στο s-505 ειναι πολυ σημαντικο...
Αν και λιγο αργα να πω και εγω οτι δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα με το mio moov s305 που απεκτησα εδω και μια εβδομαδα οσο αφορα την ελληνικη γραμματοσειρα.;)
Εαν εχετε και κανενα tip για αυτη την συσκευη...καλοδεχουμενο! ;)
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αν και λιγο αργα να πω και εγω οτι δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα με το mio moov s305 που απεκτησα εδω και μια εβδομαδα οσο αφορα την ελληνικη γραμματοσειρα.;)
Εαν εχετε και κανενα tip για αυτη την συσκευη...καλοδεχουμενο! ;)
τι να σε κανω μουθελες αναλυση 320χ240:)
ενω η φιλεναδα μου η μιραντα που με ακουσε ...απο χθες το βραδυ κανει εντατικα μαθηματα στο Primo:D

nai οντως η σειρα spirit δε εχει προβλημα με τη γραμματοσειρα...
κανα βραδυ μπορουμε να το σεταρουμε και το δικο σου μεσω skype:D
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
τι να σε κανω μουθελες αναλυση 320χ240:)
κανα βραδυ μπορουμε να το σεταρουμε και το δικο σου μεσω skype:D
Δεν με χαλαει η αναλυση 320χ240 για δυο λογους....πρωτον μου αρεσουν τα μικρα και μαζεμενα gps που μπορεις να τα εχεις παντου καθως εχουν και επιλογη για πεζους και δευτερον επειδη το κερδισα σε ενα διαγωνισμο!! Επομενως να μην ειμαι και αχαριστος...;)

Αν και απο οτι ειδα δεν χρειαζονται ιδιαιτερες ρυθμισεις...δεν θα με χαλαγε εαν μπορουσαμε να βαλουμε κανα χαρτη παραπανω ή αναβαθμιση του ελληνικου χαρτη!!;)
Εψαξα απο εδω...εψαξα απο εκει και παρολο που αναφερει στη σελιδας της Μιο οτι δικαιουσε μια δωρεαν αναβαθμιση του χαρτη που διαθετεις....δυστηχως δεν βγαζω ακρη...σε παλαιοτερο Gps που ειχα τα πραγματα ηταν πιο ευκολα αλλα η συσκευη ηταν για κλαματα...skype δεν εχω αλλα ευχαριστως να τα πουμε απο msn ή τηλεφωνικα!
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
φιλανδια
Παιδια καλησπερα σε ολους.Θελω μια μικρη βοηθεια απο οποιους ξερουν.Το καλοκαιρι τελικα θα παω στην Σκυρο μαζι με παιδια και εκλεισα σε μια περιοχη που λεγεται Ασπους.Ειναι ωραιο νησι?Εχει ωραιες παραλιες για κολυμπι?Θα πηγαινα εξωτερικο αλλα με επεισαν τα παιδια μου να μεινουμε ελλαδα λογω θαλασσας.Ειναι καλη επιλογη η Σκυρος για οικογενεια?ευχαριστω εκ των προτερων.Καλα ταξιδια σε ολους και αυτη η κριση δεν θα μας λυγισει.
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Δεν με χαλαει η αναλυση 320χ240 για δυο λογους....πρωτον μου αρεσουν τα μικρα και μαζεμενα gps που μπορεις να τα εχεις παντου καθως εχουν και επιλογη για πεζους και δευτερον επειδη το κερδισα σε ενα διαγωνισμο!! Επομενως να μην ειμαι και αχαριστος...

Αν και απο οτι ειδα δεν χρειαζονται ιδιαιτερες ρυθμισεις...δεν θα με χαλαγε εαν μπορουσαμε να βαλουμε κανα χαρτη παραπανω ή αναβαθμιση του ελληνικου χαρτη!!
Εψαξα απο εδω...εψαξα απο εκει και παρολο που αναφερει στη σελιδας της Μιο οτι δικαιουσε μια δωρεαν αναβαθμιση του χαρτη που διαθετεις....δυστηχως δεν βγαζω ακρη...σε παλαιοτερο Gps που ειχα τα πραγματα ηταν πιο ευκολα αλλα η συσκευη ηταν για κλαματα...skype δεν εχω αλλα ευχαριστως να τα πουμε απο msn ή τηλεφωνικα!
Μανωλη καλησπερα
πρεπει να κανεις εγγραφη πρωτα εδω
Mio Store - English
για να μπορεις να κανεις αναβαθμιση χαρτη ,δικαιουσαι μια (οπως αναφερει και εδω )

Αναβαθμίσεις χάρτη - Προϊόντα - Mio Technology
"Θέλουμε να έχετε τον τελευταίο και πιο ενημερωμένο χάρτη στο ΜΙΟ σας. Εγγραφείτε απλώς στο ΜΙΟ Advantage με τη νέα συσκευή σας μέσα σε 30 μέρες από την πρώτη χρήση ή αγορά, και θα ελέγξουμε αν υπάρχει νεότερος χάρτης διαθέσιμος για το ΜΙΟ σας. Αν υπάρχει, μπορείτε να τον κατεβάσετε δωρεάν*! "
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδια καλησπερα σε ολους.Θελω μια μικρη βοηθεια απο οποιους ξερουν.Το καλοκαιρι τελικα θα παω στην Σκυρο μαζι με παιδια και εκλεισα σε μια περιοχη που λεγεται Ασπους.Ειναι ωραιο νησι?Εχει ωραιες παραλιες για κολυμπι?Θα πηγαινα εξωτερικο αλλα με επεισαν τα παιδια μου να μεινουμε ελλαδα λογω θαλασσας.Ειναι καλη επιλογη η Σκυρος για οικογενεια?ευχαριστω εκ των προτερων.Καλα ταξιδια σε ολους και αυτη η κριση δεν θα μας λυγισει.
αλεξανδρε, καλυτερα θεσε τις αποριες σαυτο το section
Νησιά Αιγαίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.511
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom