Κουβεντούλα και συμβουλές γύρω από τα gps

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
τελικά πήρα το i50 με ελληνικό- ευρωπαϊκό χάρτη. ηθελα να εχω γνησιο λογισμικο για αρχη(ελλαδα ευρωπη) και μετα να πειραματιστώ σε καποιο αλλο προγραμμα .
εαν θελω να βαλω αλλους πρεπει να τους βαλω σε δεύτερη κάρτα έτσι; δεν νομιζω να χωράνε στα 2gb. για ταξιδι ιταλια ποιο προτείνεις για δευτερο προγραμα;
οι χαρτες που πηρες με τη συσκευη σου θα καλυψουν τις αναγκες του ταξιδιου σου.
εγω στο εξωτερικο οταν χρειαζεται χρησιμοποιω navigon με χαρτες NAVTEQ.
καλοριζικο και καλοταξιδο!!!
 

pap65

Member
Μηνύματα
21
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ιταλία -Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
παταγονία
Φίλε miogps, Θέλω επειγόντως την βοήθειά σου.
Έχω ένα miomoov 500 greece. Το έχω ξεκλειδώσει μόνος μου ( με όσα κατάλαβα από το διαδίκτυο ). Δέν ξέρω αν εκανα καμιά βλακεία στο ξεκλείδωμα , αλλά κάποιους χάρτες Ευρώπης που κατέβασα από το διαδίκτυο και τους έβαλα στην sd κάρτα δεν τους βλέπει.
Εν πάσει περιπτώσει, με την βοήθεια άλλου φίλου κατέβασα το dest 9 στην sd καρτα και χάρτη Ελλάδας και Αυστρίας. Προς το παρών δεν έβρισκε κανένα δορυφόρο , άλλαξα τις ρυθμίσεις έβαλλα στο port 2 και baudrate 57600 και το dest 9 στην sd δούλεψε κανονικά. Το miomap 2008 στην flashdisk δεν βλέπει τίποτα.
Τα έχω κάνει σαλάτα;
Για να μήν σε κουράζω άλλο, υπάρχει περίπτωσει να ταξιδέψω με gps Ιταλία,αυστρία,Γερμανία,σλοβενία κλπ σε 10 μέρες ή να το πετάξω !!
Y.Γ. Τουλάχιστον να μπορούσα να βρώ χάρτες Γερμανίας Ιταλίας,Σλοβενίας για το DEST 9 που τρέχει.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Φίλε miogps, Θέλω επειγόντως την βοήθειά σου.
Έχω ένα miomoov 500 greece. Το έχω ξεκλειδώσει μόνος μου ( με όσα κατάλαβα από το διαδίκτυο ). Δέν ξέρω αν εκανα καμιά βλακεία στο ξεκλείδωμα , αλλά κάποιους χάρτες Ευρώπης που κατέβασα από το διαδίκτυο και τους έβαλα στην sd κάρτα δεν τους βλέπει.
Εν πάσει περιπτώσει, με την βοήθεια άλλου φίλου κατέβασα το dest 9 στην sd καρτα και χάρτη Ελλάδας και Αυστρίας. Προς το παρών δεν έβρισκε κανένα δορυφόρο , άλλαξα τις ρυθμίσεις έβαλλα στο port 2 και baudrate 57600 και το dest 9 στην sd δούλεψε κανονικά. Το miomap 2008 στην flashdisk δεν βλέπει τίποτα.
Τα έχω κάνει σαλάτα;
Για να μήν σε κουράζω άλλο, υπάρχει περίπτωσει να ταξιδέψω με gps Ιταλία,αυστρία,Γερμανία,σλοβενία κλπ σε 10 μέρες ή να το πετάξω !!
Y.Γ. Τουλάχιστον να μπορούσα να βρώ χάρτες Γερμανίας Ιταλίας,Σλοβενίας για το DEST 9 που τρέχει.
καλε μου φιλε...μαλλον η τελευταια προταση κρυβει το ζητουμενο:haha:
αφου οπως λες σου δουλεψε το dest9.
loipon
σε συμβουλευω εξωτερκο να βαλεις το dest7 που ειναι αξιοπιστο καθως και το igo primo me χαρτες navteq.
ayrio το μεσημερι 1500 θαχεις pm, :)
 

kafli

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα.Εκανα μια αναζητηση στο θεμα,αλλα δε βρηκα κατι.Οποτε,
Εχω το navman F35 με χαρτες Ελλαδας.Υπαρχει καποιος τροπος να του βαλω και χαρτη Ιταλιας(προτιμοτερο χωρις να πληρωσω κατι εξτρα)?Αν ναι, πως?Αν μπορει να μου πει καποιος τι διαδηκασια πρεπει να ακολουθησω θα του ημουν υποχρεος.Ευχαριστω.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπερα.Εκανα μια αναζητηση στο θεμα,αλλα δε βρηκα κατι.Οποτε,
Εχω το navman F35 με χαρτες Ελλαδας.Υπαρχει καποιος τροπος να του βαλω και χαρτη Ιταλιας(προτιμοτερο χωρις να πληρωσω κατι εξτρα)?Αν ναι, πως?Αν μπορει να μου πει καποιος τι διαδηκασια πρεπει να ακολουθησω θα του ημουν υποχρεος.Ευχαριστω.
εμεις εδω μπορουμε να σε βοηθησουμε μονο για να το ξεκλειδωσεις...
 

pap65

Member
Μηνύματα
21
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ιταλία -Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
παταγονία
καλε μου φιλε...μαλλον η τελευταια προταση κρυβει το ζητουμενο:haha:
αφου οπως λες σου δουλεψε το dest9.
loipon
σε συμβουλευω εξωτερκο να βαλεις το dest7 που ειναι αξιοπιστο καθως και το igo primo me χαρτες navteq.
ayrio το μεσημερι 1500 θαχεις pm, :)
Το Dest 7 τρέχει τους ίδιους χάρτες με το Dest 9 ;
Το igo primo έχει καλύτερους χάρτες για ευρώπη;
sorry που σε πρήζω!!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
ποια η γνωμη σου για τον μιο 505 με χαρτες ευρωπης ? ψαχνω κατι καλο και οχι ακριβο βασικα να εχει ευρωπη. εχεις κατι καλυτερο κατα νου ? ευχαριστω
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ποια η γνωμη σου για τον μιο 505 με χαρτες ευρωπης ? ψαχνω κατι καλο και οχι ακριβο βασικα να εχει ευρωπη. εχεις κατι καλυτερο κατα νου ? ευχαριστω
με προσγειωνεις ανωμαλα:haha::haha: τη στιγμη που διαβαζα την κριτικη των μελων στο topic της Μεγιστης Ερσης:clap:
οπως και ναχει χτυπατο με κλειστα ματια, καλυτερη τιμη απο PC1 για σημερα.
 

pap65

Member
Μηνύματα
21
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ιταλία -Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
παταγονία
sorry ρε παιδιά, έχω μπερδευτεί.
Απορίες:
1. Οι χάρτες NAVTEQ για ευρώπη που τρέχει το dest9 είναι οι ίδιοι με τους
χάρτες NAVTEQ για ευρώπη που τρέχει το igo primo;
2. Πρόκειται για τους Q4.2009; (υπάρχουν πιο ενημερωμένοι;)
3. Για χώρες οπως τσεχία, σλοβενία, κροατία, σερβία υπάρχουν χάρτες ενημερωμένοι απο
τις παραπάνω εταιρίες;
( Θα μπορέσω να βρώ π.χ.το ξενοδοχείο σε λουμπλιάνα ή Βελιγράδι; )
4. Αρκούν αυτά τα 2 επιπλέον προγράμματα (dest9, igo primo) στην sd για την Ευρώπη ;
5. Miogps θα καταφέρω να κάνω συντομεύσεις των προγραμμάτων στην επιφάνεια του
miomoov 500;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.858
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom