Κουμπάκι "εκτύπωση"

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Αγαπητοί admins... αυτόν τον καιρό μαζεύω πληροφορίες για το επόμενο ταξίδι μου και επειδή στο φόρουμ υπάρχουν μπόλικες, αποφάσισα να εκτυπώσω τα θέματα που με ενδιαφέρουν για να τα μελετήσω διεξοδικά. Πάνω που είχα πάρει φόρα όμως, αντιλαμβάνομαι ότι η (κατά τα άλλα συμπαθέστατη) μπάρα λειτουργειών στο κάτω μέρος, έχει την τάση να "εισβάλει" στην εκτύπωση κρύβοντας την τελευταία γραμμή του κειμένου. "Χμμμ", σκέφτηκα, "μήπως υπάρχει επιλογή να μην εμφανίζεται αυτή η μπάρα για να μπορέσω να εκτυπώσω χωρίς πρόβλημα;". Το ψάχνω από δω, το ψάχνω από κει... δεν βρίσκω τίποτα. Μάλλον δεν υπάρχει. Και τότε μου 'ρχεται! "Αχ! τι ωραία που θα ταν να υπήρχε ένα κουμπάκι σαν ένας μικρούλης εκτυπωτής, που το πατάς και σου εμφανίζει το κείμενο της σελίδας "καθαρό" από sidebars, banners και λοιπά bars, έτοιμο για εκτύπωση, όπως έχω δει να έχουν σε κάτι άλλες σελίδες!"

Και είπα να γράψω τον καημό μου στο "Προτάσεις και ιδέες" :D
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Mπορείς να εγκαταστήσεις τον Adobe Acrobat και να κάνεις πρώτα μια εκτύπωση με printer τον Adobe PDF και έπειτα να εκτυπώνεις το .pdf που έχει δημιουργηθεί Έτσι θα μπορείς να ελέγχεις τι ακριβώς θα εκτυπωθεί.
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Defkalion το είδα αμέσως μετά. Ευχαριστώ.
Αναφέρομαι όμως στο τμήμα "Ταξιδιωτικές ιστορίες". Εκεί δεν υπάρχει αντίστοιχο (εκτός κι αν δεν το χω δει) και είναι κρίμα γιατί το συγκεκριμένο τμήμα περιέχει πολύ "ζουμί" για τους προορισμούς που καλύπτει.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
βρε happy και στις ιστορίες έχει "κουμπάκι άρθρου"
απ όλα σου έχουν!!
ασε που αν ψάξεις καλά έχει και κουμπάκι που βγάζει τυρόπιττες..:D
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
βρε happy και στις ιστορίες έχει "κουμπάκι άρθρου"
απ όλα σου έχουν!!
ασε που αν ψάξεις καλά έχει και κουμπάκι που βγάζει τυρόπιττες..:D
χουχουχου. συτό το χω βρει πρώτο πρώτο. έχω βρει μάλιστα και την επιλογή που στο γυρνάει σε σπανακόπιτα. μία τέτοια μασουλούσα μάλιστα όταν έγραφα το προηγούμενο ποστ, γι αυτό δεν πρόσεξα και έγραψα "ταξιδιωτικές ιστορίες " αντί για "ταξιδιωτικοί οδηγοί" :D
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Να ρωτήσω κάτι κι εγώ η άσχετη? Υπάρχει τρόπος να εκτυπώσεις μια ιστορία μαζί με τις φωτογραφίες της??
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χμ, εννοείς τις φωτογραφίες όπως ακριβώς εμφανίζονται και στο μέγεθος που εμφανίζονται μέσα στο κείμενο (τις περισσότερες φορές είναι thumbnails, μικρές δηλαδή) ή τις τελικές φωτογραφίες μεγάλου μεγέθους;
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Χμ, εννοείς τις φωτογραφίες όπως ακριβώς εμφανίζονται και στο μέγεθος που εμφανίζονται μέσα στο κείμενο (τις περισσότερες φορές είναι thumbnails, μικρές δηλαδή) ή τις τελικές φωτογραφίες μεγάλου μεγέθους;
Όπως ακριβώς εμφανίζονται στο κείμενο χωρίς να τις ανοίγεις. Να εκτυπώνεται μαζί με τις φωτογραφίες είτε είναι μικρές είτε μεγάλες.. Σε μπέρδεψα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.103
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom