Κούβα Κούβα.... Η γοητεία της παρακμής

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Εχει πια νυχτωσει, και εγω συνεχιζω να τριγυρναω εδω και εκει. Η φωτογραφικη μου μηχανη εχει παρει φωτια, αυτη την φορα δεν εστιαζω σε κτηρια και μνημεια αλλα σε ανθρωπους και στιγμες τις καθημερινοτητας τους. Σε ενα γνωστο ξενοδοχειο της παραλιακης τρωω τους αστακους μου, πινω αφθονο ρουμι και επιστρεφω στο σπιτι λιγο ζαλισμενη και πολυ κουρασμενη.
Η Αμαντα ζωγραφιζει, ο μικρος Δημοσθενης κοιμαται και εγω χαιρεταω με ενα νευμα και παω κατευθειαν στο κρεβατι μου. Μετα απο καμια ωρα ο μικρος κλαει ασταματητα, στην αρχη δεν δινω σημασια και προσπαθω να συνεχισω τον υπνο μου αλλα η κουραση και το ποτο σε συνδυασμο με το κλαμμα του μωρου εχουν κανει τα νευρα μου να τεντωθουν επικυνδινα. Φωναζω στην Αμαντα να τον ταισει μηπως και κοιμηθουμε. Η Αμαντα δεν εχει γαλα και δεν υπαρχει περιπτωση να βρουμε βρεφικο γαλα τετοια ωρα. Αναγκαστηκα να ξυπνησω την Σ. για να μας βρει γαλα.
Οι επομενες μερες στην Κουβα περνανε και το χαμογελο μπερδευεται την θλιψη. Οταν ερχεται η μερα που πρεπει να φυγω δεν στεναχωριεμαι και πολυ, ετσι κι αλλιως εχει παψει πια να με σοκαρει
Στο αεροδρομιο παω μαζι με την Αμαντα και την στιγμη που με αποχαιρετα μου λεει πως μια μερα θα τα καταφερει...θα φυγει απο κει και το παιδι της θα ζει ελευθερο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.625
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom