Κούβα Κούβα- Που να πάω ρε παιδιά τελικά ?

romina

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Το λοιπόν, είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα μιας και έχει ήδη πολλά για την Κούβα το φόρουμ, αλλά είδα οτι αν είναι καινούριο το προσέχουν περισσότεροι :bleh:
Έχω κλείσει μόνο τα αεροπορικά για Αβάνα, 3 άτομα τον Σεπτέμβριο, και έχω οργώσει το φόρουμ για ινφο για Κούβα, και έχει όντως πάααρα πολλές.Ακριβώς για αυτό όμως, έχω μπερδευτεί και λίγο...! Έχουμε 8 διανυκτερεύσεις και λέω να πάμε 1 Vinales, 1 Trinidad-cienfuegos με διανυκτέρευση ή 2 αν προλάβουμε. Ή να βάλω και Matanzas? Ή να βάλω Pinar del Rio αντί vinales?Ή να παρατήσω το Σιενφουέγος? Νομίζω ότι θα βασανιστώ πολύ, πειτε καμια γνώμη αν δεν βαριέστε.. Α! και κάτι άλλο που θα εκτιμούσα είναι αν μπορούσε κανείς να προτείνει κανα μπαρ, ή paladar που έφαγε καλά, δεν είδα και πολλές τέτοιες προτάσεις. Μέρη που να έχουν ατμόσφαιρα δηλαδή, οτιδήποτε σας άρεσε!
Γκρασιας εκ των προτερων..
 

katerinaga

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βραζιλία, Αργεντική
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερική
Στην Κούβα να πάς οπωσδήποτε κοιλάδα Βινιάλες και Σιενφουέγκος
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
μόλις γύρισα από κούβα. Βινιάλες πολύ καλύτερα από Pinar del Rio κατά την άποψή μου. Υπάρχει εκεί μόνο ένα paladar, το la colonial στον κεντρικό δρόμο και η casa de la trova για μουσική. Το κέντρο της παλιάς πόλης στο Trinidad άπαικτο. Θα πρότεινα το snorkelling στην playa ancon. Κατά την άποψή μου μη βάλεις πολλές πόλεις μέσα σε λίγες ημέρες, άσε να ευχαριστηθείς την επαφή σου με τους ανθρώπους. Εάν θέλεις casas έχω να σου προτείνω κυρίως αυτή του Trinidad που ήταν στο κέντρο της παλιάς πόλης, δίπλα στην casa de la trova και την casa de la cultura. 20-25 cuc.
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Αβανα σιγουρα.Απο εκει μπορεις αυθημερον με εκδρομη να πας βινιαλες και pinar del rio.Δεν χρειαζεται να χασεις μερα (αποψη μου) για να μεινεις παραπανω εκει.Μετα προτεινω,santa clara-trinidad-cienfuegos και αν εχεις ορεξη για κανα τουριστικο μπανακι στο varadero.Αν μπορεσω να βρω την καρτα απο το σπιτι που εμεινα στο trinidad θα σου το πω.Φοβερο σπιτι ενος δικηγορου που ηξερε παρα πολλα απο ελληνικη ιστορια,ειδικα αρχαια.Με κουνιστες καρεκλες και ωραια διακοσμηση μεσα.
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
εγω που πηγα πριν δυο μηνες στην Κουβα θα σου ελεγα οτι το Πιναλ δελ Ριο δεν ειναι κ τιποτα τρομερο,απλα μια πολη.Συνδιαζεται ευχαριστα με το Βινιαλες

Για Σιενφουεγος και Τρινιδαδ θες οπωσδηποτε μια διανυκτερευση γιατι ο δρομος ειναι μακρυς (προσοχη στα καβουρια στο δρομο -cangrejos)

Nα πας και στην Σαντα Κλαρα που ειναι το μαυσωλειο και το μουσειο του Τσε και ελπιζω να εχεις κλεισει κ στο Βαραδερο μερες
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
εγω που πηγα πριν δυο μηνες στην Κουβα θα σου ελεγα οτι το Πιναλ δελ Ριο δεν ειναι κ τιποτα τρομερο,απλα μια πολη.Συνδιαζεται ευχαριστα με το Βινιαλες

Για Σιενφουεγος και Τρινιδαδ θες οπωσδηποτε μια διανυκτερευση γιατι ο δρομος ειναι μακρυς (προσοχη στα καβουρια στο δρομο -cangrejos)

Nα πας και στην Σαντα Κλαρα που ειναι το μαυσωλειο και το μουσειο του Τσε και ελπιζω να εχεις κλεισει κ στο Βαραδερο μερες
συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε.
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
λοιπον,το μερος που εμεινα στο trinidad που σου ειπα πως αξιζει ειναι το GUEST ROOM-ALLOGGIO-HOSTAL.Βρισκεται στην οδο jose marti 327.τηλ.041-993800.
εχει και mail:[email protected]
 

katerinaga

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βραζιλία, Αργεντική
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερική
Μάλλον κάτι λάθος έχω κάνει. Εχω πάει στην Κούβα και μάλιστα πήγα με τον ελληνοκουβανικό σύνδεσμο φιλίας μιά καταπληκτική εκδρομή που την διοργάνωσε ο οργανισμός τουρισμού της Κούβας. Πληροφορίες θα ήθελα για Ρίο, καταράκτες Ιγκουασού , Μπουένος Αιρες που θα είναι η επόμενη εκδρομή μας. Εχουμε μια αμφιβολία για το αν αξίζει η επιβάρυνση των 800 περίπου Ευρώ το άτομο για να πάμε Ουραγουάη, Παραγουάη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μάλλον κάτι λάθος έχω κάνει. Εχω πάει στην Κούβα και μάλιστα πήγα με τον ελληνοκουβανικό σύνδεσμο φιλίας μιά καταπληκτική εκδρομή που την διοργάνωσε ο οργανισμός τουρισμού της Κούβας. Πληροφορίες θα ήθελα για Ρίο, καταράκτες Ιγκουασού , Μπουένος Αιρες που θα είναι η επόμενη εκδρομή μας. Εχουμε μια αμφιβολία για το αν αξίζει η επιβάρυνση των 800 περίπου Ευρώ το άτομο για να πάμε Ουραγουάη, Παραγουάη.
Έχεις ρωτήσει και λάβει απαντήσεις σε ένα άλλο θέμα.
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%EF%F5%DC%E7-%F0%E1%F1%E1%E3%EF%F5%DC%E7.html
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom