Κούβα σε μια βδομάδα. Τι νέο για φέτος ?

gogua

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Καλημέρα παιδιά. Είχα μια φανταστική ιδέα πριν καμιά βδομάδα, που θα πραγματοποιηθεί οσονούπω. Θα πάω τη Κυριακή ( σε μια βδομάδα ) Κόυβα. Το θέμα είναι πως όσοι έχουν πάει ( φίλοι μου ) και στο φόρουμ εδώ έχουν, πάει παλιά, κ η κατάσταση αλλάζει διαρκώς. Που θα μάθω πχ για το συνάλλαγμα, κατά πόσο μπορώ να χρησιμοποιήσω το δικό τους κ όχι το τουριστικό, κ τίποτα καινούργια σκηνικά, έτσι ώστε να μαι κουλ. Επίσης άμα έχετε καμία σπουδαία παραλία υπ όψιν ελεύθερα. Είχα πάει Μπαχάμες πέρυσι αλλά μου είπαν πως δεν είναι τόσο γαμάτες οι παραλίες. Αν σας είναι εύκολο οποιοδήποτε tip θα σας είμαι υπόχρεος
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
επειδη παω Κουβα εδω και 11 χρονια συχνα , τιποτα δεν αλλαζει στην ουσία !!
Τα χρηματα οπως ειχαν παντα , ιντερνετ γιοκ ( μονο σε "ΟΤΕ" δικο τους με 5-6 δολλαρια η ωρα ) κινητα πανακριβα για να μιλησεις στην Ελλαδα .
Μονο το θεμα του φαγητου εχει αλλαξει τα τελευταια 5 χρονια . Το βρισκεις πλεον ευκολα παντου αλλά εξακολουθει να ειναι μονοτονο και μετριο εως κακό.
Φαντασια μηδεν στη κουζινα οι Κουβανοι αλλά τουλαχιστον βρισκεις ευκολα για ολα τα βαλάντια .
Επισης εχουν βελτιωθει οι συγκοινωνιες και για τουριστες και για ντοπιους .
 

gogua

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Σ ευχαριστώ Κική. 11 χρόνια ε? wow. Θα νοικιάσουμε τουτού έτσι κ αλλιώς. Τι γίνεται όμως με τα ντόπια cuc? Μπορούμε να τα χρησιμοποιούμε σε τρόφιμα κ άλλα εγχώρια προιόντα ή θα μας μπαγλαρώσουν?
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
το νομισμα λεγεται πεσος ( 1 κουκ 24 πεσος ).
Το χρησιμοποιεις μόνο σε λαικες αγορες και φαγητο στο πόδι ή καποια κρατικα εστιατορεια . Σε αυτα ομως δεχονται και κουκ . Μην ασχοληθεις με το θεμα . Για μια εβδομαδα σαν τουριστας θα κινηθεις με κουκ .
 

gogua

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
τέλεια. σ ευχαριστώ πάρα πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.411
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom