Ταϊλάνδη Κο Τάο ή Κο Πανγκαν;

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Γεια σας παιδιά,
από τους λάτρεις της Ταιλάνδης περιμένω τα "φώτα" τους...
Χριστούγεννα εκλεισα για Κο Σαμούι. Λέω να το συνδυάσω με ένα από τα 2 νησιά, Κο Τάο ή Κο Πανγκαν. Εχει πάει κανείς να μείνει και στα δύο για να μου προτείνει το καλύτερο;
Επίσης, ξενοδοχείο ή μπάνγκαλουζ σε ένα από τα δύο νησιά;
Σας ευχαριστώ
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.787
Likes
18.238
Και στα δύο, είναι απείρως ωραιότερα από το Σαμούι που έχει στη κυριολεξία τσαλαπατηθεί. Αν είχα όμως να διαλέξω, το Πανγκάν είναι μεγαλύτερο νησί με περισσότερες επιλογές σε διαμονή, παραλίες κτλ.
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Και στα δύο, είναι απείρως ωραιότερα από το Σαμούι που έχει στη κυριολεξία τσαλαπατηθεί. Αν είχα όμως να διαλέξω, το Πανγκάν είναι μεγαλύτερο νησί με περισσότερες επιλογές σε διαμονή, παραλίες κτλ.
Συμφωνώ κ επαυξάνω! Δεν σε παίρνει να πας κ στα δύο?
 

nioz81

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Kot Tao είναι πολύ ωραίο νησί αλλα είναι πολύ μικρό 7 χιλ ολλα κ ολλα...:)είναι ωραία να πας για 2-3 μέρες..,phangan είναι πολύ μεγαλύτερο νησί με πολύ ποιο πολλές επιλογές ..

Phangan πάω για 2 μήνες φέτος ...αν χρειάζεσαι κάτι εδώ είμαι ..:) πάω για 4 φορά φέτος ...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Phangan πάω για 2 μήνες φέτος ...αν χρειάζεσαι κάτι εδώ είμαι ..:) πάω για 4 φορά φέτος ...
Παντα τετοια nioz!!!

Μιας και φαινεσαι καλος γνωστης του Παγκαν αφου πας συχνα ποια παραλια να προτιμησουμε αν βρεθουμε κατα κει?
 

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Επέλεξα Κοπαναγκαν λόγω μεγέθους και περισσοτέρων επιλογών.
Ισως να παω στο Κο Ταο ημερήσια εκδρομή, αν κι εκεί ξέρω από εμπειρία οτι δεν βλεπεις και τίποτα.
nioz81, ξέρεις τα πάντα εσύ από εκεί, που να μείνω; Προτιμώ δίπλα στη θάλασσα σε μπανγκαλοουζ. Εσυ που μενεις οταν πας; Επίσης, ποιες είναι οι καλύτερες παραλίες του νησιού; Θα είμαι εκεί 31 Δεκεμβρίου 2012 μέχρι 4 Ιανουαρίου; Παίζει να σε συναντήσω;
 

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Και στα 2 δεν παιζει, εχω μόλις 11 μέρες και στις 6 απ' αυτές θα είμαι στο Σαμούι. Δεν θέλω να είμαι με μια βαλίτσα στο χέρι συνέχεια, ε taniakar;
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Επέλεξα Κοπαναγκαν λόγω μεγέθους και περισσοτέρων επιλογών. Ισως να παω στο Κο Ταο ημερήσια εκδρομή, αν κι εκεί ξέρω από εμπειρία οτι δεν βλεπεις και τίποτα. Επίσης, ποιες είναι οι καλύτερες παραλίες του νησιού;
Καλως επελεξες το Παγκαν. Εμας στην ολοημερη απο Παγκαν για Ταο δε μας κατεβασαν καν στο νησι παρολο που άλλα ελεγε το προγραμμα που κλεισαμε , μονο σνορκελ στη βορειοδυτικη πλευρα του καναμε και μετα πηγαμε Koh Nangyuan.
Μπανγκαλοουζ διπλα στη θαλασσα εχει απειρα και σε ολες τις παραλιες του νησιου.
Για μενα η καλυτερη παραλια ηταν η Sadet αλλα δε θα προτεινα να μεινει καποιος εδω εκτος κι αν αναζητα πληρη ησυχια και απομονωση. Αυτο που βλεπεις στη φωτο ειναι ολο..δεν εχει άλλα μαγαζια.
Επισης η Ao Thong Nai Pan Yai με σαφως περισσοτερες επιλογες σε δωματια και μαγαζια , αλλα επισης δυσκολα προσβασιμη.
Καποιοι θεωρουν τη Bottle beach καλυτερη , πιθανον να μην την πετυχα σε καλη ημερα..

Μπορεις να τις δεις και στο βιντεο αν θελεις:
 
Last edited by a moderator:

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
go2dbeach καταπληκτικό βίντεο, μου άρεσε πολύ. Η Bottle μου άρεσε πιο πολύ απ΄όλες. Θυμάσαι κανένα κατάλυμα για διαμονή; Μου είπες οτι έχει πολλά, αλλά Χριστούγεννα φοβάμαι μήπως αναγκαστώ να μείνω στο ξενοδοχείο "τ΄αστέρια"
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η Bottle μου άρεσε πιο πολύ απ΄όλες. Θυμάσαι κανένα κατάλυμα για διαμονή; Μου είπες οτι έχει πολλά, αλλά Χριστούγεννα φοβάμαι μήπως αναγκαστώ να μείνω στο ξενοδοχείο "τ΄αστέρια"
Στη Bottle beach ειχε 3-4 χοτελ , τουλαχιστον οσα φαινονταν απο την παραλια. Δες εδω INFO, Bottle Beach, Had Kuat, Map, Bungalows and Booking, Ko Phangan
Τα Χριστουγεννα εκτος του οτι ειναι χαι σιζον , γινονται παρτυ μερα παρα μερα. Αν ψαξεις στο νετ θα δεις οτι εχουν προγραμματιστει παρτυ για τις 25 , 28 και 31 του μηνα. Αυτο σημαινει πολυ κοσμο που θα ερθει απο παντου στη Χατριν και φυσικα αυτοι που θελουν ησυχια θα απλωθουν στις υπολοιπες.
Αν δεν κλεισεις συντομα δωματιο μπορει να μην μεινεις στα 'αστερια' :lol: αλλα ισως δε βρεις αυτο που θελεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.662
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom