Ταϊλάνδη Κράμπι - Ταϊλάνδη SOS!!!!

Μηνύματα
39
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Kαλησπέρα σε όλους σας,
ξεκινάμε την οργάνωση για το επόμενο ταξίδι μας με προορισμό Κράμπι Ταϊλάνδης και βιαζόμαστε για να κλείσουμε καλές τιμές και προσφορές.
Η εποχή μας είναι το καλοκαίρι και συγκεκριμένα ο μήνας Αύγουστος.
Περιορισμό στις ημέρες δεν έχουμε ιδιαίτερα.
Έχουμε όμως απορίες προς απάντηση :p και όποιος μπορεί ας βοηθήσει :
1ον. Αεροπορικά εισιτήρια από πού να κλείσουμε; Η πιο οικονομική λύση ποια ειναι;
2ον. Αν δεν πάμε οργανωμένα ( εννοώντας κάποιο πρακτορείο) θα είμαστε εντάξει εκεί; Για το πώς θα πάμε εκδρομές κ.λ.π.;
3ον. Κλείνουμε άφοβα ξενοδοχεία μέσω tripvisor?
4ον. Διαβάσαμε για το Κoh Muk & το Koh Lipe. Nα πάμε εκεί να μείνουμε;;;;
5ον. Οι ακτοπλοϊκές εκδρομές τί κόστος έχουν εκεί; ( εννοώ νησιά πι πι κ.ο.κ.)

Και όποια άλλη πληροφορία μπορείτε να μας παράσχετε, θα την υποδεχθούμε με χαρά :)
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Γεια χαρά! Νέος στο φόρουμ, έχω διαβάσει πολλές ιστορίες και έχω και εγώ κάποιες απορίες. Ταξιδεύω τον άλλο μήνα Ταυλάνδη με τη γυναίκα(3 βραδια BKK-3 βράδια Πουκέτ και 7 βράδια Κράμπι). Πριν 3 χρόνια ξαναπήγα Πουκέτ για 2 βδομάδες οπότε έχω εικόνα από εκεί. Διαβάζω που γράφετε οτι στο Κράμπι είναι ήσυχα και εχω την απορία, πόσο ήσυχα είναι δηλαδή? Μήπως τελικά να κάνω κάποια αλλαγή στις διανυκτερεύσεις? Παίζει να βαρεθούμε 8 μέρες Κράμπι δεδομένου οτι δεν έχει και πολλά αξιοθέατα να γυρίσεις εάν εξαιρέσουμε τα νησάκια? Απο νυχτερινή ζωή τι λέει? Δεν περιμένω εννοείται τον χαμό του Πουκέτ αλλά έχει μία Ά διασκέδαση ή θα επικρατεί τοοόση ησυχία? Οποιος εχει την εμπειρία ας δώσει τα φώτα του..
 

sotoscivil

Member
Μηνύματα
67
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
road trip στις ΗΠΑ
Δυστυχώς δεν έχω πάει Κραμπι, όποιος φίλος μπορείς ας βοηθήσει!!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γεια χαρά! Νέος στο φόρουμ, έχω διαβάσει πολλές ιστορίες και έχω και εγώ κάποιες απορίες. Ταξιδεύω τον άλλο μήνα Ταυλάνδη με τη γυναίκα(3 βραδια BKK-3 βράδια Πουκέτ και 7 βράδια Κράμπι). Πριν 3 χρόνια ξαναπήγα Πουκέτ για 2 βδομάδες οπότε έχω εικόνα από εκεί. Διαβάζω που γράφετε οτι στο Κράμπι είναι ήσυχα και εχω την απορία, πόσο ήσυχα είναι δηλαδή? Μήπως τελικά να κάνω κάποια αλλαγή στις διανυκτερεύσεις? Παίζει να βαρεθούμε 8 μέρες Κράμπι δεδομένου οτι δεν έχει και πολλά αξιοθέατα να γυρίσεις εάν εξαιρέσουμε τα νησάκια? Απο νυχτερινή ζωή τι λέει? Δεν περιμένω εννοείται τον χαμό του Πουκέτ αλλά έχει μία Ά διασκέδαση ή θα επικρατεί τοοόση ησυχία? Οποιος εχει την εμπειρία ας δώσει τα φώτα του..
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε αυτό το σχετικό θέμα.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Καλημερα @anttheo,
Εχει σημασια σε ποια περιοχή του Κραμπι θα μείνετε... Η περιοχη Ao nang ειναι περισσότερο τουριστική, εχει κίνηση και τα μπαρ φαίνονται πιο "ζωντανα". Ακομη και στην πολη του Κραμπι οπου ειχαμε μείνει εμείς που ηταν λιγοτερο τουριστικα δεν βαρεθήκαμε στιγμη. Απλα θεωρώ οτι 8 βραδιές στο ιδιο μερος θα ήταν παντου σχετικά βαρετά απο αποψη διασκεδασης.. Οπως και στο Πουκέτ διασκεδαζεις τις 3 πρωτες με 4 βραδυες, μετα κανεις τα ιδια και τα ίδια...Το δικο μας πρόγραμμα ειχε βγει βαση τις εκδρομες μας...ουσιαστικά δεν μείναμε καμια ολόκληρη μερα στο Κραμπι ( πιστευω θα ειχαμε βαρεθεί)...το περπατουσαμε και το βλεπαμε μετα τις 17:30 που γυρνουσαμε απο την οποια εκδρομή. Οπότε, στο προγραμμα σας ειναι και οι 8 ημερες καλυμμενες με δραστηριότητες? Αν οχι τοτε ισως καλυτερα θα ηταν να αλλαξεις λιγο τις μέρες σου στην διαμονή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom