Κράτηση θέσεων μέσω διαδικτύου στον ΟΣΕ!!!!

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Αναχώρηση 2359 από Σταθμό Λαρίσης άφιξη Σαλόνικα 0600 ;)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ποσες ωρες κανει το τρενο για Θεσσαλονικη; Μαλλον για το αργο ενδιαφερομαι που εχει εισητηρια με 19 ευρω.
Δεν ξέρω για πότε ενδιαφέρεσαι, αλλά μπορείς να βρεις εισιτήρια με 9 και 19 ευρώ για όλα τα δρομολόγια. Το νυχτερινό που σου έγραψε ο Thanasis πιο πάνω έχει στάνταρ εισιτήρια με 19 ευρώ. Όμως αν το ψάξεις λίγο καιρό πριν το ταξίδι σου, μπορείς εύκολα να βρεις με τις τιμές που σου είπα πιο πάνω. Βέβαια για την περίοδο των γιορτών ο ΟΣΕ δεν έβγαλε καθόλου εισιτήρια των 9 ευρώ. Από 19 και πάνω και αυτά εξαντλήθηκαν πολύ γρήγορα. Το νυχτερινό (αργό όπως λες) κάνει 6 ώρες και το γρήγορο περίπου 5,5 ώρες.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.877
Likes
14.380
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Νομίζω ότι το 9.00 ? είναι πλέον μόνο για τις καθημερινές.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Νομίζω ότι το 9.00 ? είναι πλέον μόνο για τις καθημερινές.
Δεν εχω προβλημα γι'αυτο :xmas_mrgreen:

Δεν ξέρω για πότε ενδιαφέρεσαι, αλλά μπορείς να βρεις εισιτήρια με 9 και 19 ευρώ για όλα τα δρομολόγια. Το νυχτερινό που σου έγραψε ο Thanasis πιο πάνω έχει στάνταρ εισιτήρια με 19 ευρώ. Όμως αν το ψάξεις λίγο καιρό πριν το ταξίδι σου, μπορείς εύκολα να βρεις με τις τιμές που σου είπα πιο πάνω. Βέβαια για την περίοδο των γιορτών ο ΟΣΕ δεν έβγαλε καθόλου εισιτήρια των 9 ευρώ. Από 19 και πάνω και αυτά εξαντλήθηκαν πολύ γρήγορα. Το νυχτερινό (αργό όπως λες) κάνει 6 ώρες και το γρήγορο περίπου 5,5 ώρες.
Πολυ χρησιμα ολα αυτα που λες. Δηλαδη τα αλλα δρομολογια εχουν και με 9 ευρω ε; Και για καφε πας που λεει ο λογος! :xmas_lol: Θελω πολυ να παω Θεσσαλονικη ποσο μαλλον με δωρεαν διαμονη :xmas_mrgreen: Τα κοιτουσα περισσοτερο για να δω αν οντως ισχυει αυτο που θυμομουν για τα 9 ευρω. Μακαρι να μου κατσει!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Πολυ χρησιμα ολα αυτα που λες. Δηλαδη τα αλλα δρομολογια εχουν και με 9 ευρω ε; Και για καφε πας που λεει ο λογος! :xmas_lol: Θελω πολυ να παω Θεσσαλονικη ποσο μαλλον με δωρεαν διαμονη :xmas_mrgreen: Τα κοιτουσα περισσοτερο για να δω αν οντως ισχυει αυτο που θυμομουν για τα 9 ευρω. Μακαρι να μου κατσει!
Με 9 ευρώ υπάρχουν κάποιες θέσεις σε όλα τα δρομολόγια, όλες τις ώρες. Τώρα αυτό που λέει η Φένια ότι δεν έχει εισιτήρια πια με 9 ευρώ τα σ/κ δεν το ξέρω. Πάντως, έχω ταξιδέψει με 9 ευρώ σ/κ (τους 3 τελευταίους μήνες), αλλά δεν θυμάμαι πότε. Μπορεί όμως και να έχει αλλάξει κάτι και να μην έτυχε να το δω γιατί δεν με ενδιέφερε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Παιδιά, ταξιδεύω την παραμονή 24 Δεκαμβρίου με 9 ευρώ για Θεσσαλονίκη! Υπήρχαν μόνο στο πρώτο πρωινό τρένο των 7.18 (προφανώς λόγω εορτών) και έκλεισα ακριβώς ένα μήνα πριν, δηλαδή στις 24 Νοέμβρη! Επειδή παρακολουθούσα το site για κάποιες μέρες παρατήρησα ότι απελευθερώνουν τα ειστιτήρια κάθε μέρα για την αντίστοιχη του επόμενου μήνα. Κι έκλεισα μετά τις 12 το βράδυ, ξημερώματα, γιατί υπήρχαν μόνο 2-3 θέσεις με 9 ευρώ σε κάθε βαγόνι.
Δυο μέρες μετά που μου ζήτησε συνάδελφος να του κλείσω, υπήρχαν μόνο με 29 ευρώ, ήχαν φύγει και τα 19άρια... Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο ο προγραμματισμός...
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Επειδή παρακολουθούσα το site για κάποιες μέρες παρατήρησα ότι απελευθερώνουν τα ειστιτήρια κάθε μέρα για την αντίστοιχη του επόμενου μήνα.
Αυτό μπορεί να ίσχυε όταν έκλεισες το εισιτήριό σου, αλλά δεν ισχύει πάντα. Υποθέτω ότι ίσχυε λόγω των εορτών γιατί, για παράδειγμα, ακόμα δεν έχουν βγάλει καθόλου προσφορές για το Γενάρη, παρόλο που απομένουν λιγότερες από 10 μέρες για να ξεκινήσει ο καινούριος μήνας.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Παιδιά, ταξιδεύω την παραμονή 24 Δεκαμβρίου με 9 ευρώ για Θεσσαλονίκη! Υπήρχαν μόνο στο πρώτο πρωινό τρένο των 7.18 (προφανώς λόγω εορτών)
Α, οπότε έβγαλαν 9άρια, αλλά μόνο για το πρωινό δρομολόγιο που, λογικά, έχει και τη λιγότερη ζήτηση. Έχεις δίκιο, και τα 19άρια εξαφανίστηκαν πάρα πολύ γρήγορα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Αυτό μπορεί να ίσχυε όταν έκλεισες το εισιτήριό σου, αλλά δεν ισχύει πάντα. Υποθέτω ότι ίσχυε λόγω των εορτών γιατί, για παράδειγμα, ακόμα δεν έχουν βγάλει καθόλου προσφορές για το Γενάρη, παρόλο που απομένουν λιγότερες από 10 μέρες για να ξεκινήσει ο καινούριος μήνας.
Εμένα, πάλι, ο νους μου πάει στο κακό. Μπας και ετοιμάζουν αυξήσεις από Γενάρη και το αργούν τόσο;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εμένα, πάλι, ο νους μου πάει στο κακό. Μπας και ετοιμάζουν αυξήσεις από Γενάρη και το αργούν τόσο;
Χμ... κι εγώ το σκέφτηκα αυτό. Αλλά, από την άλλη, και άλλες φορές έχει τύχει να βγάζουν τις προσφορές περίπου 10-15 μέρες πριν. Οπότε, ας ελπίσουμε ότι σε 2-3 μέρες θα έχουν δίπλα από καθε δρομολόγιο τα "πακετάκια δώρου" (όταν υπάρχει προσφορά βάζουν ένα "πακετάκι" δίπλα στις διαθέσιμες θέσεις).
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
2 φορες τελευταία το κοιτουσα να δω πότε θα βγαλει τις προσφορες του επόμενου μήνα..και τις δυο φορές τις έβγαλε 24-25 του μήνα..οπότε λογικά βγαίνουν αύριο μεθαύριο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom